Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: cicomanco   
Дата:   18-12-09 09:58

Все си мисля , че в съвременните камери мегапикселите са предостатъчно и ми хрумна един мързелив начин за защита на снимките!!!
Идеята си е идея , но да помагат по-сведующите!
Та значи , хрумна ми че ако с лазерче ...едно такова тъъъ...ъничко - около 2пиксела се напише върху матрицата името и логото на автора , както и всичките му там съпътстващи мурафети относно авторското право , снимките ще излизат направоо с нещоо като воден знак и ще се спести АААдски много време!!!
Как според вас може да се осъществи това?
И кой би бил навит да пробва?
(за предпочитане като за пръв път да е с голяма матрица и мже да мине безплатно!)
Напълно съм сериозен!!!! Ама напълно!!

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: c41   
Дата:   18-12-09 10:01

Я то дошъл петъка...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: shama   
Дата:   18-12-09 10:06

друг начин е с тънка отверка да си издълбаеш името на всеки обектив на предната леща[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: cicomanco   
Дата:   18-12-09 10:06

Както казах - сериозен съм като .....аре да не казвам!
Също така съм стабилен в позицията си като котка на завой!
Очаквам същото и от Вас!!!
Да речем , има си Сигма 3 матрици!!!Ми да сложат още една , на която да си слагаме квот си искаме предварително и после - хоп!!!Готова снимкааа!!!
Колко му е !!!
Шама дан мислиш че съм тъп??? Пробвах , ама излиза мноо мазало!!



Публикацията е редактирана (18-12-09 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: mitku   
Дата:   18-12-09 10:08

И колко е "адски много" времето за слагане на воден знак? Голяма част от програмите си имат бач-процесинг и могат да сложат водни знаци на (да кажем) 1000 снимки в рамките на няколко минути, без да има нужда и едно копче да се натисне. А вече отделен въпрос е колко ти е безумна идеята да си гравираш името върху матрицата и най-важното - колко е безсмислена като "защита", защото нищо няма да зщити дори и да се направи. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: alsash   
Дата:   18-12-09 10:10

...че то и така всяка матрица си е като пръстов отпечатък....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: sirkhann   
Дата:   18-12-09 10:13

Аз го направих с пирограф през AA филтъра... Просто ефектът е потресающ... [smilie10]


http://212.36.3.59/site_pics/187/r_1247862566_I1046-Kotka-_.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: ivenchev   
Дата:   18-12-09 10:13

Аз съм си сложил отпечатък от показалеца върху моята матрица ... [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: stzz   
Дата:   18-12-09 10:14

За титани казваш, ОК!
Аз съм пробвал да слагам воден знак при копиране на хартия с опемуса и тоооо...... воден. [smilie5]
Щракнах запотеното стъкло в кухнята, като преди това бях оставил автографа си.
Поради експонационни затруднения преминах на вариант 2, надраскан водач на филма.[smilie24]
Тук резултата определено беше по-добър, но за съжаление не съм запазил тези титаничи копия.[smilie7]
Сега си мисля че вариант 1, приложен с цифров апарат+фотошоп може да е интересен.

[beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: cicomanco   
Дата:   18-12-09 10:18

Ми що пък да не се прави преди , а не след заснемането!!!
Закостеняли консерви такива!!![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: J0R0   
Дата:   18-12-09 10:19

Фуджито има опция "Коментар", където можеш да въведеш определен брой символи. Записва се в екзифа на снимката. Написал съм си името и имейла. Прибавят се автоматично в екзифа на всяка снимка излязла от тоя апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: Пешо   
Дата:   18-12-09 10:25

А аз съм си написал в коментарите които влизат в екзифа директно: Тази снимка е открадната от: Имена Сайт , телефон абе дироектно обвинителен акт.

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: cicomanco   
Дата:   18-12-09 10:26

Кат ти свия т снимките после коментари много!! Ти поне знаеш! Номерът е да не искат да я пипнат , а всъщност много да им се ще!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: chicho_micho   
Дата:   18-12-09 10:27

На мен пък ми хрумна - гравираш името си на един УВ филтър примерно. Така ше можеш да снимаш защитено, а при нужда и незащитено. След което, навиваш тайно филтъра на обектива на някой мангизлия изчакваш да направи няколко уникални кадъра пак тайно си прибираш филтъра. После ти трябва малко късмет, добър адвокат, евентуално съдия изпълнител... И после да почерпиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: cicomanco   
Дата:   18-12-09 10:30

Ми не става и на филтъра!!! И това пробвах!! На матрицата директно си е чиста раута!!! Ма никой не се възползва от промоцията.....ш пробам да навия шефа за служеблия Хасел.....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: karan4o   
Дата:   18-12-09 10:59

shama :
друг начин е с тънка отверка да си издълбаеш името на всеки обектив на предната леща



[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Не е истина колко ме развесели това. Направо се смях като луд, а колегите ме гледат и се чудят какво става
[smilie5] [smilie5] [smilie5]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: shama   
Дата:   18-12-09 11:13

що се смеш бе, е виж [smilie5]


http://photo-zona.net/images/user14636/album21310/preview/1261127553_mivq5348_1_1184307158.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: rhyan   
Дата:   18-12-09 11:21

Автор: cicomanco
Дата: 18-12-09 10:26

Кат ти свия т снимките после коментари много!! Ти поне знаеш! Номерът е да не искат да я пипнат ...

Аз затова снимам некадърно - да не искат да я пипнат :))))) Иначе мога и хубаво, ама си ги държа вкъщи за личен кеффф....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Това прозвуча като онзи надпис на пернишки голф на задния капак - "другата ми е ферари"...

Много интересна идея - да си изгориш некой друг пиксел за подпис викаш...а то това не се ли кропи? А дали клониращия инструмент в шопа няма да го омаже до неознаваемост?!

Според мен ексифа не е вариант - много лесно се губи или се променя. По-скоро трябва да има технология, която да носи информацията едва ли не побитово, един вид неделима част от изображението - наруши ли се цялостта(кроп, шоп, ала бала) от софтуер, който не е подписан от автора снимката просто да не се визуализира :)
Но каквото и да се измисли, щом нещо някой е измислил как се записва и как се прочита, ще се намери друг дето да измисли как да се пише когато каквото ти скефне...

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: wiseacre   
Дата:   18-12-09 11:22

Весело [beer]
------------------------
Най-вероятно е дъвкана такава тема на много места много пъти, но винаги въпроса се свежда до едно - "защитени от използване без право" и "ползваеми защитени". Идеята за добавяне на "знак(дефект)" още при заснемането навярно не е добила популярност иначе щяха да са я направили производителите. Който иска да публикува, за да се представи винаги може, както написаха по-горе да сложи воден знак.
Оригинала си стои неосквернен и когато копието придобие "титанизъм" лесна работа, оригинала се пуска и готово.
Ама вярно сте веселяци [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: compur   
Дата:   18-12-09 11:24

добре де! правиш го с пирографа, а като искаш да го продадеш, какво става? или някой ти го тафне от багажника на... колелото? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: shama   
Дата:   18-12-09 11:30

е те тва става [smilie5] [smilie5]


http://photo-zona.net/images/user14636/album21310/preview/1261128557_kiha5206_1_1184307158.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: ivodam   
Дата:   18-12-09 11:34

По-скоро идеята може да се окаже не лоша за защита на техниката от крадене, не снимката. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: cicomanco   
Дата:   18-12-09 11:41

shama , Кефиш мъ!!!! Дося си най-близо!
А ти rhyan , не мислиш ли че ако надраскаш матрицата на различни места - кроп не мое те опраи!!!
То за тва някои ходят с по няколко тела - на различни места може да са надраскани матриците - според случая!!

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: rhyan   
Дата:   18-12-09 12:02

И кво после от няколкото тела правиш един кадър да е цял, щото си понадраскал матриците, така ли :))))
Може на матрицата да нарисуваш един кръст като на istockphoto за по-сигурно :))))

Най-ми допада идеята на иводам - като ти гепят камерата да има съобщение "This camera will self-destruct in 5 seconds!" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защитете снимките си!!!(тема за титани)
Автор: cicomanco   
Дата:   18-12-09 12:05

Ееее..., ако ще си минираме апаратите....!!! Баси и зарята може да стане на някое пренаселено репортажче!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »