Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 чб-хартия?
Автор: esnaf   
Дата:   31-12-09 09:11

искам да прехвърля дигитален файл на черно-бяла фотохартия, формат около А4, знае ли някой къде в София извършват такава услуга, предварителня благодаря!
пс
желая ви щастлива нг

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: джъмбо   
Дата:   31-12-09 09:24

носиш файла на фото с дигитална машина... те натискат едно копче и го имаш ЧБ...

или предварително го отваряш на фотошоп и там си избираш от различни пресети как да изглежда като чб... записваш и пак във фотото [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: esnaf   
Дата:   31-12-09 09:39

търся фото където дигиталния файл може да бъде изваден по старата аналогова технология - с проявител и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-12-09 11:01

А дигиталния файл как точно ще го аналогизират?

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-12-09 11:06

може, но не вярвам да го правят в София.

Ако ти се занимава да пратиш файла по пощата и да си получиш снимката на сребърна хартия с картонена (баритена)подложка след 2 седмици, ще ти дам адрес на лични.

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: s_l   
Дата:   31-12-09 11:44

Има един вариянт, който правех преди 7-8 години, и горе долу се получава. Трябва малко да си поиграеш или да намериш някой, който го е правил скоро за да не се луташ.
1. Сканираш си негатива на добър скенер, почистваш си файла от болкуции, нанасяш корекции ако са необходими.
2. Отиваш на експонатор и си плащаш за експониране на филм за офсет, като там може да си играеш с точката, резолюцията и т.н.
3. Отиваш при човек с увеличител и въобще лаб. Казваш му - трябва ми контактно копие на това и искам да съм при теб, за да си дам благословията за плътността. Така или иначе много трудно може да сгреши при този процес, но има всякви хора. Лаборантът трябва да има малко по-голямо стъкло от копието ти и доста дебело, за да може да го затисне добре. Аз ползвах около 8мм..
Без да влизам в подробности за гами, профили и др това би ти свършило работа..

Другия, по лесен вариянт е просто да намериш филмов експонатор. Преди време имаше фирма която може да експонира файл на обикновен фотографски филм. Еспонатора им беше на Полароид и рабтеше с "лайка" формат филмчета. Можеха на диапозитив и мисля на черно-бяло. После носиш филма на лаб и ти го копират.. Не съм го пробвал, но сигурно дава задоволителен резултат до някакво увеличение..

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: DEKOV   
Дата:   31-12-09 13:31

Ако в някое фотоателие правят снимките с принтер, това си е екзотика, нормалният начин е със светлочувствителна хартия и разбира се химическото проявяване.
В сериозните ателиета чернобялата снимка няма цветни отенъци.
Доколкото фимовият експонатор Polaroid да се ползва за това, не си струва, но ако някой държи на това да заповяда,при мен все още е на разположение при цена от 2,20 лв. на кадър (цената е само на експонирането,фотоматериала е отделно). Все още имаме клиенти които поръчват диапозитиви за пржекция като интериор или театрални постановки.
Весело посрещане на новата година !!!
[beer] [beer] [beer] [shtrak] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: джъмбо   
Дата:   31-12-09 14:35

Автор: esnaf
Дата: 31-12-09 09:39

търся фото където дигиталния файл може да бъде изваден по старата аналогова технология - с проявител и т.н.

всяка дигитална машина работи по старата аналогова технология [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: esnaf   
Дата:   01-01-10 20:52

благодаря на всички за отговорите, сега вече знам че ми трябва прехвъляне от файл на диапозитив

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: s_dyakov   
Дата:   03-01-10 10:30

май бях виждал такава услуга някъде
виж това:

http://firstcall-photographic.co.uk/information/page/processing-services.html

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: caro-anton   
Дата:   03-01-10 11:19

www.fotoleutner.at

Отговори на това съобщение
 Re: чб-хартия?
Автор: alsash   
Дата:   03-01-10 11:25

s_l [smilie24] [smilie24] [smilie24] така се прави...и резултатите могат да са отлични

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »