Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за избор на обектив
Автор: dankolloff   
Дата:   03-01-10 23:39

Искам да си взема още един обектив,имам един дрънчащ пластмасарник/както се изразиха разни хора от форума/ Canon 500D,така че ми се иска да е нещо по ефтино може и да е от старите с ръчен фокус имам преходници.Не съм професионален фотограф както виждате от моя избор на камера,но обичам да снимам.Ще ми се да е нещо по универсално за ежедневна употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: ittv   
Дата:   03-01-10 23:51

1. евтино и качествено няма, така че да скачаш от един "пластмасарник" на друг няма смисъл, единствено 50/1.8 може би е изключение от това правило

2. добре ще е да кажеш какво мислиш да снимаш, за да може хората да те насочат правилно

Но така или иначе това е скъпо хоби и може би си сгрешил, че си минал на ДСЛР, съдейки по приказките ти май си по-скоро за сапунерка

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: dankolloff   
Дата:   04-01-10 00:24

Преди да мина на този имах 400D,но щастливо се разделих с него след забравяне в ресторант.Снимам за развлечение различни неща тъй като пътувам често,не мога да кажа че ми трябва обектив само за портрет или само за пейзаж или за друго затова искам съвет,а казвам по ефтино тъй като не мога да си позволя да дам като теб 1000-1600лв.Освен китовия обектив имам и CZJ Sonnar 2.8/180 CZJ Flektogon 2.8/20 просто искам още един обектив.А относно "трицифрените" Канони /пак цитирам изказване от една тема от този форум/ съм много доволен дори и с китовите обективи прави добри снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   04-01-10 01:11

Е, щом си доволен от това което имаш за какво ти е още нещо? Или просто за "идеята"!

А ако си настроен за експерименти, може да се насочиш към макрото. Един 50мм, обърнат пред 180мм и си в царството на малките големи неща. А там е доста интересно!
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: fotoM   
Дата:   04-01-10 11:41

[smilie24] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: the_shooter   
Дата:   04-01-10 12:30

наявам се да ти бъде от полза


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: dankolloff   
Дата:   04-01-10 17:59

По принцип е за идеята мислех да похарча някой лев,ще бъда на обиколка на Тайланд,Виетнам,Сингапур,Малайзия и Япония и затова исках да взема още един обектив,и мислех че 2.8/180 се позастъпва с 55-250ис но ако съм в грешка ще взема такъв.Благодаря за отговорите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »