Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 разлепена гума на никон д90
Автор: artery   
Дата:   18-01-10 13:00

започнала е да се разлепя..


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xoqy5624.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/taub3066.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/agpp9418.JPG


http://212.36.3.59/site_pics/116/t_1263811920_untitled2.JPG



3-4mm са се повдигнали от горният й край.. някакви идеи как да процедирам? да я разлепя на цяло и да си купя качествен двойнозалепващ скоч? идеи как да почистя евентуалните зацапани участъци под гумата? идеи за марка и тип на скоча? какъв ще е този скоч който да държи здраво и достатъчно дълго време.. малко ми е странно.. но това на снимката прилича точно на скоч..

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   18-01-10 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: Георги   
Дата:   18-01-10 13:03

внимателно с моментните лепила, че се просмукват и може да стане голяма поразия

най-добре се консултирай с някой който вече го е правил (това си е проблем на никоните от десетилетие поне), или със сервиз, примерно зентекс [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: Scouse   
Дата:   18-01-10 13:07

Информативно само, на колко кадъра е апаратът?

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: autosvet   
Дата:   18-01-10 13:10

С лепило за кожа или гума, не с каноколит или други секундни.

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-10 13:13

Хм, това е ново, само на джелезните тела се разлепя обикновено. Изглежда д90 по този показател е влязъл в профи сегмента.
Проблема е че гумата се разтяга и не можеш да я залепиш на същото място. Няма да влезе плътно, а ще надига малко и съответно лесно ще се разлепи пак. Това на снимката си е нов сервизен комплект за смяна и си е точно с хубаво двойно лепящо тиксо. 3м е хубава марка за тиксо, ама не е само тя.
Не е хубаво да мацаш със секундни лепила - първо има кофти за електрониката изпарения, второ може да го вкараш вътре, трето няма махане после от пластмасата.
Оптималния вариант е нови гуми.

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: asahi   
Дата:   18-01-10 13:14

Не ги оправиха тези гуми никонски, деа[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: artery   
Дата:   18-01-10 13:27

имам представа от това което е на снимката, която постнах..

@Scouse, 4811.. главно заради доста домашни video footages.. току що сверих кадрите [smilie7]

имай предвид, че тялото е стояло винаги на постоянна температура, не е било излагано на висока влажност..

за смяна на гуми.. не ми се чака.. по-вероятно да си поръчам D700 отколкото да чакам гуми [smilie5]

благодаря на всички отзовали се.. продължавам да се информирам от други източници. за бълващите кафяво [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: tantris   
Дата:   18-01-10 13:51

Като че ли на Д700 няма да му се разлепят гумите?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: aeobs   
Дата:   18-01-10 14:40

Специално фактът с гумите е повод за радост.
Като ти се разлепи оценяваш колко надеждна е цялата система. Замисляш се другите с какви проблеми се сблъскват, чак ти става чудно.
Досега не ми се е налагало, но бих предпочел да лепя през месец, отколкото на допир да са като на останалите производители.

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: dd5   
Дата:   18-01-10 14:42

не мога да разбера кво ги прайте тея тела-честно
д 300 го продадох на близо 27 000 к-беше като нов

Д 700 е на около 17 000-не ми се е разлепяла досега гума [smilie10]


А по темата-хубаво двойно залепващо-3 М примерно,те оргиналните гуми с двойно залепващо идват ама не знам каква марка е [smile]
ако искаш гума-обърни се към §ецо Драганов-сигурно ще помогне [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-01-10 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: aeobs   
Дата:   18-01-10 14:46

tantris, за съжаление на Д700 вече и да искаш няма разлепяне.

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: seuret   
Дата:   18-01-10 14:47

Секундно лепило в никакъв случай!!!!! От първа ръка инфо!!! Просмуква се, изпарява се(изпаренията са "лепкави") и ще стане по-голяма беля. Можеш да си залепиш я селектора за режимите, я някое друго копче!

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: Пешо   
Дата:   18-01-10 15:10

моето Д300 си си е доста разлепено само задната до селектора не е тръгнала още, ам аз снима много и във всякакви условия. Даже се замислям да го дам да ми сменят всички. ам не занм колко се чак то стратегията ще е следната де поръчвам и като пристигнат тогажа го давам в сержиза. Иначе смисъл няма да ми седи ей тка само в сержиза . А през това време аз какво с пръсти ли да щракам...
на около 72 500 кадъра съм приблизително

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: iordanov   
Дата:   18-01-10 15:14

Моментните /цианакрилатни/ лепила се използват при изпаряването им за проявяване на дактилоскопни следи. Дават много приятен мръснобял налеп. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: gpi72   
Дата:   18-01-10 15:15

Не беше много коректно да го спестиш това в обявата за продажба... ако е ставало въпрос за същия Д90 де.

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: dd5   
Дата:   18-01-10 15:25

Пешо,
звънни на Цецо-ще ти ги поръча ,като дойдат ще ти ги лепне
аз за един грип на д 200 бях му поръчал гуми,пристигнаха ама не съм ги лепнал щото муждувременно отлепих старите и ги залепих пак с двойно залепващо и сега чакам пак да се отлепи че да лепна новите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: artery   
Дата:   18-01-10 15:32

кво ги прайми тия тиела..

тялото се намира във влагоизолирана стая, в шкаф само за фототехника..

аз специално много старателно се грижа за техниката си и подхождам винаги с внимание.. като изключим гумата.. тялото ми е в по-добро състояние от продаваните като нови в магазините.. а само като знам колко мазни ръце са опипвали тези машинки по витрините ми става лошо [smilie7]



Публикацията е редактирана (18-01-10 15:32)

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: artery   
Дата:   18-01-10 15:44

@gpi72, обявата е пусната на 16.01, гумата започна да се разлепва днес. Забележи че в обявата изрично е посочено, че нещата вече не се продават. Това пък го реших още вчера.. след като ми писна да пращам по 5-7 лични съобщения на всякакви неграмотници и мизерници.. всъщност за какво ви са дслр-и се чудя, но това е предмет на друга тема..

ще си оправя гумата и смятам да поснимам още няколко хиляди кадъра.. после ще го пусна в ebay или някой реномиран европейски оказион и това всичко за да може бг масата да е спокойна че не са я прекарали.. или че предложението не е било достатъчно изгодно за да оправдае усилията хвърлени в събиране на стотинки [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: ffwd   
Дата:   18-01-10 15:56

Разлепената никонска гума носи късмет и рейтинг Б! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: Пешо   
Дата:   18-01-10 17:24

ХАхаххаа, а аз се чудя защо ми върви напоследък с такива готини модели......

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: Martin_Todorov   
Дата:   19-01-10 17:55

Винаги големи драми с тези гуми.Какво толков снимайте си като се разлепят поръчвате нови сменяте и нататък.Аз на моето Д200 му ги смених и все едно нов апарат имах,после човека дето го взе ме питаше дали наистина е на 40 000 кадъра.Цената беше към 120лв,за 4 години ако ти се налага да даваш по толкова без други дертове не смятам че е проблем.А на техноонанистите дето пак се опитват да обърнат нещата Канон vs. Никон много здраве.И за да не ме обвините в предубеждени в момента снимам с Канон[ezik] ,просто аз не робувам на марки. Двете вършат едно и също,и двете имат плюсове и минуси,но в крайна сметка обикновенно проблема не е в апарата,а в този зад него.[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: geokar   
Дата:   19-01-10 18:01

На времето опитах да залепя разлепена гума на Практиката със секундно лепило - поразиите бяха огромни - даже фабричния номер се изяде и вече не се чете - цяло чудо е, че още снима. Тъй че - умната!



Публикацията е редактирана (19-01-10 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   19-01-10 18:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: разлепена гума на никон д90
Автор: artery   
Дата:   19-01-10 18:09

драмата прозира в излишното философстване

точно в момента не ми се чакат два месеца за нова гума [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »