Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Fujifilm
Автор: golf_5_R32   
Дата:   20-01-10 00:24

Здравейте от скоро се занимавам с фотография. Фотоапарата е FujiFilm FinePix S9500. Проблема му е, че копчето което се пада в дясно от това за режимите (не му знам името новак съм) не работи оказа се счупена ос залепих я но пак се счупи. Та въпроса ми е къде мога да намеря качествен сервиз във Варна или евентуално София и колко пари ще струва самата подмяна. Благодаря предварително. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Fujifilm
Автор: didesignbg   
Дата:   20-01-10 09:00

Здравей, на английски му се казва command dial. То е ахилесовата пета на този модел. Поради лоша сглобка в самия фотоапарат върху врътката се пада повече напрежение отколкото може да понесе и се чупи. Затова и се е счупила отново след като си я залепил. Преди да лепиш е редно да се подравнят планката и платката за да не се чупи отново.
Тук е добре обяснено при това с картинки, ако не си достатъчно сръчен, или нямаш нужните инструменти, по-добре не започвай. Самата поправка не е нещо сложно, но е за човек свикнал да разглабя финни джаджи. Като лепиш прави го с двукомпонентно лепило, не с капчица и подобните.
http://www.flickr.com/photos/jgustavoam/sets/72157603573975379/with/308757406/

същото и тук
http://gearlog.org/projects/S9000fix/S9000fix.html

Това което използват за да подменят счупената основа, е част от накрайник Т7, има го в комплектите отверки изглежда е със същия профил.

Разбира се че оптималния вариант е да намериш оригиналната част, но дори и да я намериш, пак трябва да се разделят платката и планката, да се подравнят и да се съберат отново. Иначе ще ти се счупи и новата врътка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Fujifilm
Автор: golf_5_R32   
Дата:   20-01-10 11:35

Благодаря за информацията :)

За сега съм я застопорил и работи но не е като преди за това питах за сервизж направо да ми го подменят с ново

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Fujifilm
Автор: gnedkov   
Дата:   20-01-10 11:47

гр. София, бул. Витоша 28 |тел.: +35929864581 на мойта гаранционна карта има този адрес и телефон за сервиз и представителство, питай ги не може да не работят с някого във Варна ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »