Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за батерии
Автор: ekomitov   
Дата:   20-01-10 08:10

Един приятел си търси цифров апарат до 200лева. Вчера ходих до Германус и там ми обясниха, че апаратите от този ценови клас използват обикновени батерии. Зарядните батерии окислявали апарата??? Има ли нещо такова или е търговски трик за да си пласират по скъпите апарати? Според мен няма логика в това нещо, но ако случайно е възможно защо да не може да се ползват зарядни батерии и да се изваждат от апарата след снимане?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: zihni   
Дата:   20-01-10 08:19

Никога, ама никога повече не ходи в "Германус" и проблемите ти ще бъдат с един по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: 35mm   
Дата:   20-01-10 08:25

Смешници. Явно окисление има във връзките на мозъка на продавачите там.



Публикацията е редактирана (20-01-10 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: gpi72   
Дата:   20-01-10 08:51

Ха, и Огледално рефлексните Пентакси трябва да дрънкат от окиси тогава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: marchello   
Дата:   20-01-10 08:52

е, окисляването - едно на ръка ... аз ръждата си я събирам у буркани [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: doca   
Дата:   20-01-10 09:35

Тия от Германос са едни професори по всичко, ама нищо не разбират.
Сега за батериите:
Според мен най- добрите батерии, които съм ползвал досега, с различни марки апарати и светкавици, са Eneloop 2000 mA/h на Sanyo. Бели на цвят. Може би има и други, но аз ползвам само такива.
Купувам ги по Интернет на цена около 29-31 лева с ДДС, заедно със зарядно за тях. Зареждат се за около 10 часа. Има и бързозареждащи подобни, но са доста по скъпи, от порядъка на 40-50 лева.



Публикацията е редактирана (20-01-10 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: Rotor   
Дата:   20-01-10 10:10

По-скоро проблемът може да е номиналното напрежение на презареждаемите батерии ( NiMh - 1.2V; Алкалните са на 1.5V ). Все пак, почти всичко вече се проектира да работи и с двата вида батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: NeDDRaG   
Дата:   20-01-10 10:19

Да... На продавачите в Германос им се е окислил мозъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: santoli   
Дата:   20-01-10 10:41

Ако на мен ми го бяха казали това щях да приема директно, че ми се подиграват в очите и щях да направя такъв скандал, че чак бТВ да дойдат с камерите.

Никога, никога, никога вече не стъпвай в Германос и няма да имаш проблем с никакви батерии. Ако все пак се върнеш не пазарувай, а повикай управителя и кажи, че съответния продавач се подиграва грубо с теб и те обижда без да си го предизвикал.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: vatan   
Дата:   20-01-10 21:59

В думите на продавачите има капка истина - като във вица "не били компютри а компоти..."
Наистина обикновени батерии АА или ААА от по-еевтинките когато се разредят напълно (включително и от саморазряд) могат да изпуснат една гадна прозрачна течност, която е основа и реагира с контактните пера. Много трудно се чисти. Със зарядни батерии не съм наблюдавал такова нещо. Та ако се ползват обикновени батерии, добре е след работа да се извадят от апарата.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: GMir   
Дата:   20-01-10 22:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: da.fo   
Дата:   21-01-10 01:09

Е какъв е този апарат пък дето ще работи с обикновенни батерии а не алкални [smilie11] - телевизора отзад си иска ток като разглеждаш снимките [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за батерии
Автор: папач   
Дата:   21-01-10 09:51

Когато купувах моя пентакс в него имаше 4 алкални батерии по 1,5 волта.Вярно е,че го купих от където продават и зеленчуци,но пък ми подариха хубава чанта за над 100 лв. с него и карта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »