Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****ВЪПРОСЪТ е изяснен.Благодаря на всички!
Автор: nelvis   
Дата:   23-01-10 23:52

Мой близък скоро ще пътува натам и се притеснява, дали ще има проблем с пренасянето на едно Фуджи С5 про с обектив като ръчен багаж.Изобщо,кажете ми как става номера? Моля........[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****
Автор: nelvis   
Дата:   23-01-10 23:56

Става дума за пътуване със самолет към Германия.

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****
Автор: thomas   
Дата:   23-01-10 23:58

Ама какъв проблем да има!? Митнически - никакъв. Нали Европа вече сме част от ЕС. Още повече и той го пренася, за да снима, а не да го продава, нали? Единствено килограмите на ръчния багаж не трябва да надвишават 8 (при някои авиокомпании - 7). В което един фотоапарат с още един обектив сигурно се вмества без проблем. Друго няма.

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****
Автор: hitman_1   
Дата:   24-01-10 00:02

няма проблем, всеки месец по 2-3 пъти пътувам с техниката в ръчния багаж... и грижи няма
[smilie24]
[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****
Автор: ntonev   
Дата:   24-01-10 00:04

ако пътува с Lufthansa ограничението на ръчния багаж е 10 кг, но никога не са ми правили проблем и с повече ...

а проблем с фототехниката няма никакъв. Най-много да го накарт да го покаже включен и да направи една снимка...

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****
Автор: thomas   
Дата:   24-01-10 00:11

Откакто се помня, ограничението при Lufthansa е 8 кг, както и при повечето хубави авиокомпании. Проверих го и сега за всеки случай: Each piece of hand baggage may not be larger than 55 x 40 x 20 cm and may not weigh more than 8 kg. Това, че споменават "всяко парче", е защото пътниците в първа класа имат право на по 2 парчета ръчен багаж с такова тегло.

При Bulgaria Air, CSA и някои подобни е 7 кг.

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****
Автор: nelvis   
Дата:   24-01-10 00:15

Въпросът ми е свързан със сигурността и мерките, наложени във връзка с това.....Да не заплаши някоя стюардеса, че ще я снима.....Знам ли.....

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****
Автор: ntonev   
Дата:   24-01-10 00:29

Томас сигурно си прав - аз преди две седмици видях една от ония стойки по летищата дето можеш да си премериш ръчният багаж в нея - та на нея пишеше 10 кг. - А с Lufthansa съм пътувал със сигурност с повече кг и никога не е било проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****
Автор: asahi   
Дата:   24-01-10 00:33

Нелвис, категорично никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****ВЪПРОСЪТ е изяснен.Бл
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-10 06:31

Ами преди две седмици в Германия ми проверяваха парат за експлоазиви в БГ лаптопа.

Абе взимат ти у-вото и с едно парцалче го търкат ....не знам какъв е ефекта ....ама толкоз


Иначе използван ДСЛР нямам никакъв проблем да си го носиш. В ЕС пък ние сме една държава почти т.е. за сега имаме само малки ограничения с работат аиначе порсто сме по-бедна провинция.

Отговори на това съобщение
 Re: ****Някой,който е пътувал скоро към Западна Европа?****ВЪПРОСЪТ е изяснен.Благодаря на всички!
Автор: thomas   
Дата:   24-01-10 10:39

@hotsnail
Всъщност са ти проверявали клавиатурата за това дали си имал контакт с експлозиви. Иначе казано, дали докато си опитвал да сглобиш бомбата, си правил справки в интернет в проблемните моменти ;-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »