Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 питане за сток видео
Автор: ixus   
Дата:   25-01-10 17:46

Здравейте ,искам да отворя тема относно обработката и подготовката на видео за сток.Вярвам ,че темата ще бъде полезна за много хора.
Та ето и моя конкретен случай:
Снимам с mini dv камера Canon mvx10i
и касетката я свалям на компа през един ТВ тунер ASUS,после обработвам с
POWER DIRECTOR 3,който си върви с тунера.Качеството в avi формат е отлично ,но размерите на файла са огромни-около 300мб за 15 сек. при резолюция 640/480[smilie10] .Ако пък ги конвертирам при свалянето в mpeg4 или друг формат качеството много пада.Ако може някой ,който снима с mini dv камера да сподели как е най-удачно да се обработват кадрите и да се съхраняват.Мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: e-mil   
Дата:   25-01-10 18:05

В това което чета за камерата пише, че е PAL или NTSC. Значи ще съхраняваш с някой DV кодек.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: ixus   
Дата:   25-01-10 18:36

e-mil ,много мило ,че се отзова ,но ако може малко по-подробно да обясниш ,като на дете с примери ще съм много благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: scry   
Дата:   25-01-10 18:39

Сваляй през 1394 не вреди на качеството. За обработка пробвай пинакъл. Има различни нива на компресия за емпег 4.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: GMir   
Дата:   25-01-10 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: e-mil   
Дата:   25-01-10 20:41

GMir
Той е писал 640х480, защото на сток сайтовете предлагат такъв размер за уеб. Иначе предполагам, че кепчъра му разпознава PAL и NTSC и му ги сваля с такъв размер. Проблемът му е изходния формат, но както scry е посочил грешката с лошото качество сигурно е в настройките.

ixus
Примерите са хубаво нещо, но ако се чудиш що 15 сек са 300 МБ, значи ще трябва да обяснявам основни неща за компресии, формати и т.н. Иска много писане, а в момента имам други неща за правене.
Гледам, че по сток сайтовете основно предлагат MOV, MP4 и WMV. Разгледай подробно експорта на програмата, виж какви опции ти предлага. Някъде вероятно пише нещо от сорта на Microsoft DV, WMV (Windows Media Video) и разни други. Отрежи си едноминутно парченце, пък ги пробвай. За MOV ще ти трябва QuickTime кодек. После прочети изискванията на сток сайтовете и със събраната информация и натрупания опит ползвай Гугльо. Тези неща са обяснени подробно на хиляди сайтове.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: ixus   
Дата:   25-01-10 22:17

Пробвал съм всякакви настройки със всякакви формати,в AVI без компресия качеството е перфектно,но файловете са огромни,а в какъвто друг формат да го обърна после се забелязва чувствителна разлика в картината и взех да си мисля ,че ПАУЪР ДИРЕКТОР не се справя добре ,понеже е доста стара програма ,отпреди 7-8 години.ще пробвам да конвертирам с друга програма -може ли да ми препоръчате някоя.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: ixus   
Дата:   25-01-10 22:23

Да добавя ,че отворих темата не само заради стока ,а и за да се ориентирам как да си прехвърля записите от касетките на харда в добро съотношение размер/качество.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: Блясък   
Дата:   25-01-10 22:31

най-доброто е 1:1 с касетката - DV което прави около 3,5 мб/сек. Но кепчъра го забрави, купи си за 20 лв IE1394 платка.
DV формата е аналогичен на записа върку miniDV касетката. така ще получиш файлове, енакви до бит с това върху касетата. После си ги конвертирай до каквото трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: e-mil   
Дата:   25-01-10 22:36

Пак да кажа: кодеците! В твоя случай и най-новата програма да вземеш - все тая. Важно е какви кодеци имаш инсталирани.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: GMir   
Дата:   25-01-10 23:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: jivkojj   
Дата:   25-01-10 23:42

Проблема не е в кодеците, а в начина на сваляне на видеото.

Блясък е дал решението на проблема: купи си за 20 лв IE1394 платка.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: GMir   
Дата:   25-01-10 23:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: e-mil   
Дата:   26-01-10 00:00

GMir
тъпчем на едно място и не четеш какво точно иска човекът. А той иска да ги качва на сток сайтове + съхраняването отделно. За сток ще трябва да редактира и ще се чуди откъде да го захапе тоя МПЕГ дето му го препоръчваш. И по тая причина е написал 640х480 - защото това е един от размерите за сток и той се мъчи да го сваля директно в тази резолюция.

Затова кодеците са му проблем. И да го сваля през 1394, като не знае в какво да го компресира - все тая.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: ixus   
Дата:   26-01-10 00:17

Благодаря за съветите ,мисля ,че се ориентирах.Първо ще си взема едно 1394 ,а после ще пробвам да обработвам с Xilisoft.
Някакви други препоръки за софтуер?

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: GMir   
Дата:   26-01-10 00:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: jivkojj   
Дата:   26-01-10 00:50

Гледам че си питал и за съхраняване - най добре си е DV потока - към 13ГБ/час.
За обработка аз ползвам Сони Вегас, свикнах му и ми е удобен. Ако е само до конветиране - става и Virtual Dub, като освен кодеците в които ще записваш, трябва да инсталираш и нещо за декодиране на DV потока от камерата. Аз ползвам тоя и не забелязвам видимо влошаване на качеството:

http://www.free-codecs.com/download/panasonic_dv_codec.htm


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: ixus   
Дата:   04-02-10 15:27

Взех си 1394 карта,както ме посъветваха scry и Блясък (благодаря за което) и импортвам през СОНИ ВЕГАС. Инсталирах кодеците ,които ми препоръча jivkojj и после обработвам и конвертирам с POWER DIRECTOR 7.Резултатите са задоволотелни.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: GMir   
Дата:   04-02-10 21:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за сток видео
Автор: mihata   
Дата:   04-02-10 21:43

опитай Adobe Premier Pro [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »