Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 17:18

Моля за помощ - изчетох всичко и не мога да вържа светкавицата с апарата безжично, апарата е E30. Настроих канал и група, но не става. Къде бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: tdrv90   
Дата:   09-01-10 17:31

На светкавицата зададе ли канал?


Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 17:43

да, и от двете страни всичко е еднакво - и не става?????

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 17:45

лошото е че няма къде и при кого да отида в Русе и практически да го направим, така, че разчитам на вас

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 17:47

закачена на апарата работи перфектно, и понеже имам FL20, реших да взема и безжична, ама се оплесках нещо

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: tdrv90   
Дата:   09-01-10 17:56

Вградената светкавица запалва безжичната. Махаш ФЛ-20ката от апарата, настройваш апарата и ФЛ-36 на RC mode и не би трябвало да имаш проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: tvk75   
Дата:   09-01-10 17:58

нищо не си оплескал,просто прочети внимателно стр 32 от ръководството на светкавицата

ей това


Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 18:19

всичко изчетох и пробвах - канали, групи и не става. изпускам нещо дребно явно. off сори че те занимавам.

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: tdrv90   
Дата:   09-01-10 18:27

Свали ли ФЛ-20 от апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 18:29

естествено - спи в чантата

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 18:30

да не те занимавам повече - утре почвам от начало и дано да стане, ако не пак ще питам.
много ти благодаря за отделеното време.
поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 18:32

разгледах ти профила и снимките - браво - много са добри. и да ти кажа ползваме еднакви светкавици [smile] , т.е. ти ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: l.ivanov   
Дата:   09-01-10 19:09

А зададе ли режим RC от менюто на фотоапарата?

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: PlamenT   
Дата:   09-01-10 19:28

Вградената светкавица трябва да е вдигната, а червеното прозорче на FL36R трябва да е насочено, към апарата. Главата на светкавицата я насочваш където трябва. От меню мод - RC , канал - 1 за светкавицата и апарата, нивото Аз обикновено ползвам - ниско, мерене обикновено ТТL.
Така работи при мен FL 50R.
Ако ползваш до 3 групи светкавици, на А.), Б.) и С.) задаваш желаните параметри и действаш.

Приятно снимане [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 19:59

всички препоръки са изпълнени и не става. може би имам дефект някъде. почвам всичко от начало. благодаря ви.

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: PlamenT   
Дата:   09-01-10 20:19

Провери си батериите.
При включена светкавица в режим RC червеното прозорче на същата, примигва.


Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 20:39

проверих, батериите са enveloop и са чисто нови и заредени, мамка му

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   09-01-10 20:41

sorry, eneloop са

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: GM   
Дата:   09-01-10 21:29

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   10-01-10 15:23

този път стана, обаче заедно с FL36R винаги ми свети и вградената. така ли трябва да бъде? тогава какъв е смисъла от безжичната?

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: tdrv90   
Дата:   10-01-10 16:11

Да, така е, малко по-нагоре съм го обяснил - "Вградената светкавица запалва безжичната".

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: veselinhristov   
Дата:   10-01-10 16:32

винаги ли светят и двете?
интересното е че fl36r работи от всякякъв ъгъл, даже и зад мен, че и с дисплея към мен, интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: mike74   
Дата:   10-01-10 17:30

Винаги светят и двете.
С Никон съм, нямам Оли, но принципа е същия и при Никон/Канон/Сони. Вградената или командера винаги светва но не участва в екпонацията, освен ако не си му задал да го прави. Импулса който виждаш е ПРЕДИ да се отвори затвора. Той подава команда на слейва за ТТЛ, компенсация (ако е зададена), или пък фиксирана мощност ако си задал ръчен режим и т.н. след като се отвори затвора светва само тази която си задал, в твоя случай ФЛ36Р. Ако си задал да светва и командера по време на експонацията, ще светне и той, но това със сигурност е настройка от тялото или командер светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: tdrv90   
Дата:   10-01-10 18:42

При Олимпуса май не е така. При мене вградената си участва винаги и трябва постоянно да я закривам с ръка... Ако има някоя настройка за това - споделете... ;>

Отговори на това съобщение
 Re: връзка с FL36R
Автор: mike74   
Дата:   10-01-10 19:30

Ми не знам, ама странно.
Разгледах на сайта на Оли, и тук:
http://objects.olympus-europa.com/consumer/features/e420/en/wirelessflash_shootingexample.htm

има примери за снимки с безжичната им система, дават "преди" и "след", и в тези кадри "след" не виждам бликове от вградената светкавица.

Добре де, що не направиш един тест - настройваш тялото да пали група "А" примерно в ръчен режим 1/64 (примерно), апарата също на ръчен режим примерно 1/200 на 5.6 (идята е без светкавица кадъра да е черен). Правиш един кадър със безжичната светкаца, все нещо ще светнато на кадъра [smile] без да променяш нищо друго, гасиш физически светкациата ФЛ36, и без да сваляш вградената светкавица въпреки че няма да има какво да командва. Ако този втори кадър е черен значи вградената не участва в еспонацията, и обратното [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »