Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос
Автор: planb   
Дата:   30-12-09 22:12

Здравейте на всички имам един апарат Ф30-5 лентов руски.. Не мога да намеря този модел в интернет за да го покажа точно , но мисля , че е по новият модел на ето този- http://www.flickr.com/photos/58207997@N00/2416858808/
.Знам как само блендата и фокусното разтояние се определят.Но не знам как се задава скорост на затвора и въобще как се работи с лентата.[smilie11] Научих и някои други неща за лентата от майка ми.Тя ни е снимала доста с чичо ни.И смятам аз да снимам с него(апарата)сега.Може ли някой да ми обесни в София след 31-ви или в Хасково или по мейла?Ще се радвам , ако някой се навие мейлът ми е eidolon14@abv.bg .Относно изборът ми между лентова фотография и цифрово снимане , и всичките трудности да не го коментираме.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: asahi   
Дата:   30-12-09 22:15

Забрави. Не става така. Не е и лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: taricate   
Дата:   30-12-09 22:20

Като за начало - да ти дам жокер:
Избий си дигиталното мислене и започни сам да сглобяваш отговори на въпросите си !
Апаратът най-вероятно е ФЭД 5 (руската Лайка)[smilie3]

Почни оттук - ФЕД 5
... и после сам ще си намериш предостатъчно информация. [smilie3]
Успех!

ПП: Даже и аз чак сега разбрах, че всъщност е украински [smilie21]
[beer]



Публикацията е редактирана (30-12-09 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: J0R0   
Дата:   30-12-09 23:38

Ми ето ти по мейла :-)

Прочети това и доста неща ще са ти ясни.
А като прочетеш и другите статии, ще си вече специалист.

и това

Погледни и това за всеки случай

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Straight   
Дата:   31-12-09 10:17

Ако апаратът ти е Фед 5, много внимателно при промяна скороста на затвора. Чупи се много лесно. Аз имам един който не работи точно поради тази причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: planb   
Дата:   31-12-09 17:14

Май проблемът при мен е със скороста на затвора, при мен не мога да го отместя, стои си някъде между 125 и 60 шутър спийд-а, като навия "нещото като рамо"(не го знам)се отмества шутъра някъде между 250 и 500 и като натисна спусъка се връща пак между 125 и 60.Благодаря за линковете , прочетох ги частично.Целта ми по принцип не е да стана "специалист" и т.н. хаххаха просто ми се иска да успея да снимам с точно този апарат, не знам дали ме разбирате.Някои неща ми се изясниха със скоростта на затвора, блендата фокусното разтояние.. По принцип се занимавам с рисуване [smile] Имам малко опит с цифров апарат и малко повечко с фото шоп.



Публикацията е редактирана (31-12-09 17:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Canon   
Дата:   31-12-09 17:54

Вдига се нагоре и се завърта врътката със скоростите /по спомен/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: Любител2   
Дата:   31-12-09 18:10

До колкото си спомням скороста се наглася след като заредиш.Така мисля че беше на моя ФЕД-3

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: planb   
Дата:   31-12-09 18:17

Много ви благодаря!Сега вече знам как се сменя скороста- "Canon" [beer] .не искам да го разуча по моя си начин мисля, че може да му счупя нещо.Сега остава да науча как се зарежда и т.н. [smilie5] Скоро ще има снимки усещам, мн. съм нетърпелив.[smilie3] Не споменах , че като снимам ще ги дам за проявяване Ч/Б и ще си останат на хартия , възможно е да сканирам някой друг кадър , да споделя.Ще снимам предимно портрети.



Публикацията е редактирана (31-12-09 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: wiseacre   
Дата:   31-12-09 19:19

Прекрасно !
Възхитен съм от ентусиазма ти planb !
Пожелавам ти весели празници и
успех в новото ти увлечение !

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос
Автор: pefoto01   
Дата:   31-12-09 20:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »