Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: bleu   
Дата:   21-01-10 16:11

Привет на всички,

От няколко месеца бера ядове с избор на видеокамера. пробвах много камери и прочетох сума ти ревюта и .. разочарован съм от любителския клас като цяло.
Хардуерът е добър, но чрез софтуера насилствено орязват възможностите на камерите. Предполагам го правят, за да има причина човек да си купи нещо по скъпо ...

Накратко.. трябва ми камера която :
-снима видео със стандартна резолюция и минимално количество артефакти ..върху карта или хдд.( предпочитам 3мб/сек отколкото 3сек/мб )
-44Khz звук,-вход за външен микрофон е +
-акуратен автофокус, ръчен фокус!
-ръчен контрол над апертурата.

Готов съм да жертвам стабилизатора и зуума в името на горните 4!
цена <=1к лв

Мислих.. мислих и случайно попаднах на Пентакс К-Х.,който с 2 обектива 8-55mm & 50-200mm струва под 1000 лева .(цените в бг изобщо не ги коментирам).Въпросния D-SLR снима много качествено видео в M-jpeg . Като се добавят и ръчните контроли ми се вижда по добър избор от видеокамерите до тази цена.

Накратко за типа на видеото, което ще снима, за да не остана неразбран.
Ще се снимат филмчета тип монолог или диалог за хора, които смятам, че имат какво да разкажат на света. Снимам 100% от статив,обекта е на 2-3 м макс.Държа на контрола над дълбочината на фокуса, затова и ръчният фокус и бленда са задължителни.

та.. моля хора, които са на ти с видеозаписа , а не просто си "чешат езиците" в защита на една или друга марка да помислят над евентуалните минуси на този ми избор. Всички алтернативни предложения са добре дошли, включително и оферти за употребявана техника покриваща горните изисквания.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: slavoart   
Дата:   21-01-10 16:51

Отдавна не бях попадал на толкова точен и аргументиран пост. Личи си, че си човек който знае какво иска и съм сигурен, че ще го намериш[smilie24]
И аз като теб снимам кратки филми и от близо година съм забравил за видеокамерата. ДСЛР МИ ВЪРШИ ПО ДОБРА РАБОТА.
Лично аз, не те съветвам да търсиш дълбочина на фокус с китови обективи. Лошото е че сумата която посочваш е недостатъчна за апарат с ръчни настройки. Но за всичко си има лек [smile] Ето как братята американци контролират ДОФА при ниския клас ДСЛР с видео: http://vimeo.com/6266026
Друг въпрос който искам да те попитам е: Къде ще бъдат излъчвани твоите филми, или са за лична консумация. Следващия проблем е с конвертирането на видеото. И там се иска доста четене и проби до като достигнеш желан от теб резултат. Ако искаш мога да ти изпратя сурово видео за сухи тренировки. Успехи!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: victorcito1978   
Дата:   21-01-10 17:00

Семпло казано:

за да снимаш прилично видео к ДСЛР ти трябват сериозни обективи. И даже тогава имаш 2 основни минуса:

1. Ако трябва да префокусираш по време на снимки ще ти се разкаже играта

2. Ако обекта, който снимаш, се движи ще ти се разкаже играта

Иначе е съвсем приличен заместител на видеокамерата за SD.

За HD нещата изобщо не са такива и на всеки "умник" мога да му демонстрирам на практика, че смотана видеокамера з 1/3 вади с пъти по-качествено изображение от FX Канон, който и да е, с какъвто и да е обектив на HD. А защо е така може много да се пише, но най-просто: в един ДСЛР просто няма физическо място да се наблъскат няколко платки, каквито има във всяка камера от средния клас нагоре.

Това е. С 1000 лева няма да стане. По-добре си вземи една джобна HD камера и записвай на нея ... SD :)

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: bleu   
Дата:   21-01-10 17:29

Видеото е за лична "консумация", другата причина да помисля за пентакса е, че имам много твърди обективи на М42, Следенето на движещи обекти на ръка когато имаш гривна не е чак толкова трудно а въпрос на практика - хората са го правили в киното много преди да се измисли автофокуса, правил съм го и аз, когато се занимавах активно с фотография преди 15-20 години. Минал съм през черно черно-белите ленти, домашното копиране и тн .. може би затова идеите ми за видео се базират на изразните средства на фотографията от онова време.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: bleu   
Дата:   21-01-10 17:40

Колкото до цената - ясно ми е, че 1000 лв са недостатъчни. За съжаление толкова мога да си позволя и искам да купя това с което ще се доближа най близо до заданието.

HD изобщо не ми е цел - стандартната резолюция е предостатъчна ако видеото е на ниво. Колкото до ниския клас камери пробвах и няма как да се получи каквото аз искам.
Ръчен фокус на стъпки с 2 бутона .. с гривната на обектива определено ще се справя по добре.

Спомнете си някой стар американски филм от 70-те и ще се сетите какво имам в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: victorcito1978   
Дата:   21-01-10 17:43

И до днес всички про камери са с ръчен фокус. Проблемът е другаде с тоя фокус, но ще го усетиш на твой гръб :)

Ако ти трябва просто клипче - снимай с телефон? :)

Явно си решил да вземеш ДСЛР - прав си за избора на ПЕнтакс, значи :)

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: Davidoff   
Дата:   21-01-10 17:43

Мммммм... Star Wars ?

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: bleu   
Дата:   21-01-10 18:11

victorcito1978 ,

всичките ти аргументи са на място..но предложи ми камера до 1000лв, с качеството на К-Х ,с използваем ръчен фокус и ДОФ, Още днес ще отида да я тествам и ако работи както аз си го представям ще почерпя обещавам.

Пак ти казвам - наясно съм , че парите са малко - но толкова съм заделил и искам да ги оползотворя по най добрия начин :-)

Поздрави


victorcito1978 написа:

> И до днес всички про камери са с ръчен фокус. Проблемът е
> другаде с тоя фокус, но ще го усетиш на твой гръб :)
>
> Ако ти трябва просто клипче - снимай с телефон? :)
>
> Явно си решил да вземеш ДСЛР - прав си за избора на ПЕнтакс,
> значи :)

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: santoli   
Дата:   21-01-10 18:11

Ако смяташ, че можеш да живееш без следящ автофокус подкрепям напълно избора на K-x по причините, които сам си изложил.

Ако няма да купуваш от България, обаче, може да провериш за Panasonic GH1. Ако по неведоми пътища намериш оферта за подобна цена - това е твоята машинка. Аз лично бих я предпочел пред доста камери струващи в пъти повече.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: ksuhorukov   
Дата:   21-01-10 18:13

victorcito1978, хайде да демонстрираш как точно смотана видеокамера вади по-добър резултат, че ми стана интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: veselinhristov   
Дата:   21-01-10 19:03

Аз ти предлагам нещо по - добро от видео с DSLR - и това е KODAK Zi8. С размерите на телефон е и снима видео 1920x1080.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: victorcito1978   
Дата:   21-01-10 19:03

ksuhorukov, говоря от опит, не бих си позволил да го пиша иначе. Говоря за HD запис и сравняването му при HD излъчване. На опции всичко е ток и жица, при снимане и ПАЛ също. Не ми се пишат глупости. Това е малко дете го знае, което е снимало HD за HD. СЕга озарява ли те защо големите телевизии не си накупиха ДСЛРи, които са 5 пъти по-евтини от камерите и репортерите не ги мъкнат на терен?

:)

bleu - прав си! Купи си Пентакса. Просто дадох съвет така както мисля ...

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: veselinhristov   
Дата:   21-01-10 19:10

Ето виж тук:
http://store.kodak.com/store/ekconsus/en_US/pd/Zi8_Pocket_Video_Camera/productID.156585800

Забравих да ти кажа, че струва 200 USD.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: bleu   
Дата:   21-01-10 19:32

Веселине,
благодаря за съдействието, но май не си чел поста ми.
"
-Държа на контрола над дълбочината на фокуса, затова и ръчният фокус и бленда са задължителни.
"
кое от тия неща се покрива от кодака ?
Ако искам да снимам просто видео - добре, но да докарам и художествена стойност с това няма как да стане.


veselinhristov написа:

> Ето виж тук:
> http://store.kodak.com/store/ekconsus/en_US/pd/Zi8_Pocket_Video_Camera/productID.156585800
>
> Забравих да ти кажа, че струва 200 USD.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: lizaastar   
Дата:   22-01-10 01:07

от всичко изчетено нагоре ми стана ясно , че ще ползваш ръчнофокусни обективи- значи 100% Пентакс, ориентирай се към професионалните тела, влаго и прахо защитени и най-важното всички функции са с отделни бутони, т. е. бързо реагираш според ситуацията, в рамките на твоя бюджет и избора е един к10 - цена около 600 лева втора ръка, по възможност използван от аматьор и за 400 лева ръчнфокусни обективи руски или немски/ не японски - големи боклуци са/

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-01-10 10:12

Автор: lizaastar
Дата: 22-01-10 01:07

... и за 400 лева ръчнфокусни обективи руски или немски/ не японски - големи боклуци са/

Тази пък глупост как има сили в пръстите да я напишеш?!?

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: lizaastar   
Дата:   22-01-10 10:37

е не са ли?

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: didesignbg   
Дата:   22-01-10 10:39

Ти кажи за видеото на к10д, остави ги японските боклуци[smilie3]

Друго си е петъка.

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: Davidoff   
Дата:   22-01-10 10:40

[smilie18] смях за закуска [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: danny_falin   
Дата:   22-01-10 10:43

имай предвид, че при дслр-ите във видео ръчен е само фокуса,
разгледай много добре възможностите за видео на апарата който си избрал за да не се иненадаш неприятно като разбереш, че не можеш нито компенсация да използваш, нито да сменяш бленда [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: didesignbg   
Дата:   22-01-10 10:44

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: El_Fuego   
Дата:   22-01-10 11:04

И danny_falin започва петъка с летящ старт. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: D-SLR като видеокамера "+"-"
Автор: lizaastar   
Дата:   22-01-10 11:07

видеото в събота

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »