Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за видео кодеци?
Автор: lil   
Дата:   14-12-09 09:41

Здравейте!
Купих си ДВД...филипс някакъв, защотот уж четял повече неща, оказа се обаче,че точно клипчетата от фотоапарата ми (Canon S5)не ги чете! Какво може да се направи? Мога ли да му инсталирам някакъв кодек и какъв или трябва да сменя преформатирам клипчетата!?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-12-09 09:44

Конвертирай клипчетата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: lil   
Дата:   14-12-09 10:48

Няма начин да се инсталира кодек така ли? Защото тези ДВД-та бяха дошли с грешен софтуер без БГ субтитри и от сайта им дръпнах този със субтитри на флашка и го инсталирахи сега всичко е ОК. Затова реших, че има някакъв начин да му инсталирам нещо!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: asahi   
Дата:   14-12-09 11:19

Нещата може би не опират до кодек, а до файлов формат. Виж плеъра дали поддържа файловото разширение от фотоапарата. Ако не - конвърт.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: compur   
Дата:   14-12-09 11:33

аз пък съм с Елит и нямам никакви проблеми с форматите, кодеците и регионите! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: dvda   
Дата:   14-12-09 11:49

Elite [smilie24] [beer] [smile]

EDIT:
Но все пак зависи от модела има с различни чипове, сега не се сещам кои бяха по-добре.



Публикацията е редактирана (14-12-09 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: lil   
Дата:   14-12-09 11:59

Като тръгна да пускам диска и изписва, че му липсва кодек, забравих да кажа, че звук има но не и картина.

И аз съм чувал, че елит чете от-до, но ходя по работа в един гаранционен сервиз и там накъдето и да се обърна все елит ремонтират. То ясно, че днешната техника като цяло са си еднодневки, но не ми се разкарва на втория месец по сервизи па макар и за 20лв да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-12-09 12:44

Елита вярно че са железни откъм формати [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: compur   
Дата:   14-12-09 12:54

моя го скъсвам от работа втора година и на - още не е бил в сервиз (пепел ми на езика) [beer]



Публикацията е редактирана (14-12-09 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: asahi   
Дата:   14-12-09 13:11

Почвай да търсиш из нета как се префлашва DVD плеъра, а също и актуални ъпдейти.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: Mec   
Дата:   14-12-09 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: lil   
Дата:   14-12-09 13:25

Ами, на файлчетата пише MVI, но и примерно плеъра с, който отварям и в скоби AVI. Не съм в час кое какво е.

Иначе ДВД-то чете според упътването- CD,(S)VCD,DVD.DVD+,R/RW, DivX,MP3,WMA,JPEG.

Снимките от същия апарат ги отваря.

Досаждам, защото съм заснел доста клипчета, които досега си ги гледах на лаптопа, и ще е дота тегава работа да преформатирам всичко.



Публикацията е редактирана (14-12-09 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: dau   
Дата:   14-12-09 13:48

прочете ли си опътването на фотоапарата да видиш какъв кодек използва апарата за клипчетата и правиш ли разлика м/у кодек и контейнер?

Повечето стари апарати ползваха motion jpeg, а новите са с .h264

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: lil   
Дата:   14-12-09 13:58

Не правя разлика м/у много неща! Ако бях спец нямаше да питам. Аз съм обикновен потребител. Чел съм си Упътването, колкото да мога да си ползвам възможностите на апарата, та за това бих искал някой ако може да ме Упъти, ако не ще конвертирам и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: lil   
Дата:   14-12-09 14:15

В упътването пише- Клипове AVI,графични данни motion JPEG, аудио данни WAVE стерео.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: Mec   
Дата:   14-12-09 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видео кодеци?
Автор: lil   
Дата:   14-12-09 14:58

O.K. Благодарско на всички[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »