Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: tantris   
Дата:   25-12-09 14:38

http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-12-09 14:43

Според тоя сайт д90 е най-бруталната кропка като матрица.
А то 7д е по-зле и от д300....
Аз съм скептичен [smilie23] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: asahi   
Дата:   25-12-09 14:44

DxO не ги приемам насериозно от самото начало. От няколко месеца даже не ги и следя.
31-во място? Кажете го на евреите в БиХ, дето едвам изпълняват заявките.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-12-09 14:46

Бе има вярно.Д90 наистина има много добър динамичен обхват примерно.И като шум е доста добре но до 800-1000 аса.После смазва като всяка кропка.
Като цвят канонските матрици за мен са много по-добри.Ма не ги знам какво смятат там некви измишлютини [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-12-09 15:53

Ами нормално да го грабят, нали Канон така са си разработили моделите, че да остава пазарна ниша дето накрая с каквото и да я запълнят, пак ще се граби. И два пъти по зле да снимаше, все тая, до сега просто нямаше всичко-в-едно камера.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: tantris   
Дата:   25-12-09 16:09

Има и една съвсем невинна печатна грешка - 7Д снимал с 3 к/с [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: mitku   
Дата:   25-12-09 16:50

Е, то туй си е така - D90 наистина си е една от най-бруталните кропки, особено за цената си. Независимо дали на някой му харесва или не. Аз бих го сменил само с D400 (или там както кръстят наследника на D300s). А туй никак няма да е скоро. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: nodoubt   
Дата:   25-12-09 17:01

защо би го сменил само за д400 , какво ти харесва повече на д400 https://photo-forum.net/joro/emoticons/simp0082.gif



Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: mitku   
Дата:   25-12-09 17:21

От де да знам какъв точно ще е Д400 след като не е излязъл. Но би трябвало да е по-добър от Д300с (който също много ми харесва, но недостатъчно за да се набутам с двойна цена спрямо Д90), от което допускам, че следва, че Д400 ще ми хареса. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: seuret   
Дата:   25-12-09 17:21

Бих допълнил, че Д90 се справя добре и над ISO1000, но трябва да си много прецизен в меренето и икспозицията. До 1600 не прави много проблеми, виж нагоре вече положението не е много красиво.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: mitku   
Дата:   25-12-09 17:34

Д90 (както и останалите Никони с таз матрица - Д300с, Д300, Д5000) и на ИСО3200 е съвсем в рамките на допустимото за А4 (а с още малко внимание и обработка - и за А3) снимка. Т.е. съвсем прилично... разбира се - не за пиксел-пийпър-ите, които гледат на монитора пикселчета на 100% и после пускат лафове как бил "зле" над ИСО800. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: mitakabus   
Дата:   25-12-09 17:35

Абе щом Д3Х е с 88 а А900 78 с еднакви сензори кво да говорим за тоя тест! [smilie18] [smilie18] [smilie18]
..едва ли измислените 14бит/к правят разликата - а и основно шума е най голямата , което пък е сигурно за ползването на шумоподтискане в Роу при Никоня! [smilie5]



Публикацията е редактирана (25-12-09 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: tantris   
Дата:   25-12-09 17:45

Много забавни резултати се получават, когато се отвори NEF или CR2 файл в ACDSEE при нулирано шумопотискане в настройките.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: mitakabus   
Дата:   25-12-09 18:57

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: photostoykov   
Дата:   25-12-09 19:59

Клоунадата няма да свърши!
Четете между редовете, там няма нищо написано!
Честита Коледа и щастлива Нова Година!

[smile] [smile] [smile]
[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (25-12-09 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: jivkojj   
Дата:   25-12-09 20:03

7D на 31-во място
че малко ли е? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-12-09 21:40

Този сайт е просто смешен [smilie5]
За 7Д и Д90 мога някак да го приема [smile]
Ама първото Хаси - Hasselblad H3DII 50 в случая е едва на 10 място, Phase One има в същото време цели два модела в първите три като цяло (аз лично съм повече фен на Phase One, ама нека да бъде реалисти все пак [smile] ). Излиза, че Хаситата са просто смешни [smile] И тъй като горе в заглавието пише, че това е "DxOMark Sensor ranks cameras based on real-life photographic scenarios" - очаква се, че става въпрос за представянето на всяка матрица по съответното и предназначение може би - човек просто без да иска почва да се оглежда и да търси къде са стотиците професионални модни фотографи, които си изхвърлят Хаситата на буклука, за да ги заменят, кой с Д700, кой с 5Д2 - и двата са доста по-напред от първото Хаси... [smile] Ама няма де, те фотографите какво разбират ...

Очевидно съм бил напълно прав като не съм отварял този сайт последните седем месеца [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: Canon   
Дата:   25-12-09 21:53

Аре да си поиграете с нещо лесно.
Като коментират че било за матрици, забравят точно 100% че матриците са и брой мегапиксели. Зашо ли? не знам ама нека да се включи и този параметър. Лесно е - умножавате коефициента на апарата с броя МП.
За Hasselblad H3DII 50 умножавате по 50, за Никон Д3х по 24 - и така за всички.
И изведнъж доста от фиктивно добрите или доста остарелите си слизат на мястото назад а други отиват напред.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: danbi   
Дата:   25-12-09 21:56

Ами те на Хаселблад и другите средноформатни камери са им турили по една удивителна там, за да се сетят хората да прочетат забележката. [smilie5]

А преди списъка дори има изписан някакъв текст.. подозирам, че доста са се мъчили хората да го измислят да е адекватен. А дали някой го чете?

Туй им е лошото на класациите... кутия на Пандора.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: Canon   
Дата:   25-12-09 22:00

Внесто да се мъчат с адекватност на оправданията, можеше и по методиката да помислят - повече щяха да им вярват хората

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-12-09 22:07

Данби, не сме чак толкова слепи, видели сме сигурно кръгчето с удивителната. И какво? Води просто до Detailed image quality data for съответната там камера. Е и? По този случай ще ме светнеш ли с какво чак толкова Phase One P40 Plus е ужасно по-добър от Hasselblad H3DII 50 точно пък в real-life photographic scenarios, че има с цели десет пункта почти по-висок рейтинг? Или може би имат много различно предназначение, та така се е получило или какво?
Истината е, че очевидно критериите, по които е правена класацията на тези сензори никак не е "базирана на real-life photographic scenarios" - то не е и толкова логично, колкото изглежда на пръв поглед, след като е класация само на матриците...

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: tantris   
Дата:   25-12-09 22:11

Реал лайф за тях е принт 15х10 ми се струва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: danbi   
Дата:   25-12-09 22:14

Canon, каквато и методика да измислят, щом има подредба: първи, втори, трети и т.н. ще има и оплаквания. Безброй обосновки, защо точно тази методика е погрешна и т.н. И разбира се, критиките ще са правилни [smilie5]

HSGeorgiev, ами той този рейтинг там е съвсем ясно казано, дори удебелено, че е само измерване по определена методика на RAW файла от сензора. С някаква калибрация и съответно мащабиране (подозирам, в контекста на софтуера на DxO Optics). Също там е казано, ще тези измервания не значат по никакъв начин, че едната камера прави по-добро изображение от другата. А дали едната е по-хубава от другата изобщо не се дискутира.

Класацията си им е читава, метода също. Проблема е, че такава класация няма смисъл за масовия потребител, поради което, по мое мнение не бива да бъде публикувана!

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: asahi   
Дата:   25-12-09 22:17

Поради тази причина не я и чета.

Отговори на това съобщение
 Re: DxO - 7D на 31-во място, D300s на 22-ро
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-12-09 22:32

Ами danbi, аз нали това същото го говоря през цялото време - ОК няма лошо да си имат каквато си искат там методика, базирана точно на такива показателите от изхода на матрицата, които те си мислят за важни. Нямам никакви възражения.
Обаче когато на този рейтинг най-отгоре напишеш "DxOMark Sensor ranks cameras based on real-life photographic scenarios" сигурно хората ще си мислят, че изработения модел позволява сравнение на тези сензори точно по отношение на това - доколко са полезни и адекватни при една реална сесия според предназначението им, при равни други условия. Обаче това заглавие за съжаление е последното място в този документ, в което се твърди нещо подобно. И напълно естествено е, че се налага със ситни буквички отдолу да се напише, че DxOMark Sensor is NOT an evaluation of overall camera image quality or performance.
ОК - да, това е така, защото обективно няма как само от някакви показатели на матрицата да съдим за качествата на камерата. Обаче гордото заглавие горе е определено не на място - какво означава изобщо "ranks based on real-life photographic scenarios" на матрицата, изцяло извън контекста на съответната камера??? Какво е изобщо real-life photographic scenarios на една матрица сама по себе си, без да е част от цялата система?
И каква е разликата между този рейтинг и един хипотетичен рейтинг, в който например аз мога да подредя двигатели на всякакви автомобили, водейки се само по мощността и обема например, при която ще лъсне безпощадно ясно, че ЗИЛ 157, модел 1965 г. е с рейтинг към 85 да речем, пък болидите на Браун, Ферари и Макларън от последния сезон на Ф1 ще са съответно със 75, 71 и 73 пункта. При което собствениците на ЗИЛ 130 и ЗИЛ 131 пък съответно трябва да се размажат от кеф, всички останали да почнат да харесват ЗИЛ или нещо подобно. И ако се окаже, че на пистата ЗИЛ 130 не е чак номер едно - аз просто ще посоча ситния текст отдолу - нещо от рода на "Класацията е базирана на разработена от нас нова система за оценка на двигателите и по никакъв начин не оценява цялостното представяне на съответния автомобил"... [ezik]
Чиста работа - според мен единствената цел на този сайт, пък и най-трудната задача която стои пред него е да покаже защо изобщо съществува и каква е ползата от този рейтинг.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »