Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: mini4iki   
Дата:   19-01-10 23:43

Здравейте, изправен съм пред дилема за покупка на принтер. Можете ли да ми препоръчате принтер, който вади снимки с добро качество? Спрял съм се на Epson Stylus Photo PX710W , какво мислите? Благодаря ви предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: bozo   
Дата:   20-01-10 00:13

Да, ще изкараш хубави снимки с този принтер.
Важно е колко ще го товариш - този клариа кертридж е 7,4 мл. за цвят.(Има модели с кертридж по 19 мл.) Хубавото е, че сменяш само празната касета. Лошото е, че при бордерлес печат на гланц хартия с фото качество мастилата свършват бързо. При чистене на печатащата глава почистващия флуид е мастило. Цена за цвят - 22-23лв. оригинални, заместители - 6-9лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: mini4iki   
Дата:   20-01-10 00:30

Благодаря за разяснението. А още един въпрос, еднакъв ли е разхода на мастило при гланцова и матова хартия? Аз мисля повечето снимки да ги вадя на матова хартия [smilie11]



Публикацията е редактирана (20-01-10 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: bozo   
Дата:   20-01-10 00:45

Не знам точно какво имаш в предвид под матова хартия...EPSON Matte paper heavyweight 167 гр. няма нищо общо с матовата хартия от фотото или пък с матовата хартия на InkTec...

Общо взето напълно зареден този принтер ще изкара около 17-23 А4 на фото качество преди да се наложи да подменяш кертридж. Мастилата не свършват едновременно - първо заминава лайт магента, жълто, лайт циан...

Употреба на оригинални мастила и хартия EPSON ти гарантира дълготрайност на копието и хм...да речем хубави цветове (ако всичко друго е наред).
Има вариант със заместители на оригиналните консумативи, но зависи колко ще печаташ. Ако ще вадиш по 80-100 снимки 10х15 на седмица си заслужава да слагаш или съвместими мастилници или направо да закачиш СНПМ (ако има за този модел).

При всички положения не е хубаво принтера да седи без работа дълго време - запичат дюзи, а почистването им е колосален разход на мастило на фона на 7,4 мл от цвят.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: caro-anton   
Дата:   20-01-10 01:13

Епсон са добри принтери.
Оригинални мастила.
Няма нужда да се излагаме.
Но хартия над 200 грама бих ползвал.
То ест ползвам.
Хартията дава излъчването на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: mini4iki   
Дата:   20-01-10 01:16

Благодаря още веднъж за поясненията.Поздрави.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: mini4iki   
Дата:   20-01-10 01:19

Ами каква хартия бихте ми препоръчали?Искам снимките ми да стават грапави а не лъскави.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: autosvet   
Дата:   20-01-10 01:24

Мат хартия. Зависи какви парички можеш да даваш - Ханемюле, Илфорд, Епсън.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: bozo   
Дата:   20-01-10 01:26

Аз съм влюбен в EPSON Matte paper heavyweight. Всичко е субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: caro-anton   
Дата:   20-01-10 01:34

Хартията на Епсон, кой, мислите, я прави?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: autosvet   
Дата:   20-01-10 01:37

Хубавата я прави Ханемюле, обикновената май едни добри момчета с дръпнати очета.

Лично аз ползвам GALERIE SMOOTH PEARL PAPER (290g/m²) на Илфорд, защото като съотношение цена/качество мисля, че е добре и е мат.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: грегари   
Дата:   20-01-10 17:57

мислил ли си за термосублимационен?
паричките са му повече, ама и всичко друго му е в повече!!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: caro-anton   
Дата:   20-01-10 18:05

Грегари, я кажи колко пари се връзва А4 принтер?
Може ли да печата на фолио за шрайбпроектор? От рода на Пикторико?
Аз сега ползвам един епсон с оригинални консумативи. Термосублимационният по-скъпо ли излиза?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: bozo   
Дата:   20-01-10 18:47

Термосублимационият принтер те ограничава в избора на хартия, не може да печата и върху CD/DVD, безумно е на термосублимационен принтер да печаташ текст [smilie18], не можеш да печаташ и двустранно, нито върху самозалепващи се фолиа...
Евтините терм.сублимац. принтери дават да речем посредствено качество и те ограничават във формата, хубавите такива струват доста, а и консуматива им е скъп...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: caro-anton   
Дата:   20-01-10 18:52

що се смееш, бозо?

да съм казал текст някъде? продуктът Пикторико разбрах, че не ти е познат.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: sirkhann   
Дата:   20-01-10 19:48

До колко пари?

Вземи си Canon Pixma iP4700 за 200 лв, консумативите са ОК, резултатите- супер. С водни мастила ще извадиш много по-богати цветове спрямо пигментите на Епсън. Главите не им се запушват също. Можеш безгрижно да си печаташ веднъж месечно, когато събереш достатъчно снимки. Или веднъж на три месеца.

Ако ти се трошат повече пари - 600-700 лв за Pixma MP990. Има сиво мастило за нечовешки Ч/Б печат, пак печата тънко спрямо другите марки (особено HP), поема хартия до 300 гр (и нагоре малко може), има скенер с приставка за филми!!!

Ако ти се дават наистина много пари - 1000 лв за Canon Pro9000 Mark II. Нечовешки печат с 8 мастила.

Нагоре - EPSON, но трябва да ги чупиш от печат- всяка седмица!!! Другото е да пробваш 7900 как печата, тънко излиза, резултатите са ... брутални!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: asahi   
Дата:   20-01-10 21:21

Около 3лв. на А4 с оригинални консумативи. Свиквай с цената. С неоригинални не е същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: mini4iki   
Дата:   21-01-10 00:31

Първоначално и аз смятах да си взема Канон, но в последствие реших Епсън. Истината е, че няма да печатам всяка седмица и за това се колебая.Аз съм готов да дам около 400 лв. и искам да взема най-доброто за тези пари. Ще трябва май да поразмисля още [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-10 00:37

Споко, за консумативи ще дадеш повече. Кварталното фото е най-евтината алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: caro-anton   
Дата:   21-01-10 00:44

Асахи, моля те, отговори ми на питането - дали термосублимационните принтери печатат на прозрачно фолио? и дали цената на консуматива е като на мастилено-струен принтер?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: Myth   
Дата:   21-01-10 01:12

Не печатат на прозрачно фолио и са 10х15 формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-10 01:23

Автор: Myth
Дата: 21-01-10 01:12

Не печатат на прозрачно фолио и са 10х15 формат.
[smilie24]
Цената - според зависи какво конкретно сравняваш. Няма конкретен отговор.

Цената на отпечатъка на термосублимационния принтер е фиксирана и е за 30 пакет от 30 снимки, примерно.

Цената на отпечатъка на мастиленоструймия зависи от вида хартия, характера на картинката, честотата на печатане и чистене на главите.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: caro-anton   
Дата:   21-01-10 01:34

жалко, че не стават за фолио

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: asahi   
Дата:   21-01-10 01:41

Ако е за специфични изисквания и други не стават. Какво конкретно искаш да напечаташ на фолиото?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръки за ПРИНТЕР ?
Автор: caro-anton   
Дата:   21-01-10 01:47

Да си правя цифрови негативи за ван дайк, цианотипия и подобни. Сега копирам контактно от среден формат или печатам на един мастиленоструен епсон за увеличения. Общо взето като цена е добре, като формат е добре, но печатът не е на много голяма висота- вероятно поради факта, че нямам избор сред хартиите да посоча фолио и съм сложил една от хартиите, на която, по метода проба-грешка, установих, че принтера печата най-добре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »