Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: DanielP   
Дата:   17-01-10 00:30

Интересни ще ми бъдат мненията ви?
Казват, че разликата била в видео картата като при studio 1557 е с 512mb, а при xps-са е 1gb и корпусът бил по-добър на XPS-са.. [smilie11] [smilie11] Заслужават ли си околу 600 лева отгоре за XPS-са... [beer] [beer] [beer]. [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: Amigo   
Дата:   17-01-10 01:18

Аз бях решил да си взимам нов лаптоп преди около месец-два и XPS 16 беше именно единият от двата варианта, другият беше един НР или евентуално Мак. В края ня краищата се отказах и от трите, след като поизчетох доста из нета и видях и клипчета в ютубето. [smilie5] XPS доста грее, особено ако се натовари, и освен това лъскавите екранчета не ми допадат никак, щото да си гледам непрекъснато мутрата в тях няма нужда. [smilie8] Мисля, че в нета можеш да намериш доста изчерпателни ревюта и на двата модела.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: DanielP   
Дата:   17-01-10 01:37

Поне си мисля ,че съм чел доста, но моляте ако можеш намери някой линкове и дай да ги видя, защото ми е много трудно точно ревюта да намирам се попадам на някви други :)

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 02:11

За XPS общо взето само добри думи, една от най-сполучливите не-епълски машинки. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: ecobo   
Дата:   17-01-10 04:01

Mac [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: DanielP   
Дата:   17-01-10 04:08

Екранът е по-добре ако е RGB , отколкото White led , нали? И ще ми разясните ли 512mb на видео картата дали са достатъчни за фотошоп, кепчър и други програми свързани с обработката на снимки, защото не съм на ясно точно с това каква е ролята на видео картата в тези приложения??

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: djfroggy   
Дата:   17-01-10 09:54

Почитател съм на Делл.Виждал съм един до друг Dell XPS 16 и Studio 1555.Силата на 16 е в изработката и дисплея.Също така 16 има прекрасно охлаждане на процесора и картата,което не е без значение за лаптопа.Корпуса също е предвиден за интензивна работа.
В резюме-XPS 16 е по-висок клас от Studio 1557.Все едно да сравним Канон Д500 и Канон Д50...........
Не се лъжи за видеокартата и паметта и.По-голямо значение има вида на процесора на видеото - ГПУ.Делл 16 е с видеокарта Радеон 4670,а другия е с 4570.Разликата определено е много повече,отколкото това каква памет са закачили-512мб или 1гб.Тоест,на Делл16 видеокартата е много по-добра.



Публикацията е редактирана (17-01-10 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: petq.sasho   
Дата:   17-01-10 10:57

бегай го тва студио :)

XPS !!!

по-доброто от него е само... мойто ххахаха

латитуде - най, най-доброто :)

студио, востро... ниските класове

въпреки, че има и серии, които се водят студио ЕксПиЕс и са ... мнооого скъпи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 10:57

Ха, дел xps 16 струвал колкото един макбук про и значително повече от един обикновен макбук в момента [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: asahi   
Дата:   17-01-10 12:19

Ролята на видеокартата в "онези" приложения е да визуализира картинките на екрана. Изчисленията ги прави процесора с помощта на паметта. По-мощната видеокарта няма да доведе до повишаване на производителността на Фотошоп, примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: venciwideo   
Дата:   17-01-10 14:23

усещам че ще ползваш лаптопа за фото и видео.. ами дефакто става но и не става тъй да се кажа имам по стр модел испирон.. технически ако се вълнуваш дали обработва видео да обработва и с много висока скорост, рендване на 1 час видео го прави за 1,20мин. ще речеш супе е особено ако ти кажа че моя нене с никак здрав процесор но къде е разковничетои за което ти казвам че нене подходящ лапропа за тез неща ами за снимка примерно или за видео ти е нужен читав монитор а лаптопите нямат такъв, и от там идва трагедията че зависи как ше погледнаеш монитора по отдолу или по отгоре и общо взето трагедия е,значи да обобщя проблема идва от монитора за фото и видео ти е нужен качествен монитор иначе технически лаптопа ще се справи а ако ще да е и от най-евтените който се продават в момента по магазините... те са достатъчно мощни вече да се справят с тази задача, и накрая за да ме разбереш виж някой твои приятел дето има лаптоп и ходи обработи няколко снимки предполагам няма да ти откажат и ще разбереш защо лаптопите не са подходящи за фото и видео, а за видео само да допълня все пак ако решиш да вземаш търси го с 1394 порт вграден и задължително HDMI изход да има.ее и после си вземи един външен монитор щото си мисля че тъй или иначе ще си вземеш някой лаптоп на дела най ще му пасне някое EIZO [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 15:24

Запетайката на клавиатурата да ти обясним ли къде е?

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: DanielP   
Дата:   17-01-10 15:42

djfroggy точно обратните на твоите думи ме накараха да гледам studio 1557. Виж следното клипче :http://www.youtube.com/watch?v=Vlt2263ZUW0 За температурата, http://www.youtube.com/watch?v=0Bw_hfQ0NvM&feature=related - относно корпуса. Най-много ме притеснява този долният капак. И до сега не съм чул много добри думи за екрана му на XPS 16[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 15:50

Лаптоп с добър екран...


...wait for it...


...wait for it...


...wait for it...


...



НЯМА!



Каква изненада, а? [smilie5]

Има такива с по-малко зле екрани от други...

При всички положения за работа ти трябва външен монитор. Един дел 2209 е 450 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: DanielP   
Дата:   17-01-10 15:57

Нямам предвид идеален все пак аз докато стана и идеален фотограф много време ще мине, така че гледам поне сега да не е с най-смотания екран поне [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: exile   
Дата:   17-01-10 15:58

По-добре си вземи с по-смотан екран, ако това ще ти позволи по-лесно да си вземеш въпросния монитор, за който ти казвам... Питай патило.

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: plamen_mom4ilov   
Дата:   18-01-10 13:32

Лаптоп с професионален дисплей от Леново

най якия Дел : )

Благодарности на
djfroggy



Публикацията е редактирана (20-01-10 09:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: exile   
Дата:   18-01-10 13:47

"професионален"... /facepalm/...

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: asahi   
Дата:   18-01-10 17:30

"Лаптоп с добър екран...


...wait for it...


...wait for it...


...wait for it..."

И така стигаш до Dell Latitude D830 или неговия наследник с матрица 1920х1200 и всичко, за което можеш да мечтаеш от дисплея. Вярно, че е на кисела цена, ама знаеш как е.

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: djfroggy   
Дата:   18-01-10 18:08

Така е,аз за да получа добър дисплей купих Dell Precision M6400 лятото на разпродажба от Делл и излезе...............не питайте колко!

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: exile   
Дата:   18-01-10 18:14

А можехте да си спестите кинтите за два-три дел 2209 и да си ги разхвърляте из офиси и паланки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: ipolit   
Дата:   19-01-10 18:20

На студиата са им калпави дисплеите или поне на голяма част от тях. Ако решиш да вземеш него го огледай много внимателно. Ако е без операционна система си носи live cd с някакъв линукс и си пусни сив екран. На сив екран май най-добре виждам дефектите на моя служебния. При нас имаме 4 студиа и четирите са с треперещи телевизори. ХиксПеЕса уж друга бира, ама и там тряба да се внимава. Аз имам мини 9 с Мак и е брилянтно мониторчето му.

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: DanielP   
Дата:   20-01-10 14:59

Ще ми разясниш ли повече за това какво е live cd и как да си го пусна този сив екран и вашите студиота в офиса 1557 ли са , защото на този модел и на XPS са им еднакви екраните >??

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: Moonchild   
Дата:   21-01-10 22:18

За съжаление само лоши неща мога да кажа за XPS. Имам такъв (M1330) от около година, за времето си беше чудесен - с NVidia 8400, 2.1 Ghz DualCore, 4 GB рам... и до тук с хубавите неща.

Преди няколко месеца започнаха проблеми с видеото. Смениха му дъното. Месец след това започна да се изключва. СМЕНИХА МУ ОТНОВО ДЪНОТО. Сега оптичното устройство чете 1/5 от дисковете, които му дам и записва 1/10 от тях (а през цялото време на ползването му съм я използвал най-често като преинсталирам OS). Kорпусът му се надраска отвратително, а най-често използваните букви на клавиатурата му се изтриха на 2рата седмица. Слава Богу, и клавиатурата ми смениха и сега е ОК.

Та, поръчал съм си оптично устройство, другата седмица ще е тук и ще го сменят. Засега това ми е одисеята с XPS M1330....

Отговори на това съобщение
 Re: Dell XPS 16 i7 или Studio 1557
Автор: plamendoc   
Дата:   22-01-10 08:35

Само за сравнение колко по-добър е навия екран с РГБ-ЛЕД пред една класика
http://www.notebookcheck.net/typo3temp/pics/734b166e8f.gif




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »