Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asichka   
Дата:   05-01-10 12:17

Знам,че са дъвчени вече много пъти тези сапунерки,но четох ви много и неможах да намеря мнение за сапунерки които да си заслужават,със добри параметри(като например 10MP и 4 Opt.Zoom) и да са на цена до 300-350лв.Колебая се между Sony Cybershot DSCW210S и Sony Cybershot DSCW220S и Canon PowerShot A1100 IS.Ако вие имате наблюдение върху някой друг модел моля посъветвайте ме!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asahi   
Дата:   05-01-10 12:25

В този ценови клас Каноните дават най-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: surg   
Дата:   05-01-10 12:42

1. ако искаш да имаш само снимки за семейния албум, то си избери апарат по цена, да е на под 12 месеца модел, и който ти харесва на външен вид, мегапикселите са без значение днес, 4х зоом е добра идея, днес всички апарати ще са подходящи за теб при тез условия

2. ако искаш повече от това, и да навлезеш в дебрите на фотографията, ти трябва апарат с ръчни настройки, за повече контрол и съзидателност, обикновенно са и над таз ценова бариера....

Канон са водещи в таз област, един пример би бил това....Саnon PowerShot SX120 IS

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: doca   
Дата:   05-01-10 12:57

Грабвай този от обявата:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=324253&t=324253&phorum_uriauth=



Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: miloev   
Дата:   05-01-10 13:01

Асичка,
За да си спестиш разочарованието, хората, които пишат във ФФ, не намират " 10MP и 4 Opt.Zoom" за "добри", нужни или важни параметри.
Само за сравнение, ако някой се чуди дали да ми подари сапунерка без "зум", да кажем 28/2.0 с пет-шест мегапиксела, или 15 мегапиксела с 'найсе кратен "зум", избирам първата.
С това не искам да кажа, че твоята и на маркетолозите логика (повече цифрички) е грешна - просто е различна [smile]

За добра сапунерка, потърси съвети другаде..[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: doca   
Дата:   05-01-10 13:09

Необходимо е четене, а не само питане, щото след това идват различни съвети.
А колкото до мястото- точно тук е мястото за такова питане.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asichka   
Дата:   05-01-10 14:26

Благодаря ви![smile] Аз искам малък и правещ добри снимки фотоапарат.Щом съм сметнала че тука някой би ми дал добър съвет,това означава че ви се доверявам.Не ми е необходим някой тежък и професионален фотоапарат понеже за сега съм любител,но обичам да снимам и исакм да имам нещо на добро ниво а не нещо само ей така да го имам.[smilie5]Затова ви дадох като пример за да ви насоча и вас какво да ме посъветвате Sony Cybershot DSCW210S.Сигурна съм че не всички които четат този форум използват професионални камери.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asichka   
Дата:   05-01-10 14:58

Добре момчета а от тези двата кой ще ми препоръчате Canon SX110IS и Fuji Finepix S1500?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: gpi72   
Дата:   05-01-10 15:16

Canon правят не лоши фотоапарати в тоя клас. Бих ти препоръчал да поровиш из нета и да поразгледаш снимки правени с единия и другия фотоапарат и да прецениш сама.



Публикацията е редактирана (05-01-10 15:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asichka   
Дата:   05-01-10 15:32

Благодаря gpi72!А между Canon SX110IS и Sony Cybershot DSCW210S?Със две ръце ли сте за първия?[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: surg   
Дата:   05-01-10 19:37

Canon SX110IS е чудесен избор за начинаещи

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: denislaw   
Дата:   05-01-10 19:47

Т'ва Фуджи (s1500) е много тегава работа. Бавно едно такова, бавно ...



Публикацията е редактирана (05-01-10 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asichka   
Дата:   05-01-10 19:48

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: burnmaster   
Дата:   05-01-10 19:53

В сапунерките само Канон .
Прегледай А серията от по старите и потърси втора ръка.Доволна ще останеш.Примери:
А620
А630
А640
Все добри машини.Ако имаш повечко пари в базара се предлага Г11 за 850лв.Дълго няма да го сменяш



Публикацията е редактирана (05-01-10 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asichka   
Дата:   05-01-10 20:04

Ами за съжаление ми е далече от възможностите.[smilie8]Благодаря ти за мнението все пак![smilie24]Аз колкото повече чета из интернет толкова повече се огелпвам какъв да си взема.Дали да е по нов,дали да е по стар незнам.Както казах затова пуснах тема за да мопже някой да ми помогне в избора.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: t.marev   
Дата:   05-01-10 20:49

Няма лошо момичето да пита за добра сапунерка, ама объркването почва от там, че тя пита за сапунерки, които си заслужават и да са с добри параметри. Ей от тук почва объркването! Кои са "добри" параметри - това е тема за цяла каса бира! А какво си "заслужава" - това и сам Господ не може да определи! Чак след като си и се набутала няколко пъти, тогава ще знаеш кое "си заслужава".
Затова забрави ги тия засукани условия и си купи хубава сапунерка. За тебе, вероятно това ще е удобната сапунерка. Компактна, с лесно управление, удобна за хващане, с 5 до 10 кратно варио, елегантна и не на последно място от известна марка. За това последното обаче, ще трябва да се бръкнеш допълнително.
Ако не робуваш толкова на марките, моят съвет е да погледнеш SAMSUNG DIGIMAX PL 65 в Техномаркет. Голям екран, лесно управление,петкратно варио, разпознава лица, коригира ги....[smile] описание на футкциите...може е и да ти хареса. Лошото е само, че го няма в предпочитания от тебе син цвят....[smilie8] но за това пък е само 319 лева.



Публикацията е редактирана (05-01-10 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: tomaraya   
Дата:   05-01-10 20:50

Moето мнение е да се рзходиш до Техномаркета в кв. Враждебна . Там има едно залежало Фуджи с голямата матрица и RAW . Може да е стар модел , но няма кой да му стъпи по картинка и то само за 300 лв. Виж и един Пентакс А-40 и той е с голямата матрица .Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asahi   
Дата:   05-01-10 21:02

Всъщност апарата не прави сам снимките. Светлината рисува картинката, а фотографът я улавя с фотоапарата. Купи проверен фотоапарат и се учи. Ако нещо не става търси причината първо в себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: teoget   
Дата:   05-01-10 21:07

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=6076&show=additional#slides-pane-0
Това ти е апарата!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля,помогнете ми с избора на цифров фотоапарат!
Автор: asichka   
Дата:   05-01-10 22:45

Благодаря ви за всеки един съвет,ще се възползвам! teoget много е хубаво Фуджито,но в момента не ми се дават толкова пари,понеже преди години дадох 600лв. за един Самсунг и верно хубави снимки прави но неможах да му се нарадвам все беше в сервиза(от Техномаркет го взех)И че сега мъжът ми каза нещо по евтино ще вземем.[smilie5]Но явно така само да ги гледам в интернета няма да стане ще трябва да ида до някой магазин и да пипна и разбера кой точно ще ми пасне![smilie19]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »