Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: dau   
Дата:   16-12-09 15:50

http://www.dpreview.com/reviews/canong11/


на който му е интересна камерата да ходи да чете [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: mitakabus   
Дата:   16-12-09 16:32

Кво да и четем, "естествено" , че няма "никакъв" шум, перфектен АФ и супер детайл вади! [smilie18]
..бррр, той ЛХ3 има повече детайл ..интересно , доста са мазали пак с nois-a...[smilie5]



Публикацията е редактирана (16-12-09 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: serjy   
Дата:   16-12-09 18:31

Доста е добре като картинка и за мен баланса е намерен по-точно в канона отколкото в панасоника. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: mitakabus   
Дата:   17-12-09 07:29

Абе не е лошо апаратето, ама кога най сетне ще изкарат с една 4/3 Цмос и оптика като на ЛХ3 . Е те такова искам и хвърлям дизелара! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: fixt00l   
Дата:   17-12-09 21:43

Съгласен съм напълно с Mитака.Представям си на IS01600 какво ще е, сигурно с повече шум, отколкото моето FUJI @ IS03200.При сапунерките лидерите са известни от години, няма какво да ни мамят, а да развързват кесиите и да сложат големи сензори!Най-големите са при FUJI E900, 1/1.6" 9mpix (пак са му много), и FUJI S100FS= 2/3.Колкото до идеалната сапунерка, лидерите са ясни, и се подреждат както следва: FUJI F31fd, Panasonic LX3, Ricoh CX1, предимно заради чистата картина и приличното ниво на детайл при ISO800.Тоя нещастен G11 струва колкото Pentax K-X, егати обирджийството, именно заради тая цифромания едва ли някога ще си купя SONY...о, извинете-Nikon и Canon [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: gam3ra   
Дата:   17-12-09 21:48

Пропусна Sony R1 - APS-C 10MP
Най-добрата "сапунерка", с убийствена оптика.

Колкото до G11 - и според мен парите са убийствени, може да е бъкан с функции и глезотии, но на снимките, които видях в пълен размер си шуми още на ISO80 и цветовете са си като на най-евтините канонски сапунерки.
btw и в RAW формата ли шумоподтискането има влияние, защото си личи, че е силничко в JPG?

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-12-09 21:55

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: boni   
Дата:   17-12-09 21:59

Въобще не е въпроса толкова в шума на тоя тип апаратчета. И 400исо стигат. За мен проблемът е в плоската картинка. В твърде много случаи, дори и при стрийт фотография до такава степен липсва пластика в изображението, че всичко е залепено в една равнина и не можеш да разграничиш преден от среден и заден план. И въобще не говоря за бокета и т.н., а за една обща пластичност в изображението, която за съжаление при тоя тип апаратчета липсва изцяло.
Иначе аз лично много уважавам компактните апарати заради ненатрапчивостта и чакам с нетърпение да се появи нещо компактно с хубав АФ и 24х36.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: Canon   
Дата:   17-12-09 22:00

fixt00l

В общи линии, ако се разгледат http://www.dpreview.com/reviews/FujifilmF31fd/page6.asp
- Fuji FinePix F31fd ISO 1600

и
http://www.dpreview.com/reviews/CanonG11/page7.asp
-Canon G11 на ISO 3200 (2500*)

се оказва, че Канона на 3200 шуми видимо по-малко от Фуджито на 1600 [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-12-09 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: fixt00l   
Дата:   17-12-09 22:07

Canon, наистина не съм съгласен.Сравни ги тогава, и трите, които посочих, на ISO800.Нямам никаква информация за модела на gam3ra, и няма да коментирам, като не знам.F31fd си е открай време световен шампион при високо ISO, затова и си го взех.Чудя се кой би си взел G11, та дори един смотан 4/3 DSLR би бил по-евтин, и по-добър вариант, хем с два обектива.Във Photosynthesis поне съм забелязал, че не насилват клиентите за скъпи козметики (сапуни), а направо препоръчват дизелар.Евала на boni-много си голям, брат, цар си, тъкмо се чудех за една снимка от IXUS85 какво да кажа-асфалт, трева и панелен блок, лепнати и сплескани като на ваденка...С по-малко детайл и повече шум, отколкото някои сапунерки на ISO800...За да е добра една сапунерка, трябва да има добра картина при ISO800, а за да струва 1080лв, колкото струва G11...и аз се чудя какво трябва да прави.FUJI F31fd и LX3 могат да се намерят от eBay към 500лв, но, ако струваха колкото G11, сериозно шях да се замисля.С интерес очаквам други мнения и впечатления.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: kapitancho   
Дата:   17-12-09 22:12

Canon,
голяма смешка е това. Толкова шумоподтискане са вкарали в тези кадри с 3200, че няма накъде повече. За справка - кадъра с финия детайл. Също така, по-долу си личи шумотевицата в RAW.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: Canon   
Дата:   17-12-09 22:19

fixt00l
този модел на панасоник ти пише в профила, аз няма откъде другаде да знам какъв е твоя.
Пак там е Panasonic LX3 /на страницата на Цанона / и той по-много шуми на високи ИСО


Аз съм снимал с Canon PowerShot G10, които е с още повече - 15МП
На ниски ИСО качеството е такова, че спокойно минава през цедката на капризните стокаджийските вюъри /оценители на качеството/ и то на големия си размер.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: fixt00l   
Дата:   17-12-09 22:23

Какъв модел в профила? Аз съм много горд притежал на F31fd, нямам LX3.Не го харесвам, но, толкова прилични функции и цялостни екстри в едно малко тяло, не мога да отрека.Имам чувството, че малко прекаляваш с фенщината към Canon, личи ти и по Nickname.Не се засягай, аз не съм ничий съдник, освен на себе си.И ще продължавам да окуражавам начинаещите да си търсят стар модел сапунка с по-малко мегапиксели, ако може, и с по-голяма матрица, хем по-евтино ще е.Така К-Х бие К7.G11 се чакаше дълго, и хората има за какво да са разочаровани.Да беше 400-500лв, някои биха преглътнали, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: Пешо   
Дата:   17-12-09 22:33

Аз бих си взел Г11 Заради въртяшия се дисплей, Чехълчето за светкавица и пълни ръчни и като размер ми пасва идеално. Аз над исо 200 рядко снимам така, че шума при виосоко ис оне ме вълнува.ако ми е тъмно ползвам светкавици, всъщност аз и ка то ми е сжетло ползжам така че Г11 ми е общо взето почти идеалния заместник на телеметричния ми канонет, с който снимам по улиците.

Няма да си го взема заради цената. Просто няма да дам толкова пари за сапунера.

Но ако някой реши да ми до подари няма да го върна. Даже ще го рекламирам наляво и дясно как благодарение на него не ми се налага да мъкна дслр-а, а снимките ми пак са с качеството, от което имам нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: s_ivanova   
Дата:   17-12-09 23:03

fixt00l - ''Аз съм много горд притежал на F31fd'',стига бре човек не ти ли писна да я хвалиш тая стара сапунерка,целия форум разбра че снимаш с това,ами като си я харесваш много защо я продаваш,казваш че искаш да си купиш професионална видео камера,ами купи си,нали получаваш на месец солидна заплата,а ми замисли се,ти си противоречиш,уж пара не ти липсва,а се надяваш на сапунерката за да си купиш камерата [smilie18] [smilie18] [smilie18] виж,вземи легни си почини,ако забравяш да си пиеш хапчетата редовно,помоли някой да ти напомня за да не ти се разваля режима че да си във форма,не се излагай [smilie23]



Публикацията е редактирана (17-12-09 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: fixt00l   
Дата:   17-12-09 23:47

Не виждам защо ще давам обяснения на една бедна фуста.Апаратът е свален отдавна от продажба.А ти, ако си смотана, и не можеш да разбереш какво съм написал, плати си на преводач да ти преведе ревюто от dpreview на f31.Не стига, че отварям очите на хората, ами и плюят, аборигените им недни.Със здраве, и се придържайте към темата!!! Пешо, сериозно ли би купил сапунка заради един дисплей?! Има и други подобни...А снимките при ISО 200 не ми се сториха цветущи.boni даде прекрасно описание.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: TheOne   
Дата:   17-12-09 23:56

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (18-12-09 00:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-12-09 23:56

fixt00l ти нали не си въобразяваш ,че твоето прогнило сапунерче има пластика ,ако въобще осъзнаваш какво трябва да значи това?
Най-добрите сапунерки са паналайките за мен.Дора оптика.Останалото е алабала.
Ако някой ден реша да купя на наще сапунерка ще е Tz нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: TheOne   
Дата:   18-12-09 00:01

айде сига вече бре............ееееееее няма край [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: s_ivanova   
Дата:   18-12-09 00:07

fixt00l - смотана на някоя друга,самозабравил се о---френ,пий хап и лягай [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: mugen   
Дата:   18-12-09 00:13

сега пък за някви сапунерки се изпокарахте [smilie8]



Публикацията е редактирана (18-12-09 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: asahi   
Дата:   18-12-09 00:26

Имаме ново талибанче, което иска да си продаде старото сапунерче?

Снимал съм точно с това сапунерче. Чудесно е, но е само едно сапунерче. Нито е турбо-зум, нито ДСЛР, че да му се палим.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: TheOne   
Дата:   18-12-09 00:31

подкрепям напълно asahi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: Пешо   
Дата:   18-12-09 00:42

ми да от една спунера очакжам да има готин дисплей, да е малка да има ръчни настройки, обувка за светквица и да снима що годе добре до iso 200-400. Дето се вика , да си я нося с мен за халтурки, но ако се наложи да мога да реагирам и в по заплетени ситуации. Един Г11 и две СБ-800 и съм готов за уикенда с мацка в планината примерно.(хахахах туй само как звучи)

Един дисплей трябва да е пичколовец както се казва,като се погледне мацката и да каже; ее сташна снимка си ми направил. Не ми пука за Релни цветове на дисплея и ала бала , За това си имам ДСЛР. На сапунерския ме интересува просто да изглежда добре.



Публикацията е редактирана (18-12-09 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted - Canon PowerShot G11 review
Автор: fixt00l   
Дата:   18-12-09 01:07

Много пара, бе, Пеш, егати...Как ще сложиш на такъв боклук Sb-800, малко става като на свинче-звънче, това си е жива гавра...И тя няма да компенсира съвсем ниското ISO.А целият апарат ще набъбне до размерите на дизелар.

P.S Отново казвам, горчиво съжалявам, че пуснах обявата-тая сапунерка няма да я дам никому.Колкото до заплахите-наистина не знаеш с какъв човек говориш.Може да се окажи световен шампион по боен спорт, и тогава тежко му на напереният, който го е предизвикал.След като сапунерчето изкарва почти същия детайл като D50, и не маже като за световно, тогава си изливайте отровата другаде, или идете давайте акъл на експертите от dpreview.Аман от идиоти, да ме преследват във всяка тема-НЯМА ДА ВИ ГО ДАМ, колкото и да плачете.Поръчайте си го от eBay, да ви излезе 600лв, и готово.pd, сапунерката е най-добрата, произвеждана някога, колкото и да се тровиш, не можеш да промениш това.А всичките ПЪН ass сапунерки са толкова зле откъм jpeg processing, че не е истина.Което постига механиката-софтуерът окипазява.[smilie10] Още при ISО 100 маже като олио.Това не е марка за фототехника-виж, за телевизори и битова техника бива.Пак казвам, придържайте се към темата.Надявах се някой собственик на G11 да се включи.За да престане спамът, ето ви извадка от wikipedia:

" F31fd


Fujifilm FinePix F31fd camera
In September 2006, the F30 was succeeded by the FinePix F31fd[6].
Compared to the F30, the F31fd has a better matrix meter (much less prone to blow highlight detail), a highly useful AUTO ISO 800 mode, and slightly less noise reduction, which preserves more detail in the resulting images compared to the F30.
Moreover, the F31fd features hardware-based Face Detection technology (which debuted with the introduction of the FinePix S6500fd), which allows the camera to automatically focus on and expose for faces. The F31fd also has a new IrSimple data transfer capability for wireless printing and photos viewing on IrSimple enabled TV sets.
As of this writing (February 2009, more than two years after its introduction) the F31fd is still considered the benchmark of the low-light compact small sensor cameras[7]. It also performs remarkably well even against the Sigma DP1, the only compact camera with an APS-C sized sensor.[8]
On eBay used F31fd models are in high demand and currently sells between 400-800 EUR, more than twice its initial price "

P.S Я-я-я...Какво имаме тук...Шепа световнонеизвестни самозванци-аматьори оспорват и хвърлят ръкавица на Dpreview, DCresource, Wikipedia, Photographyblog...Опазил ме Господ да чета мненията на такива улични клакьори [smilie19]

Това е от ревю на Eric Jeschke, който спокойно слага в джоба си разни форумни герои, както ония пишманфотографи, които отричат истината.
" For low-light work (but straightforward exposures) there is no comparison, the F31 is the undisputed king of the small sensor cameras. I routinely use exposures up to ISO 800, and even 1600 in a pinch. Shots up to ISO 400 are amazingly clean. Of course, tricky exposures in low-light situations will offer the same sort of frustrations."
Нека не коментираме Краля на сапунерките вече, че ставате жалки.Нормално е в тема за такава сапунерка, която е G11, да припомня кои са трите най-успешни модела за момента.



Публикацията е редактирана (18-12-09 01:46)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »