Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: danina390   
Дата:   15-01-10 00:03

Здравейте, нова съм в този форум, но се надявам да получа компетентно мнение.
От около две години (в същност няма значение колко време [smile] )имам фотоапарт Nikon Coolpix-L11 и има някои особености, които или аз не знам как да задам правилните настройки, или фабрично те са си така, като искрено се надявам да не е така [smilie8]
Въпросите ми са следните :
- Когато снимам с камера, след това на компютъра не мога да гледам клипчетата със стандартните плеари Windows Media Player, BSPlayer, а се наложи да изтегля друга - SMPlayer, което не ме устройва, защото ако реша да ги гледам на друг компютър, то това не може да стане. Има ли настройки и ако - да, какви са те за да мога да си отварям стандартно клипчетата?
- Вторият ми въпрос е свъзан с бързината, с която фотоапарата е в готовност за следващата снимка. Имам в предвид, че след направената снимка, за следващата трябва да изчакам около 10 сек(така ми се струва), а така пропускам някои моменти...
Много ви моля кажете как да отстраня тези проблеми!
Предварително благодаря на отговорилите!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: asahi   
Дата:   15-01-10 00:13

1-ви проблем: От тази страниац ще прочетеш указания за кодеците, които са необходими на WMP да възпроизвежда mov файлове.
2-ри проблем: От този фотоапарат можеш да получиш само толкова. По-бързите апарати са доста по-големи и скъпи.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: slav4cho   
Дата:   15-01-10 00:14

по първия въпрос най вероятно формата на видеото е някакъв по странен може и да е двд формат който не тръгва с всички плеари решението е да си изтеглиш един конвертор примерно тотал видео конвертер и да обработваш всяко видео да е другформат примерно avi или mpeg4 или нещо друго по комерсиално. на втория въпрос отговора поне според мен е по бавен процесор който обработва по бавно снимките или бавна карта памет а ако са и двете става ... сам се сещаш

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   15-01-10 14:48

1. Проблема е в кодеците.
Аз имах проблем с друга марка апарат и .mov
Решението което дава asahi е приложимо само за твоя компютър, или трябва да се инсталират кодеците и на другите, ако те ги нямат.
Най-добре е както каза slav4cho. Намираш си програма с която да конвертираш твойто видео в някакъв друг вид .avi .mpg . Аз лично ползвах .avi и нямам проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: ilcoin   
Дата:   15-01-10 15:13

Виж тази програма - MP4Cam2AVI Easy Converter .

Аз лично я ползвам често да конверирам .мр4 към ави и съм много доволен. Пише, че се справя и с мов-файлове. Не изисква инсталация, работи бързо и лесно.

Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: danina390   
Дата:   16-01-10 13:54

Благодаря за помощта!
Благодарение на вас се светнах и си намерих програмка за конвертиране на MOV файлове в AVI. Върши чудесна работа!!!
Ако мога да бъда полезна и аз с нещо на онези като мен[smilie3] , програмата секазва Format Factory, а това е линка за безплатно теглене http://format-factory.en.softonic.com/

С вторият проблем явно ще се примеря за сега [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: asahi   
Дата:   16-01-10 13:55

Вероятно си разбрала и предимствата на MOV пред AVI.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: danbi   
Дата:   16-01-10 14:27

Втория проблем получава ли се, ако изключиш светкавицата?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос, относно фотоапарат Nikon Coolpix-L11
Автор: danina390   
Дата:   18-01-10 14:40

Asahi, в същност съм зле с английския и предимствота на MOV пред AVI не ми станаха ясни [smilie8]
Danbi, ще пробвам и без светкавица и ще отговоря, макар, че я ползвам доста често, да не кажа редовно...
Благодаря още веднъж, че се занимавате с моя проблем!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »