Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Внимавайте с B&H
Автор: Diandimov   
Дата:   11-01-10 07:27

С течение на времето съм купувал много неща от B&H, но измежду тях имаше и недобри стоки.

И понеже пробвайки да напиша ревю за тези стоки с идеята да предпазя бъдещте купувачи установих че те просто не побликуват негативни ревюта, казвам - внимавайте.

Много е вероятно това което се гласите да си купите и четете ревютата да има всъщност много негативни отзиви, но те просто не са публикувани.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: pc_genius   
Дата:   11-01-10 07:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: hotsnail   
Дата:   11-01-10 07:45

Нормално е все пак са търговци и гонят търговски интереси нали?

Има си сайтове за независими ревюта.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: dau   
Дата:   11-01-10 08:45

Ти ако си купуваш стока от B&H по ревюта и коментари в техния сайт много зле тогава...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: Diandimov   
Дата:   11-01-10 08:54

Не си купувам неща по ревютата. Понякога ако се колебая между две различни стоки, чета малко.

Не знам дали има полезна информация в поста ми, просто в последните 6 месеца преди 30 минути за втори път нещо не стана като исках да напиша едно ревю за една скапана CF карта.
Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: hash   
Дата:   11-01-10 11:32

дай детайли, иначе ти е безсмислена темата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: mugen   
Дата:   11-01-10 11:36

аз съм срещал негативни ревюта и оценки,
може би ако си прекалил леко с езика? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: zpower   
Дата:   11-01-10 11:44

впечатлението на човека е, че продават скапани неща и не са достатъчно честни пред хората като публикуват избирателно мненията за себе си, което е съвсем разбираемо за носещи шапчици[smilie25] За тях никога не се говори лошо[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: aeobs   
Дата:   11-01-10 11:50

То с b&h ако трябва да внимаваш, не трябва да си купуваш нищо от никъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: ilcoin   
Дата:   11-01-10 11:56

Има един друг момент, които никой не отчита. Това е факта, че повечето хора са доста по-склонни да се ядосат и да напишат лошо ревю ако техниката не работи, отколкото ако просто си работи без да създава проблеми. Особенно силно важи това за не особенно скъпи аксесуари като карти памет да кажем.

Нормално е да не публикуват всички негативни мнения, аз също бих ги цензурирал точно по тази причина.

Другия вариант да са те резнали е, ако си плюл директно по магазина. Нали се сещаш, че те няма как да тестват всяка една стока (особенно дреболиите), за това дали и как работят. Те са търговци, ако производителя на нещото е дал гаранция, предполагам ще ти го сменят. Ако ли не, си част от лошата статистика и те не се чувстват отговорни за това. Както и болшинството нормални търговци.

Без лоши чувства към автора на темата лично [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: Diandimov   
Дата:   11-01-10 12:48

Детайли: не публикуваха едно ревю за един клавир CASIO, който работеше на батерии, но не тръгваше с траф, каквото и да пробваш.

Не публикуваха едно ревю за едни зареждащи се батерии, за една CF карта, и така нататък.

Има някакви уж лоши ревюта, но те са прекалено кадифени. Може би наистина езика ми е остър, но обикновено съм бесен. Купувал съм за хиляди долари разни неща от тях.

Както и да е.

Идеята ми е да се има едно наум че тези ревюта на практика са манипулирани. В случаи например когато човек прибягва до ревюта за да реши между два подобни обектива, да се оправи в морето от батерии и фирми, и прочее.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: pmartinov   
Дата:   11-01-10 12:51

Diandimov

[smilie24]

Най-святото нещо за повечето евреи са парите [smilie3]

За това и са толкова нещастни ...

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: thomas   
Дата:   11-01-10 13:04

Според мен си объркал ревю на модели с оплакване от екземпляри. Съвсем нормално е, ако си писал лоши неща за някой екземпляр (за което е нормално да правиш рекламация), да не ти го публикуват, защото то оплюва целия модел, останалите екземпляри от който може би са си ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: ilcoin   
Дата:   11-01-10 13:24

thomas [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: chukov   
Дата:   11-01-10 13:36

Нали не забравяте какво е BH

Гъста мрежа ортодоксални евреи

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: tjman   
Дата:   11-01-10 13:37

BHPhoto са изключително реномиран магазин и вингаи ги препоръчвам, даже и стоката при тях да е по-скъпа от останалия пазар.

Например предишния път като си купувах 3 дена след като купих стоката цената падна със 100 USD. Писах им по тоя повод и познай, върнаха ми стоте долара!

При стоките където може да се объркаш има голям червен знам - например еди кой си обектив на става за full frame. Едни коя си камера е PAL и не става за USA.

Ревютата които си написал най-вероятно са написани на неприемлив език и затова не са публикувани. За много неща съм виждал отрицателни ревюта, така че не съм съгласен, че не публикуват такива.

Така, че пробвай да напишеш едно ревю на човеки език и тогава ги плюй :)

Пак казвам, за мене ако има магазин, който е номер 1 за фото и видео техника това е BHPhoto

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: pmartinov   
Дата:   11-01-10 13:45

Купувал съм много от B&H

Аз лично не съм имал проблеми !

Но мой приятел българин в Чикаго си взе канонския 85/1,2 от тях с дефект на просветката отпред .Писа им ,но те отказаха да му го заменят !Продаде го в ибей като подробно описа проблема .

Така че както казваше един мой приятел командир на ескадрила :

От най-сигурните,най-ме е страх ...


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: thomas   
Дата:   11-01-10 13:48

@pmartinov
Това с "отказаха да му го сменят" ми звучи малко странно. В САЩ има къде-къде по-защитаващи потребителя закони, отколкото тук, така че практиката да върнеш нещо дори и без някакви обяснения, е абсолютно приложима, да не говорим - ако опишеш ясно проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: pmartinov   
Дата:   11-01-10 13:57

Купува по интернет обектив !

Получава дефектен обектив !

Свързва се с тях и получава отказ за замяна !

Човека е професиналист ,като видя че евреите нямат намерение да отстъпят го пусна в ибей!

Но ми разказа всичко това защото той също беше непрятно изненадан.

Това е човек който оборудва снимачни екипи с техника и купува за по 150 000$ техника наведнъж.

Помоли ги за отстъка някаква ,но евреите казаха твърдо НЕ.

Човека намери други търговци на едро които му дадоха добра отстъпка и заряза евреите завинаги .....



Публикацията е редактирана (11-01-10 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: pmartinov   
Дата:   11-01-10 14:06

Искам да уточня !

Не мразя евреите !

Нямал съм проблеми с тях въпреки че съм купувал много от тях !

Но вярвам 100% на моя приятел и от тогава имам едно наум .

Лично аз съм ги препоръвал безброй пъти !

Но понякога се случват и неприятни неща...


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: pmartinov   
Дата:   11-01-10 14:47

Какво всъщност е B&H


B&H преди всичко е една еврейска фабрика фабрика за пари !

Тя е организирана по много интересен начин !

В тази фабрика за пари на практика стажуват- тоест служат само ортодоксални евреи .

Те не получават заплати за работата си в B&H!

Един вид това е пансион с пазарен елемент .

Тези пари се изполват от еврейските организации...

Схемата е много сложна ,но точна !

И работи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: thomas   
Дата:   11-01-10 16:34

@pmartinov
Не, ти изобщо не мразиш евреите ;-)

Хайде моля ти се да ми обясниш как така един професионалист, който купува за 150,000 долара, няма да получи отстъпка? И ако не я получи, защо купува от тях, след като същото нещо може да бъде купено от доста други места по-изгодно (сред които дори Амазон, който не мисля, че изостава като обслужване от B&H).

И защо, след като е получил дефектен обектив, и са му отказали смяна, не се е оплакал или на някоя комисия или организация за защита на потребителите, от която на B&H ще им се изправят къдриците, ами се е примирил и е пуснал дефектния обектив в eBay, очевидно с голяма загуба?

И впрочем ЗАЩО изобщо някой би си купил дефектен обектив от eBay!? :-)

Нещо цялата тази история ми се струва меко казано мъглива.

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: pmartinov   
Дата:   11-01-10 16:43

Човека снима обектива подробно,свали цената и го продаде в ибей бързо!

На практика загуби от това че се е предоверил на B&H

Ако някой получи отсъпка от B&H да се обади [smilie5]

Моя човек няма време да се оплаква :)

Много ясно че моя човек вече не купува от тях след този случай .

Той им беше голям фен [smilie24][smilie5]

Ноо до едно време ...


[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: StrikeBack   
Дата:   11-01-10 16:53

"Моя човек няма време да се оплаква :)"
оплаква се само на теб...

аз пък виждам друг сценарий - получава непокътнат обектив - сам одира челната леща - и решава да им го върне с рекламация...

но дори и да не е било така - това не е фабричен дефект, т.е. това е най-вероятно получено впоследствие - ако си счупиш обектива сам никой няма да ти го смени... а в случая няма как да докаже че не се е случило впоследствие... нормално е да не го сменят - никой няма да смени продукт с подобно оплакване...

Отговори на това съобщение
 Re: Внимавайте с B&H
Автор: pmartinov   
Дата:   11-01-10 17:01

[smile]

Да ама НЕ !

Моя човек не е снимал с обектива

Той го получава ,разопакова и веднага се обажда !

И получава среден пръст ...

И си личи че дефекта е в просветката,а не е физическо одраскване !

Или искате да кажете че моя човек е слагал МС на 85/1,2 [smilie18]

Цветна точка на просветката може ли да стане от нараняване ?


умници ...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »