Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Интересно ревю на Canon 7D
Автор: dau   
Дата:   15-12-09 01:35

http://davidjpeacock.blogspot.com/2009/12/canon-eos-7d-field-review.html


Едно интересно ревю на Canon 7D [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-09 02:52

Тоя твърди ,че дп са лайци ,а той по голям лайк от тях.
Iq rocks - изказ от профисионалист [smilie24]

Мисля ,че няма какво да се притесняваме от iq-то на 7д.Има голямо предимство големия файл за постобработка.Кеф ти печат имаш резолюция кеф ти уеб далнсепваш от голям файл и изглежда убец.Финия детайл е повече дори и със не толкова впечатляващи обективи.
Ако на някой пък му е много софт да си го резне до 10-12мп и да си го гледа на 100%[smilie3]
Аз лично нямам търпение да го пробвам лично навън.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: danbi   
Дата:   15-12-09 08:39

pd, на твое място не бих се навивал предварително, защото със сигурност ще се разочароваш --- по-добре не ги мисли нещата, преди да си ги пипнал. [smilie5]

Теорията е едно, практиката друго. Това, че някой може да извади едно изображение от конкретен модел фотоапарат не значи, че ти можеш да го извадиш. Особено пък, при съвсем други условия.

Най-добре се научи да ползваш ефективно това, което имаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: sauron69   
Дата:   15-12-09 09:40

Малии, сега се очаква pd да почне да лее хвалебствия за Канон, като гледам как се навива колко е добър 7Д [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   15-12-09 09:43

с хубаво тяло и добър обектив кадри се правят лесно, само да има обекти, които да пълнят кадъра, а не да снимаш нещо на 50 метра, да кропнеш 90% и да викаш абе детайла нещо не ме кефи [smilie6]

и да припомним пак за способностите на тялото - 2.8 [smilie3]

иначе ревюто не съм го чел още, че този е писал, писал та се е забравил [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ivodam   
Дата:   15-12-09 10:02

ShotlandetsaWildlife: Шоти, имай милост... [smile] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   15-12-09 10:04

разтупа ли ти се сърцето? [cool] , трябва да видиш тогава на ф/4 как боде, ще се насълзиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ilcoin   
Дата:   15-12-09 10:10

Абе, не реваха ли преди 7-8 месеца доста народ из форума за "едрия пиксел", за шума и динамиката, и за това как щяло да стане невъзможно да се ползват повечето обективи, понеже резолюцията била много голяма и "мажели" обективите. Как автофокуса почвал да не е достатъчно точен и се губел "микродетайл".

Нищо лично към никой, просто си спомням някои трицифрени теми от преди и се замислих. На какво се дължи този рязък завой?

Принципно, не ги чета задълбочено тия теми, но и няма как да не ги забележиш. Пък сега, нещо като че ли преглътнаха идеята форумното мнозинство за повече от 14МРх на "рязана" матрица.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ivodam   
Дата:   15-12-09 10:32

ilcoin: Нещата не са се променили - 7Д наистина ще се използва успешно само с обективи максимум до светлосила 4 и наистина с добра оптика в смисъл на разрешаваща способност и добър микроконтраст, и при максимално контролирани условия - стабилност на първо място. И разбира се, най-вече новите разработки обективи, които вече се съобразяват с новите реалности - снимката по-горе на Шоти е с новото макро на Канон 100/2.8 и наистина може да те разплаче...

[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ilcoin   
Дата:   15-12-09 10:49

Възможно е, не съм я гледал честно казано.

Мене друго ми е интересно, няма ли да стане същото, ако 18МРх ги намалиш на 10 примерно, ако ти се налага да снимаш нещо на бленда 11 да речем. Аз не съм разполагал досега със многопикселна камера и качествен обектив, за да преценя сам разликата, но винаги ми е било чудно.

Може и да сте го разисквали тоя въпрос, ама аз стоя встрани от вихъра на дискусиите по тая тема по разбираеми причини.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: Canon   
Дата:   15-12-09 11:40

Ето снимката на Шоти, конвертирана с ДхО версия 6.1 /поддържа и Канон 7Д и модул за 100мм макро/, снимана на бленда 2.8.
Шарпната с параметър: Софт 0, детайл 50% /останалото е дефолтно/

Вероятно за този обектив изрично трябва да се добавя СОФТ/БЛЪР [smilie3]

Да не мъча сървъра на форума с 29МБ JPG - няма да може да го преглътне

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ilcoin   
Дата:   15-12-09 11:47

Мерси за снимката [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: dau   
Дата:   15-12-09 11:50

20 левката наистина къса нерви, довечера ще я гледам на голям екран [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: cade   
Дата:   15-12-09 11:51

pd написа:

> Тоя твърди ,че дп са лайци...

къде го прочете това? или грешно си разбрал изречението "Cannot recommend highly enough" [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: Canon   
Дата:   15-12-09 11:51

и същата снимка, конвертирана с:

DxO с изключени softness и unsharpmask



Публикацията е редактирана (15-12-09 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: Canon   
Дата:   15-12-09 12:00

Май Канон смениха маркетингова си стратегия - просто се сетих се за темата, в която някои оплюваха обектива.
Сега какво излезе - Канон правят читав обектив - примерно новото 100 макро и за да се реализират максимално възможностите му вади и подходящо тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: sirkhann   
Дата:   15-12-09 12:08

Аз го плюх тоя обектив. Обаче с новите корекции в DPP, по-малко ще го плюя, обещавам.

Но за мен макро обектив не е такъв, дето да снимаш банкноти с него. Остро, остро, ок, ама една фокална равнина.

Инак за 7D-то- я дайте снимки на бленда 11-14-16 с тоя обектив. Нещо портретче в студио, макро на пчеличка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: dau   
Дата:   15-12-09 12:26

Аз пък 3 пъти чета тука и все гледам как пд пише, че тоя бил казал че пд са лаици [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: zariio   
Дата:   15-12-09 12:42

sirkhann,тва за DPP ти го казах още първият път като ревна от този обектив[smilie3]
И продължавам да се чудя как се изказвате за обективи които които най-малкото не сте тествали както трябва.Или греша[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ivodam   
Дата:   15-12-09 12:44

Canon: Е то кое на Канон през последните 3 години не го оплюха? Единственото, което констатирам е, че Канон при всяко оплюване много внимателно си го преместват от единия крачол в другия. Щото не стоят на едно място, ами вървят напред. А когато вървиш, тая работа с местенето става по-внимателно... [smile] [cool] [smilie7] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: taricate   
Дата:   15-12-09 12:57

ivodam:
Така хубаво Ви/Ни го наместват, че няма как !!!
Да те питам откровено: Ще си го купиш ли ???
Ама честно !

ПП.Щях да събирам кинти, ама за мен просто си остава едно посредствено тяло за заблуда на феновете/врага !



Публикацията е редактирана (15-12-09 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   15-12-09 13:02

посредствено тяло [smilie18][smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: sirkhann   
Дата:   15-12-09 13:05

zariio - гледах семплите със сакауеца и другите подобни и досега не съм видял хубави кадри от реално приложение. Нито цветя, нито насекоми, нито портрети, нито нищо!!!! Само банкноти, чартове и един-два "пейзажа".

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: ilcoin   
Дата:   15-12-09 13:11

Зрението е 90% функция на мозъка, затова не виждате [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересно ревю на Canon 7D
Автор: zariio   
Дата:   15-12-09 13:12

Е как да видиш нещо хубаво като нямаше читав софт за него доскоро бе човек.Как може да се изказвате че нещо нестава,било то канон или никон при положение,че тва последното е излязло съвсем наскоро[smilie8]
След още 2-3 месеца предвиждам как всички дотук ревали от този обектив ще се врътнат на 360 градуса[smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »