Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Един брояч за брой посещения....
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-01-10 04:57

Ако се сложи един брояч за брой посещения под всяка една снимка, няма ли да е полезна такава една информация.

Ако има начин собствените посещения от тоест от Автора да не се отчитат - ще е още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: мара   
Дата:   20-01-10 08:33

мдам. интересно би било.

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: ilcoin   
Дата:   20-01-10 09:26

На практика всички броячи имат възможност за манипулиране. Освен това ще генерират и доста натоварване на сървъра с нещо не особенно важно. На мястото на админа нямаще да се занимавам изобщо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 09:29

Не мисля, че ще е нещо чак толкова сложно и натоварващо, от друга страна ще е хубаво да се види дадена снимка колко пъти е посетена, има ли интерес към фотката и какво е съотношението приблизително посещения към гласувания. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: boni   
Дата:   20-01-10 09:31

На практика това сме го коментирали и споменахме, че няма как да се отчетат всички посещения или виждания на една снимка.
Аз лично много снимки ги виждам още на тъмба и въобще не ги отварям. Някой може да си помисли "аха моя шедьовър никой не го е видял, затова няма гласове" , а всъщност да са го видели стотици хора и още на тъмба да са преценили, че няма смисъл да кликат и да отварят цялата снимка.
Такъв брояч не би бил показателен при наличието на качествени тъмбове.

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 09:48

По принцип имаш право. На мен също ми се е случвало още щом я видя да я подмина. А какво мислите за анонимното гласуване - без да излиза кой е гласувал и кой е автора на снимката до определен брой гласове - да речем до 100 гласа от А да не се вижда никакво инфо. Така ще се постигне по голяма обективност според мен, не мислите ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: don_kolev   
Дата:   20-01-10 09:49

sirkhann,
[smilie3] Това е малък праз


Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: sauron69   
Дата:   20-01-10 09:51

Съдейки обаче от практиката един друг бг фото сайт, отчитащ и посещенията, снимките от раздел "Голо тяло" имат огромен брой повече посещения, даже и гласовете за тях да са си съвсем стандартни [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 09:53

Това е абсолютно нормално, и тук като се появи снимка с големи *ици и става лудница [smilie3] [smile], но наистина какво ще кажете за идеята за анонимност. Аз съм много за такова нещо.[beer] Какво ще кажеш boni?



Публикацията е редактирана (20-01-10 09:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: zograffa   
Дата:   20-01-10 10:07

Според мен по-добре ще е ако рейтинга на снимката остава скрит за известно време или по желание на автора ,примерно отметка която може да се ползва от автора.Страшно много хубави снимки остават недооценени и обратното има тъпотии с много гласове заради този рейтинг ,принципа на стадото е широко разпространен тук .

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 10:14

Абсолютно 100% съм съгласен! Може и такава опция, рейтинга да е скрит! Супер идея [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: pmartinov   
Дата:   20-01-10 10:17

Това много отдавна съм го предложил !

Докато рейтинга се вижда стадото ще клика .

За това рейтинга не трябва да се вижда докато снимката престане да се показва в лентите отстрани .



Публикацията е редактирана (20-01-10 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 10:26

boni кажи нещо по въпроса [smile] Съгласен ли си да се обсъди подобна промяна? [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-10 10:39

Безсмислено е да е скрит рейтингът на една снимка, а на околните да се вижда.
Безсмислено е да е скрит тук, а да се вижда там.
Правили сме подобни неща за някои от конкурсите и резултатите пак са същите - хубавите снимки изплуват, лошите никой не им обръща внимание.
Като цяло е безсмислено занимание.

Освен това най-тъпото е всеки да се опитва да прекроява сайта по собствените си разбирания.
Една кола не може да се управлява от 5-6 шофьори едновременно, ако разбирате какво искам да кажа.
В казармата имаше такъв опит с един камион.
В кабината се бяха напъхали 5-6 стари кучета, шофьорът - новобранец. Всеки му дава акъл.
Един му върти волана, друг му натиска крака на педала.
Успяха на прав път, без движение да направят най-тежката катастрофа която съм виждал.
Загинаха хора.
Накрая обаче шофьорът отиде в затвора. Щото той носи пряката отговорност за управлението на машината.
Така че...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 10:42

Не си много прав. Ако рейтинга не се вижда и в същото време не се вижда и автора на снимката съм не 100, а поне 800% сигурен, че ще започне да се усеща усезаема разлика и при "големите" фотографи и при "щракачите" - ГАРАНЦИЯ и вие знаете, че е така. Освен това, всяга голяма компания производител на автомобили се старае да прави промени в своите модели, които да задоволят капризите и претенциите на купувачите. В противен случай до ден днешен щеше да си караме москвичите и волгите! [smilie3]



Публикацията е редактирана (20-01-10 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: J0R0   
Дата:   20-01-10 10:52

Ми не я забелязвам тая "осезаема" разлика при мероприятия, където изобщо няма рейтинги. Примерно конкурси, провеждани извън интернет. Или такива които са с журиране, български и чужди. Свободния пазар на снимки. Откупки. Пленери. Изложби и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: serjy   
Дата:   20-01-10 10:52

Няма смисъл да се крие рейтинга. Проблема е стртовият приятелски вот, който може да е значителен и последващото стадно гласуване за "силните" за момента снимки. Това може да се реши ако има статистика кои за кого гласува и се наложи ограничение от няколко дни за тези които си наливат гласове на приятелски принцип. Просто да нямат възможност да бутнат глас за "нашия" човек за определен период. След това нека си гласуват. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 11:01

Отново се започна един велик спор ....по-добре да прекратим коментирането. Ако желаете обективност пуснете една тема за гласуване отностно ЗА и ПРОТИВ такива промени в сайта. Ако масовото мнение, е че трябва да има промени ги направете заради потребителите си, ако ли не - живи и здрави. Човек когато има желание прави нещо, останалото са празни приказки и оправдания.



Публикацията е редактирана (20-01-10 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: mdamyanov   
Дата:   20-01-10 11:24

Има един ефект при който човека гледа снимка на автор, който са му казали или пък по някакава друга причина е убеден че е "много добър" и като хипнотизиран започва да го оценява високо, само защото така самия той се чувства по компетентен, видиш ли съумял да оцени лачествената творба на изявения автор. Тук не говоръа за ценителите а за масите.
Този синдром го има в модата, картините, музиката и тн. На базата на това се печелят хиляди долари, Нещо като новите дрехи на царя!

В тематичните галерии изобщо не трябва да се виждат авторите, така ще изпъкват повече снимките и по малко имената. Ако потребителя иска да се запознае с творчеството на даден автор, да им влезе в личния профил, но когато всички са накуп е по добре да не се вижда.

Ако админите съумеят да го направят това ще бъде наистина голяма промяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 11:32

mdamyanov Благодаря ти, че подкрепяш вижданията ми! Това се опитвам да обясня и аз. Дано, дано има кой реално да чуе мнението ни, а не да бъде подминато, както се случва обикновенно. Всико това, ще е само и единствено в плюс на сайта, съответно и на всички нас. [smilie24] [smilie24] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: MauMyHa   
Дата:   20-01-10 11:34

за мен е достатачно брой точки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: virtus   
Дата:   20-01-10 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: zograffa   
Дата:   20-01-10 15:15

Ще дам пресен пример за това ,което дискутирахме по-горе,далеч съм от мисълта да привличам внимание към мен още по-малко към снимките ми.Вчера пуснах снимка в раздел "пейзаж",която се случи точно до снимката на един уважаван от мен автор с прекрасни творби съответно набрала вече доста гласове за 2 часа моят кадър имаше 12 А гласа,спрях го от гласуване ,нямаше смисъл.По една случайност същите снимки бяха пуснати и в "Култа",но вече на различни страници ,разликата беше 10-15 гласа в полза на другия автор преди снимката му да излезе на първа страница и съответно посещенията да се увеличат двойно ,сега разликата е двойна.Далеч съм от мисълта да се сравнявам с него той е класи над мен ,още по-малко да прося гласове просто за мен това е доказателство как една снимка набрала вече гласове почва да ги трупа лавинообразно и всичко около нея остава незабелязано именно заради видимия рейтинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: trusinov   
Дата:   20-01-10 15:30

Абе много хора са на това мнение, но всеки си мълчи. А примери за това как масовото гласуване увлича всеки следващ видял даден кадър има много! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Един брояч за брой посещения....
Автор: boni   
Дата:   20-01-10 15:40

Рейтинг може да се крие само при конкурси, за да не се правят тънки сметки, кой с колко точки е напред.
Ако скрием рейтинга на всички снимки, след това ще поискате и да не се подреждат по рейтинг, защото каква файда, че ги нма точките, щом снимките пак са подредени. Да, но ние искаме да се подреждат, за да изплуват по-добрите. Така че това отпада. Ако се развивате и сте добър, няма начин рано или късно снимките ви да не бъдат добре оценени.
Може би след това ще поискате авторите да не се подписваат на снимката си и да се караме с тях и да им трием снимките ако оставят име или знак или специфична рамка?
Може след това да поискате да им контролираме мейла, кюто и скайпа и да им държим сметка на кого си линкват снимките?
Прочетете секция FAQ там тези неща са написани.
Отворете рейтинг Б за месеците назад и ще видите колко лесно и бързо се намират добрите снимки в сайта.
И последно - рейтинг системата на тоя сайт има за цел да се сортират добрите снимки и да се създават галерии с добри снимки за всеки месец, където да могат лесно и бързо да се разгледат.
Тя не претендира за пълна обективност и ежедневна справедливост, защото гласуващите са субекти. Рейтинг системата не е тази, която ще направи от една посредствена снимка, по-добра, независимо дали има +/- 20 или 50 точки разлика.
Ако се развивате, рано или късно ще получите признание, това е факт, доказан тук от много автори.



Публикацията е редактирана (20-01-10 15:43)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »