Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Панорами на Египетските пирамиди
Автор: begeragus   
Дата:   19-12-09 12:18

Здравейте колеги,
Отдавна не съм пускал новите си неща тук, заради обикновения им характер, но мисля че отново имам нещо което си заслужава да бъде коментирано по 2 причини:

Египетските пирамиди - виртуална разходка http://www.360.bg/info/2009/12/17/egipetskite-piramidi/

Причина 1. Докато снимах нямах контрол над много от нормалните неща, над които обикновено имам - като продължителност, места на заснемане и статив, но пък по случайност бяхме на пирамидите в момент, който в България би бил нещо като привечер, което би трябвало да компенсира недостатъците поне от части. Заради краткото време не съм използвал и статив. Все пак не мога да задържам цялата група :)

Причина 2. Новия начин на презентиране на виртуална разходка - внимавайте, ако сте на работа - има звук и видео. Ако се интересувате от техниката за постигане на ефекта, кажете.

Много бих се радвал ако отново помогнете с вашите коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: begeragus   
Дата:   19-12-09 12:22

Съжалявам, линка не е излязъл - ето втори опит да го подам: http://www.360.bg/info/2009/12/17/egipetskite-piramidi/

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: geopal   
Дата:   19-12-09 12:25

супер са, браво за усилията, с FFC ли го сглоби с видеото?

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: boncho_marinov   
Дата:   19-12-09 12:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: dinkoff   
Дата:   19-12-09 13:33

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: e.stanev   
Дата:   19-12-09 14:11

Много ме радва, страхотно си го направил. Издрай малко тайни от кухнията ако можеш на ЛС.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: begeragus   
Дата:   19-12-09 15:03

Ами видеото е снимано отделно на син екран, който е махнат (chroma key)
Вместо обаче както е стандартно фона да се замести с нещо е оставен прозрачен - флаш видео с прозрачен фон се поддържа от флаш8 насам.

А самото му прибавяне върху панорамата е една от възможностите на плъгин на Flash Panorama Player, който използвам за показването.

Другите неща като движение на видеото и fade-in/fade-out съшо са от конфигурацията на плейъра - яко писане на xml за да направя точно каквото исках :) - за съжаление няма графичен конфигуратор.

Точните кодеци и стъпки за видеото, ако ви интересуват мога да ги видя, имам ги запазени.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: jokevcv   
Дата:   19-12-09 17:04

Това с това видие отгоре е пълна глупост.
Съжелявам за твърде директния тон.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: begeragus   
Дата:   19-12-09 17:10

Няма проблем за тона - мнението си е мнение. Може ли само малко да конкретизираш?
Бави ли ти или просто не ти се връзва като идея?
То е малко комичен елемент и е по-скоро за да покаже ефекта, не е мислено да е с актьор и да носи важно инфо и т.н ..

Мисълга ми е - въобще ли мислиш че е по-добре да няма видео или просто това изпълнение не ти храсева?

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: asahi   
Дата:   19-12-09 18:46

Видеото си е твой избор.
Бих бил доволен от една по-качествена фотография - както технически, така и идейна.
Приемам показаното като демонстрация на техниката "панорамна обиколка на 360 градуса'. Общото впечатление - "пирамидите" са гадно място. Едва ли това е целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: begeragus   
Дата:   19-12-09 19:20

Оки, в такъв случай коментара "това с видеото отгоре е пълна глупост" след като видеото си е мой избор какво значи пак не разбирам?
Че панорамата върху която е сложено видеото не струва?
Просто се опитвам да еволюирам и не мога да разбера какво да коригирам другия път ако критиките са само общи.
За да ти е толкова крайно мнението сигурно много конкретни неща не ти харесват - кажи поне едно от тях за да не го повтарям.
Мерси.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: asahi   
Дата:   19-12-09 20:08

Няма да се впускам в подробности, защото ще отивам да пия бира. Сигурен съм, че за всяко нещо в картинката си имаш причина, оправдание, но тук коментираме само крайният резултат. И аз имам кофти кадри, споко.

Предлагам ти да ползваш следното просто правило: Ако една охранителна камера може да направи същото значи не съм се справил. Можеш да го ползваш и за оценка на други фотографии.


Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: jokevcv   
Дата:   19-12-09 21:20

@begeragus

Ами клипчето, че е комично комично е. Незнам каква ти е била идеята. Да се подиграеш на пирамидите? Звука смятам че няма нужда се коментира.
Решил си да си сложиш нещо на главата за да си в тон с фона зад теб, ама с тези дънки и маратонки ...
Другото което качеството на изображението на панорамата и клипчето се различават коренно.
За панорамата, ами какво да ти кажа като си я правил от ръка и с идея да не изоставаш от групата си е ок. Не разбирам от панорами да подчертая. За по-добрия резултат трябва да наблгнеш на това да отидеш в правилния час, да отделиш необходимото време за да се поучат нещата. Не става да караш колата да видиш хубав залез, да снимаш през прозореца и след това да питаш как е станал.
Най - важното в случая е за кого е предназначено клипчето. Ако ще вадиш пари от това ще го ползваш като бизнес и искаш да се истъкнеш някъде - не става. Ако ще показваш на приятели и познати къде си жил - със сигурност ще ги впечатлиш.


---
ако има много пропуснати пукви и правописни грешки се извинявам ама доста бързам [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: begeragus   
Дата:   19-12-09 22:35

Благодарско!

Преди време имаше една препоръка тук да снима по подобно време, както е на тези снимки - когато слънцето вече е ниско, не съм сигурен дали това е добре за панорами, защото винаги слънцето ще влиза в кадър..
Комичния елемент е нормално непрофесионален нямал съм и друго намерение :) По-скоро за ширпотреба и забавление.
Не мислех че ще се приеме като подигравка с пирамидите, по-скоро с мене си (въпреки че и за пирамидите има какво отрицателно да се каже но не е тук мястото). Но щом се налага да обяснявам май не съм постигнал ефекта :) На други презентации съм виждал подобен похват с анимационни човечета, които правят глупости и не ми се е струвало като подигравка с обекта.

Мерси за съветите, ще ги взема в предвид, надявам се следващия път да има напредък. От масовия потребител разходката доста се харесва, но на мен това не ми стига - искам да напредвам :)

asahi питах за конкретно поне едно нешо не за друго а защото всеки може да коментира отрицателно по най-различни причини и когато има нещо конкретно се вслушвам със сигурност. Разбира се, че никой не е длъжен да си обосновава мнението :)

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: sagittarius   
Дата:   19-12-09 23:06

Според мен пирамидите не трябва да се показват по този начин. Виж на Simon снимките. Тази например.
Кой ще ти се зарадва да ги види "асфалтирани"?
Всъщност, винаги съм си представял, че ще ги видя точно като на снимката на Simon. И че ако искаш да отидеш по-близо, трябвва да повървиш през пустинята или най-малкото да ти трябва някакъв джип ...
Разочарованието е голямо!



Публикацията е редактирана (19-12-09 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: deathzone   
Дата:   19-12-09 23:28

Пич нещата са ти добре. Имай в предвид че във фото форума няма да ти дадат градивна критика, а само ще те наплюят яко. Горе главата, тука само си завиждат един на друг и се плюят.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: e.StaneV   
Дата:   19-12-09 23:33

Готин не им се връзвай, тук си хранят по дефолт, снимай смело. Важното е ти да се чустваш добре от това и на теб да ти харесва. Лично на мен ми допада много, защото е много забавно и интерактивно, опредено има какво още да се желае , но като за първи път си е екстра [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: begeragus   
Дата:   19-12-09 23:37

Мерси,
аз не се връзвам, нямам против критиката, просто се опитвам да извлека максимума от нея [smile]

Благодаря за мненията!

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: holden   
Дата:   20-12-09 06:10

Мен ме кефят панорамките. Друг път от такова растояние не съм виждал пирамидите. Пък и се виждат и местните животински и човекообразни видове.

Разрешено ли е да се катери човек на пирамидите? Че на мен винаги като ги видя ми се ще да се опитам да се кача до върха.


Отговори на това съобщение
 Re: Панорами на Египетските пирамиди
Автор: begeragus   
Дата:   20-12-09 15:40

[smile]
И един приятел това ме пита.
Не е разрешено и на място щъка така наречената "туристическа полиция". Дори когато се снимаш как пипаш хеопсовата пирамида отдолу, полицаите се опитват да дирижират кой къде да застане. Просто е пълно с тях и не съм сигурен че би ти се рискувало арест :)
Самото катерене няма да е лесно, блоковете често са почти човешки ръст, а тези най-долу са и по-високи.
Ако имаш приключенски дух и мюсюлмански затвор не те плаши най-малко хора има около малката пирамида която е срещу хеопсовата като разглеждаш виртуалната разходка :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »