Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 магазин за фототехника в Китай?
Автор: graphix   
Дата:   10-01-10 19:17

Здравейте,

Мой познат ще има едно пътуване до Китай скоро и мисля да се възползвам от това. Опитвам се да намеря магазин за фототехника (с онлайн каталог), който мога да разгледам и да си харесам нещо, ако цените ме устройват. Бихте ли ми препоръчали за който сте чували или сте използвали? И като цяло, според вас, разликата в цените дали е достатъчно голяма, че да го ангажирам човека.

Благодаря предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: asahi   
Дата:   10-01-10 19:25

Четеш ли китайски?

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: didesignbg   
Дата:   10-01-10 19:41

Около 20% надолу. Зависи какво и къде. Не мисля че има такова нещо като местни китайски сайтове за фото-онлайн търговия. Дори и за фото нещата, пазарлъка върви в умерени граници, едни 10% са съвсем достижими дори за европеец. Е зависи от мястото разбира се. В моловете цените са твърди и леко завишени до нашите нива. В фототата за туристи са по-високи. В специализираните фото магазини нещата са си както трябва. Не споменаваше къде ще ходи твоя приятел, просто Китай не е носна кърпичка, нито пък е само Пекин.

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: kote   
Дата:   10-01-10 20:57

просто търси заводите като си на място[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: graphix   
Дата:   10-01-10 21:15

asahi az ne cheta kitaiski ama go google chete :)

didesign, tochno takiva speciizialrani magazini magazini tursq, nezavisimo v koi grad sa, predpolagam che dostavqr do adres;)[shtrak]

ivzineniq za maimunicata, ot telefona pisha

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: didesignbg   
Дата:   10-01-10 21:36

Е казвам ти че не вървят така нещата с онлайн търговията в самия Китай, поне доколкото аз знам. На място в магазина му е майката.

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: jester   
Дата:   10-01-10 23:34

Хаххааа, китайска Адорама не очаквай, приятелю. Не са толкова напред нещата със свободния капитал и консуматорското общество в голямата социалистическа република.

Има големи онлайн играчи от Хонг-Конг, но това не е съвсем Китай. Един от най-големите е HKBNS обаче чак сега са се сетили да строят собствен онлайн магазин. Досега продаваха предимно в ибей.

Иначе в Шанхай има един супер як магазин за електроника - компютри, игри, фототехника. И парадоксалното е, че е на пъпа на града, а е по-евтино от всеизвестния Digital Square, където има купчина скъпи молове. Само че трябва да се поразровя, за да видя как се казваяше. На първия успореден голям булевард на Nanjing Rd. (шанхайското 5-то авеню).

Там на място с пазарлъци до припадък. Обичат щатски долари, и са по-склонни на отстъпки ако им размахваш пачката пред носа. Дране яко. Аз гледам на телефона цените в щатско, смятам курса за деня спрямо китайското Ринминби (RMB) и борба, докато стигна под цената на Адорама или B&H.


Това е накратко, в Изтока - само с пазарлък. Тежък, селски и безмилостен. Иначе се обиждат. И важното е винаги да се усмихваш.



Публикацията е редактирана (10-01-10 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: Mogila   
Дата:   10-01-10 23:40

С пазарлък можеш да смъкнеш до 30-40% от цената на която ти предлагат стоката там, особено ако купуваш нещо втора ръка. Но онлайн магазин едва ли ще намериш, пък и се губи много така от възможността да се пазариш.

Обикновенно специализираните магазини за даден вид техника са струпани на определени места. В интернет можеш да намериш американски форуми на хора, които са били и пазарували от там. Те обясняват точно къде се намират магазините, как се стига до там и от кой магазин е най-изгодно да ссе пазарува.



Публикацията е редактирана (10-01-10 23:43)

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: graphix   
Дата:   11-01-10 00:26

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-01-10 08:26

Фото мола за който ти говори jester се казва Xing Guan Photography Equiptment Building. Намира се на ъгъла на Xietu Lu и Luban Lu. Сравнително е в центъра, а и такситата са евтини. Това Lu в края е еквивалентно на Road, пишат го и по двата начина да не се чудиш.
Смъкването до 30-40% от цената няма как да се случи за фото техниката там(за дрехи и други боклучки е твърде вероятно). Просто цените не са толкова надути. Е друг е варианта, ако влезеш и крещиш аз съм надутия богат европеец. Винаги е добре да си с местен, или поне човек говорещ китайски.
Конкретно в този фотомол в Шанхай имаше много готини неща, особено на по-горните етажи, но то зависи и какво очакваш.

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: graphix   
Дата:   11-01-10 10:10

жалко, предполагах, че може да намеря нещо като "азиатския B&H" и че ще бъде лесно, ама ядец [smilie8]


благодаря на отзовалите се, ако все пак някои види темата и има някакво лесно решение да пише[smilie24]


[beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: Blackthrone   
Дата:   11-01-10 10:16

Бях два пъти миналата година в Китай и ти препоръчвам да гледаш какво купуваш, има много ментета. Добре е да си с местен, определено ще ти помогне в тежките селски пазарлъци, които са неизбежни (в местата, които може).
Иначе аз лично си пазарувах от Хонг Конг- там наистина е евтиния, взех си едно 85мм ф/1.8 за около 500лв, но магазина беше специализиран за фототехника и моите водачи там ми казаха, кои са "туристически" магазини, т.е. с леко завишени цени и кои не. Този магазин е в МонКонг, ако те интересува пиши ми на лични да ти дам адреса му, имаха и саит, но не знам дали предлагат онлайн пазаруване.

Отговори на това съобщение
 Re: магазин за фототехника в Китай?
Автор: graphix   
Дата:   11-01-10 11:30

ЛС :)

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »