Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 дентална фотография
Автор: magic007   
Дата:   11-01-10 22:23

Здравейте!Интересуваме някой има ли опит с такава фотография?Аз до сега съм снимал с компактен апарат,но детайлите, които ме интересуват не излизат добре.Замислям се за DSLR с макрообектив, като се интересувам от апарати с вградена стабилизация на тялото,защото в 70% от случаите няма как да се използва статив.

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: atrifonov   
Дата:   11-01-10 22:28

дентална фотография[smilie11]
Мога ти покажа малко снимки а ла чернодробна фотография барабар с детайлите[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: next_time   
Дата:   11-01-10 22:38

Има специални огледала за снимане, рингови светкавици, и в 100% от случаите може да се използва статив, ако интереса ти продължи по-дълго пиши на лични да се разберем как да ти пратя една много прилична въвеждаща лекция (на англииски)

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: bozo   
Дата:   11-01-10 23:43

Не си представям как с макро и ДЛСР снимаш зъбите от задната им страна.

http://www.sternweber.com/site/page.wplus?ID_COUNT=Cu2pro&LN=2

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: pevtimov   
Дата:   12-01-10 09:47

Снимат се и то доста лесно. Както е казал колегата по-горе, има специални огледала екартьори за целта.

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: 2nYo   
Дата:   12-01-10 09:53

Има си специани камери за дентална фотография, през USB-порт с лаптоп, или нормално PC. Имат си вградено осветление и са с форма, приличаща на четка за зъби,с извита глава !

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: tofo   
Дата:   12-01-10 10:03

[smile]



Публикацията е редактирана (12-01-10 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: rhyan   
Дата:   12-01-10 10:16

Абе квото и да е, денталната фотография е кофти работа :). Особено ако ти се налага да снимаш преди-сега, положението може да е страшно направо... Да не ви давам примери, че....

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: pevtimov   
Дата:   12-01-10 10:21

Интраоралните камери които са достъпни, са с качеството на WEB камери. Вероятно има и по-качествени, но не ми се мисли каква е цената им. С интра орална камера няма да се получат особено качествени снимки. Зависи, разбира се, каква е целта на кадрите и за какво ще се ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: Magnifico   
Дата:   12-01-10 10:50

Моят зъболекар ползва ДСЛР с макро обектив и рингова светкавица. Ако мислиш да минеш без светкавица и да правиш експонации от статив... не знам, мисля си че нищо няма да се получи. Взе ми си рингова светкавица [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: cicomanco   
Дата:   12-01-10 11:08

Обади ми се утре след 3ч.
Оборудвал съм доста зъболекарски кабинети , в това число и кабинети работещи с микроскопи и мога да ти помогна!

http://212.36.3.59/site_pics/150/i_1247772595_-6278139.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: PCHELI   
Дата:   11-10-13 17:19

[smilie3] Аз съм зъботехник и имам вече опит в денталната фотографя .
Снимам с CANON 60d макро обектив 100mm f2.8 и рингова светкавица.
Мисля че мога да помогна.


Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: 3DF   
Дата:   12-10-13 13:20

До автора на темата.
Погледни тази тема
Прочети я внимателно и ако това устройство все още съществува се спазари със собственика. Точно за теб е.


Отговори на това съобщение
 Re: дентална фотография
Автор: 3DF   
Дата:   12-10-13 13:24

Сатава реч там за Практика ENDOSKOPIE теб те интересува устройството пред обектива и самия обектив . Снимката е от горната тема:

http://www.dresdner-kameras.de/praktica/praktica-endoskop/pr_endo_l-endoskopie_44_hs.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »