Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: ecobo   
Дата:   03-01-10 16:30

Покупки по интернет над 30 лв. - с ДДС
По ”Стандарт” - 02 Януари 2010, 11:40

При пазаруване по интернет от САЩ няма да се плаща ДДС, ако стоките са на стойност до 30 лв. Това гласят последните промени в Закона за ДДС, които влизат в сила от 1 януари 2010 г., съобщи "Стандарт".

Досега прагът за покупка на стоки по интернет от страни извън ЕС, без да се плаща ДДС беше 150 евро. Но ако роднина от Америка ви изпрати колет, както и досега, няма да се плащат ДДС и мита, ако стоката е на стойност до 45 евро.

Освен това на митницата се събира такса от 4 лв., припомня вестникът. След това митничар трябва да провери какво има в кашона и стойността от фактурата. Ако фактурата не е в пратката, купувачът трябва да принтира от интернет документа, с който е потвърдено плащането за стоката.

Ако стойността й е над лимитите за безмитен внос (въпросните 30 лв. или 45 евро), трябва да се попълни митническа декларации.

При пазаруването по интернет е важно какъв изпращач ще бъде попълнен в документите. Ако адресът е на физическо лице от страна извън ЕС, прагът да не се плаща ДДС е 45 евро. Но ако доставчикът е фирма, прагът пада на 30 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: scrap   
Дата:   03-01-10 16:35

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1114208&t=1114208&phorum_uriauth=



Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: Amigo   
Дата:   03-01-10 16:45

[smilie23] за 30 лв. дъвки ли ще си купиш?! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: mitku   
Дата:   03-01-10 16:50

То и за 1 дъвка, пак ще трябва яко да цакаш ДДС и мито, защото самата такса за доставка ще е над 30 лв... а тя също влиза в сумата за обмитяване и ДДС. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: mitakabus   
Дата:   03-01-10 17:22

Е тея вече се оляха! Баси и тъпаците! Кой прави търговия с единични покупки от нета? Това вече на нищо не прилича! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: GhostBuster   
Дата:   03-01-10 17:26

За мен проблема не е толкова в ДДС-то, а в това, че за всяка пратка ще трябва да си загубиш половин ден в милата ни родна митница.

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: mitakabus   
Дата:   03-01-10 17:27

Да и 30лв поне за обработки, такси и един тон глупости и разправии с мазни митничари... [smilie23]
..между другото това само за пратки от САЩ ли става въпрос или и за всяка точк аизвън ЕС?



Публикацията е редактирана (03-01-10 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: ecobo   
Дата:   03-01-10 18:14

Тия дни трябва да ми пристигне една пратка от Щатско, дето е под 150 евро, ама доста над 30 лева. Много ми е интересно какво става с подобни пратки, дето са поръчани преди закона да влезе в сила, а ще пристигнат след това... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: насоО   
Дата:   03-01-10 18:19

би му и деня тъп. Аз имам висящи 8 пратки за около 700лв и сега ако ги обмитят ще ми разкажат играта. Както са поръчвани и през седмица ще направя пътека [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: mitakabus   
Дата:   03-01-10 18:29

..тъкмо мислех да поръвам светкавица и грип от ХонКонг. Сега трябва да ги уговарям като Ghift!

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: ecobo   
Дата:   03-01-10 18:51

Гифт-а не важи тука, пак ще ти нахакат ДДС, само че по местни цени - още по-лошо...

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: danny_falin   
Дата:   03-01-10 19:44

ами ако ти изпраща колет някой приятел от чужбина а не магазин как седи въпросът ?

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: sauron69   
Дата:   03-01-10 20:13

Пицата става все по постна [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   03-01-10 20:16

Автор: danny_falin
Дата: 03-01-10 19:44

ами ако ти изпраща колет някой приятел от чужбина а не магазин как седи въпросът ?

Пише, че остава старата тарифа, т.е. до 45 евро, но аз се опитах сега да намеря къде е упомената промяната , не се справих успешно ..

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: nikidi   
Дата:   03-01-10 20:19

стига сте ревали, това е така откакто влязохме в евро съюза
само че досега някои пратки минаваха метър, но сега трябват пари за бюджета и всичко е под ножа
само нещо малко, без документи ще може да мине
освен това по закон митничарите могат определят стойността и без да има документ, но често не се занимаваха

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: джъмбо   
Дата:   03-01-10 20:46

ами ако идва по пощата и е малък пакет??? 200-300 грама?

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: ivodam   
Дата:   03-01-10 20:47

Още ли не ми вярвате, че Дянков е просто един идиот? [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: apollo   
Дата:   03-01-10 21:35

Мога да предположа как ще се спряга фамилията му от растящите доброжелатели - да му го наденем на... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: HP   
Дата:   03-01-10 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: otvorenia   
Дата:   03-01-10 21:53

И от мене Честита Нова Година.
HP - добре казано...

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: rstk   
Дата:   03-01-10 21:55

Не, не, не - не може така. Цялата "пътека" трябва да се оправи от раз, а не само да ни щавят. И аз нямам нищо против да плащам ДДС - това е в реда на нещата, но процедурата в митницата не е в реда на нещата. Губи се много време там, не е оптимизирана работата, а до преди месеци служителите използваха (забележете!) дискети.

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: danbi   
Дата:   03-01-10 22:47

Е, то има ли начин да се оправи веднага всичко наведнъж? Всичко в тази държава е така забатачено, от десетилетия!

В другите европейски държави можеш ли да си поръчаш нещо от САЩ, което да пристигне при теб и ти да не му плащаш мито???

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-10 22:57

HP вярвай ако щеш аз си купувам софта! и антивирус и windows и дори наскоро едно софтче за роу обработка ама след това в гимп за по-евтинко

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: nnenov   
Дата:   03-01-10 23:00

Хехе, нека има мито и ДДС, ама да измислят начин това да става без да губиш 1/2 ден и да плащаш 30-40 лева за документи, банкови такси и т.н.

ПП. Получих съобщение по пощата, че моя новогодишен фото подарък е пристигнал (от Хонг Конг) на 28/12 и да заповядам да си го взема от пощата - разминах се с Дянков този път :)

Отговори на това съобщение
 Re: Тоя път ни го забиха яко с ДДС-то...
Автор: drkskwlkr   
Дата:   03-01-10 23:13

Е, сега всички онези, които попържат българските търговци какви дебели цени обаждали, ще се видят на тяхното място и ще разберат що е то да се прави истински внос. [smilie18]

При все това все си мисля, че в случая играе ДЕКЛАРИРАНАТА стойност на пратката - онова написаното върху зеления стикер. Въпреки че митничарите имат право да спрат и отворят всяка входяща пратка за проверка, малко нанагорно ще им се види. Така че уговаряйте си продавачите да пишат Gift на стойност до $50.00 и готово. Е, така се губи застраховката...



Публикацията е редактирана (03-01-10 23:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »