Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: djfroggy   
Дата:   17-01-10 22:55

Мислех днес да закупя карта памет 8гб за новия ми Фуджи сапунер и виждам в Плесио 2 вида карти 8гб на Трансценд: Клас 2 и Клас 6.Коя е с по-бърза скорост? Голяма ли е разликата между двете? Щото цената им все е 30лв.....

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: suggs   
Дата:   17-01-10 23:03

След справка в Уикипедия:

Class 2: 2 MByte/s - 13x
Class 4: 4 MByte/s - 26x
Class 6: 6 MByte/s - 40x


Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: djfroggy   
Дата:   17-01-10 23:04

Много благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-01-10 23:08

сандиск екстрийм 3 са клас 6... а екстрийм 3 са класифицирани като 20мб/сек

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: tvk75   
Дата:   17-01-10 23:18

тия скорости дето ги дава уикито са верни

Class 2: 2 MByte/s - 13x
Class 4: 4 MByte/s - 26x
Class 6: 6 MByte/s - 40x

но това са минималните скорости

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: thumper   
Дата:   17-01-10 23:19

Препоръчвам ти Trandscend - като съотношение цена/качество са най-добре (лично мнение и опит). Имах един сайт с тест на различни карти, където една 8гб на въпросната марка беше на трето място по бързина, а цената й е много по-ниска. Ако го намеря ще го постна. [shtrak]



Публикацията е редактирана (17-01-10 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: джъмбо   
Дата:   17-01-10 23:27

ми може... но както казах за екстрийм 3 който е клас 6 скоростта е х133

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: thumper   
Дата:   17-01-10 23:37

въпросната Trandscend също е клас 6 и е с пъти по-евтина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: tvk75   
Дата:   17-01-10 23:42

дааа,автомобилите Дачия също имат по 4 колела и са в пъти по-евтини от доста други

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: tvk75   
Дата:   17-01-10 23:43

а, и освен SanDisk нищо друго не бих препоръчал

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-01-10 00:41

djfroggy написа:

> Мислех днес да закупя карта памет 8гб за новия ми Фуджи сапунер и виждам в Плесио 2 вида карти 8гб на Трансценд: Клас 2 и Клас 6.Коя е с по-бърза скорост? Голяма ли е разликата между двете?
> Щото цената им все е 30лв.....

АКО има карта Клас 6 за 30 лева си е супер - би ли дал подробности?

А да сега видях че пише Трансценд - не ме интересува :)



Публикацията е редактирана (18-01-10 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: aldygreen   
Дата:   18-01-10 01:25

Най-добрият начин за определяне на скоростта на карта памет (или хард диск) е да се измери.
Има една малка програмка за целта, АТТО Disk Benchmark, последната версия е май 2.43.
Взимаш си лаптопа с тази програмка и с четец на карти, ако нямаш на лаптопа и просто измерваш скоростите на четене и запис.
Така например аз установих, че Kingston 4GB Class 4 е по-бърза от Transcend 4GB Class 6.
Kingston показа скорости W/R 18/22 MB/s
Transcend показа скорости W/R 15/21 MB/s
Е, ами и двете отговарят на това, което е написано върху тях![smilie18] [smilie18] [smilie18]

А иначе, ако не ви се занимава с тънки сметки и имате по-дебели портОфели, послушайте Джъмбо и си вземете SanDisk Extreme 3. Качеството им е гарантирано.
[smilie5] [beer] [beer] [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (18-01-10 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: holden   
Дата:   18-01-10 06:03

SanDisk, Lexar, Kingston [smilie24]
A-data, Transcend, Dogbrand [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   18-01-10 06:55

holden [smile] [smilie24]

Dogbrand ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-01-10 08:15

Kingston също не си ли е доста Dogbrand

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: didesignbg   
Дата:   18-01-10 08:20

На сандиск фокуса знайш как фаща? Контраста и наситеноста и те се дигат ... Ами Б точките?
Няма никакъв смисъл на апарат дето пише с 8~10 Мб/с да се кахъриш да му взимаш бърза карта.
Теста в Atto, показва само колко бързо може да сваля и пише кардрийдъра ти от тази карта, не и как ще се представя апарата ти с тази карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-01-10 08:34

ИМА Смисъл обаче, да се взема бърза карта ако апарата пише като замаян и иска бърза карта.... нали?

Моя примерно (500D) като пише HD видео и ако картата не e много бърза, ами е само бърза примерно такава:
10 MB/S

не насмогва и след половин минута спира да записва и казва "НЪЦ - не ста'аа с тая карта таз работа!"


Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: borovinka   
Дата:   18-01-10 08:56

По едно време всякакви ентусиасти се редяха на опашка в "Байонет" да им възстановявам изгубените файлове и нааканите памети. Сещам се само за двама, които бяха с нещо по-различно от SanDisk. Не искам да кажа, че SanDisk правят лоши карти, напротив - повечето им продукти са брилянтни.... и с параметри, които са ненужни на повечето снимащи. Да, ама нееее - българина гледа да не се мине. За повечето фотолюбители камерата е фетиш, който се избира внимателно след няколкомесечно четене на идиотщини по форумите. В резултат на, което новата придобивка е 3.28764% по-добра от аналогично изделие на друга марка и цели 4.209938% по-евтина. Правилният избор е направен, не сме се минали, можем да спим спокойно и да се чувстваме тарикати! Кажете ми, как на фотокамера, избирана с толкова усилия да не й купиш най-скъпата памет?! Няма да се излагаме - веднага барваме SanDisk Extreme XXIIV и камерата ни става тунингована!

Хора, купувайте си нормална памет, съобразена с параметрите на фотокамерата (в т. ч. и SanDisk), а със спестените пари сипете гориво в резервоара и вървете да снимате! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: drkskwlkr   
Дата:   18-01-10 09:03

Момци, говорите за две различни неща и стават грешки...

Всички флаш карти се определят с две скорости - на четене и запис. Скоростта на запис по ред технологични причини е по-ниска от скоростта на четене.

Класът на SD картата определя минималната гарантирана постоянна скорост на запис. Това се прави, за да може да се прецени съвместимостта на SD картите с устройства, които пишат цифрово видео с някакъв постоянен bit rate.

Една карта клас 6 може да чете с 20-30 MB/s и точно това правят SanDisk Extreme картите (а и не само те...) Карта клас 6 може да чете по-бавно от карта клас 4.

Винаги има смисъл да се купи най-бързата на четене карта от Class 10. Все повече камери снимат видеЛо и даже записът да не изисква 6 или 10 MB/s, ще се пести време от свалянето.


За класовете SD карти: http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#SD_Speed_Class_Ratings.



Публикацията е редактирана (18-01-10 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   18-01-10 09:25

Verbatim Class6 https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWhisper.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: danbi   
Дата:   18-01-10 09:28

Нямам добро мнение за Kingston! За мен това са супер-куча марка карти. Единствените "с доживотна гаранция" които са ми се скапвали масово (десетки от тях, при това). Да не говорим, че са и абсурдно бавни.

Ако парите са фактор, бих предпочел ADATA или Transcend които не са ме подвеждали досега. Разбира се, SanDisk иначе (особено като знам, че ми трябва скорост).

Най-лошото е, че на българския пазар масово се продава най-нискокачествената (чети: евтина) стока. Миналата седмица се разхождах из центъра на София (така и не попаднах на фотомагазин с професионална техника) с надеждата да си намеря бърза CF карта (за не-фото приложение) --- е няма! Само най-смотания и евтин Kingston. Във Варна нещата са по-добре впрочем [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-01-10 09:47

Интернет нямаш ли бе данби, че си търсиш карта по улиците ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: danbi   
Дата:   18-01-10 09:59

Излязох да се поразходя. Очевидно има места където мога да си купя SanDisk в София :)

Но ме порази това, че 'фототата' по улиците, Техномаркет в ЦУМ, Германос и подобните продават само най-евтиния боклук.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: El_Fuego   
Дата:   18-01-10 10:09

Не виждам нищо поразително в това. Навсякъде продават най-евтиния боклук, не само в тези магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се определя скоростта при карти SDHC?
Автор: serjy   
Дата:   18-01-10 10:20

Имах скъпарска SanDisk дето се прецака [smilie23] След което почнах да взимам АДата като най-евтините които намирах. Еми от 4 карти Адата нито една не е сдала багажа вече 3 години. [smilie24] Едната даже бях стъпил на нея изкривих я и след малко изправяне на ръка и малко мапчица се оказа, че си работи пефектно [smilie18]
SanDisk [smilie23]
AData [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »