Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За филтри MASSA
Автор: GIK   
Дата:   07-01-10 00:43

Какви са Ви впечатленията от филтри MASSA?
Гледам, че се появяват тук-там, а и някои вече ги ползват.
Ще ми бъде интересно да споделите мнения, а предполагам и не само на мен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: da.fo   
Дата:   07-01-10 01:53

ефтенджос от Чайна [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-01-10 08:47

GIK,


точно така е по принцип - това са си много евтини филтри, без особени претенции, разбира се. От друга страна, разбира се - вършат работа, но много зависи какво очакваш [smile]

Преди няколко месеца си купих 77 мм CPL MASSA. В никакъв случай не съм планирал да го използвам за отговорна работа - просто си попаднах на него и си го взех за проба - в края на краищата двадесетина лева къде не си ги дал [smile]

Досега съм го пробвал веднъж и общо взето останах изненадан. Аз очаквах доста проблеми от толкова евтин филтър. По-точно очаквах, че:

- ще свали видимо качеството на изображение в сравнение с аналогични кадри без филтъра;
- ще затрудни или влоши автофокуса;
- няма да се покаже като наистина пълноценен CPL филтър може би в някой случаи.

Общо взето тези ми очаквания не се оправдаха съвсем или поне не и в такава степен, в каквато се страхувах [smile]

Като цяло филтърчето доста надскочи очакванията ми, но пък преди да го поръчам очакванията ми от него бяха много ниски [smile]

Някой кадри:

EOS 40D, SIGMA AF 28-70MM F/2.8 EX ASPHERICAL DF, CPL MASSA 77 mm:


https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/sxnc3984.JPG


http://regionsliven.org/hristo/massa/IMG_9929.jpg



EOS 40D, SIGMA AF 28-70MM F/2.8 EX ASPHERICAL DF, CPL MASSA 77 mm:


https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/suek7289.JPG


http://regionsliven.org/hristo/massa/IMG_9825.jpg



EOS 40D, SIGMA AF 28-70MM F/2.8 EX ASPHERICAL DF, CPL MASSA 77 mm:


https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/ozpa0965.JPG


http://regionsliven.org/hristo/massa/IMG_9820.jpg



Та общо взето, според мен това е основното (не забравяй, разбира се, че показвам опит от само един-единствен такъв филтър):

- да, вършат работа;
- да, не влошават чак много видимо качеството на изображението в общия случай;
- дали ще оправдаят очакванията ти - зависи и от това, какви са ти очакванията;
- да, това което получаваш като купиш филтър за 100 - 200 лв. не може да бъде това, което очакваш от филтър, който купуваш за 15 - 20 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: victorcito1978   
Дата:   07-01-10 10:08

Абсолютно всеки филтър струва колкото му е качеството. Само че в България цената на филтрите е маниакално висока и се продават уж качествени марки, пък всъщност боклуци.

Лично притежавам 10-ина Маса филтъра, както и още 20-ина не-Маса, вкл. Bower Hama B+W Tiffen Canon Nikon Hoya и прочее. Трябва да призная, че с изключение на 2-те реномирани фирми сред изброените, всички останали са напълно еднакви като качества. А и разликата между един UV на Маса и на Тифен е точно никаква. Вероятно ако снимаш с апарат за 5 бона и обектив за още толкова има видима разлика, обаче аз снимам с 16-85 и Д90 (18-70, 50мм 135мм и обективи от тоя клас) и разлика просто няма НИКАКВА. Освен, че плащаш повече пари за Хоя например :)

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: GIK   
Дата:   07-01-10 19:41

[smile] на първата снимка небето изглежда прекрасно, разбира се има значение под какъв ъгъл си го снимал спрямо слънчевите лъчи. Лично аз не съм използвал поляризационни филтри.Наскоро си взех 17-40Л и честно да си призная този обектив ми промени представата за цветове - възхитен съм направо, та не знам какво да очаквам от един евтин пола филтър

HSGeorgiev а какво казваш за фокуса бърка ли го по малко твоя филтър

victorcito1978 смяташ ли че има видима разлика м-у Hoya и тиффен и масса, а при теб фокуса как е с различните флтри...

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: zaiko   
Дата:   08-01-10 20:54

Да, ако сравняваш с най-евтините HOYA - нормално да са еднакви. Сравни ги с HOYA S-HMC, които също не са толков скъпи, да видим няма ли разлика [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: photostoykov   
Дата:   08-01-10 21:34

Да знаете: Получаваш т'ва за което заплащаш!
Хубаво евтино няма, скъпото не винаги е хубаво!
Народни поговорки, ръйш...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-01-10 22:09

не ръйш...а само ръзбииш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: atin   
Дата:   08-01-10 23:20

Всички масови филтри излизат от едно място, без значение надписа (Hoya-Tokina-Kenko corp.); B+W-немска оптика с традиции. Новия Hoya C-PL HD е брилянтен, на 77мм. излиза около 80 лири.

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: bilbobaggins   
Дата:   08-01-10 23:52

с ФЗ50 ползвах ЦПЛ и УВ на Масса, никакви проблеми.
сега имам един УВ, закачен на никор 18-105, с който нямам проблеми. същият филтър обаче на никор 18-70 аберира. имам проблеми и с ЦПЛ и УВ на 52 мм - размазват видимо с никор 50/1.4 и със сигма 185...
имам и ЦПЛ 67мм, на който трябва постоянно да му се затяга гривната, придържаща стъклото, а пък самото то е с около 1 мм по-малък диаметър и хлопа постоянно.

определно няма да си купувам повече масса...


Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: morpher   
Дата:   09-01-10 11:36

Бях си купил по-миналото лято Hoya CPL Standart за 18-55, но като го продадох се наложи да мина на по-голям диаметър и поради свършили финанси си взех Маса от съфорумец. Като го тествах на момента всичко ми беше добре, но после, когато излязох да поснимам, установих доста помрачителни факти. Много по-зле се представя от Хоя-та. Внася цвят, няма толкова силна поляризация и нещо, което не е фактор за представянето му, но ме дразни - кутията му е изключително голяма(сигурно за 82 мм). Но като за 25-30 лв върши доста добра работа!
Както казаха горе, всяко нещо има качество, което се определя от цената. Ако дам 80 кинта за същата Хоя на 67 мм, няма да получа качеството, което ми дава Маса-та

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: sun   
Дата:   09-01-10 18:00

От 100 кг. купени филтри мога да кажа, че на филтрите трябва да пише или Хоя или Кенко. Който го бодат парите може да ги дава и за Б+В. ХД и ПРО1 на ХОЯ са безкомпромисни.[smilie24] В по-ниските класове също са по-добри от Маси,Тифени, Столове и други такива. Преди седмица купих и от новите ХМС(Ц)за един по-евтин обектив - удивен съм - ниска цена, слим профил, многослойно просветлен, страхотно качество/цена. Ако няма да си сложа филтри, които да отговарят на обектива незнам защо да вземам обектив или филтри.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: GIK   
Дата:   09-01-10 19:03

sun много убедителен [smilie24]
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: За филтри MASSA
Автор: sun   
Дата:   09-01-10 19:13

А много - като купих всичко което се продава, като не ми харесваше нищо, после един период на купуване на скъпи Б+В, и накрая изводите сами си дойдоха. ама парите заминаха... и евтините стъкла и те[smilie5] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »