Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   13-12-09 00:17

Ясно е, че по-добър от един ръчно направен видеоклип няма ,но понякога това не е оправдано откъм труд и загубено време и затова се налага прибягването до програми за изработка на автоматични видеоклипове.Кои програми според вас ви вършат най-добра работа за тази цел?


Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: ibk   
Дата:   13-12-09 00:25

Какво означава "автоматичен видео клип" ?!?!


Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   13-12-09 00:51

Означава да зададеш на програмата какъв стил искаш да бъде видеоклипа ,а тя сама да анализира твоя видеоматериал и музиката или песента ,която си подбрал да го нареже под такта и дължината на тази музика и да го сглоби като си прибави заложени нейни ефекти , png ,промени цветове на видеото (sepia, black-white,extrim color....) ,да си постави зумовете където е необходимо съобразено пак с музиката ,ако стилът и музиката го изисква да се занимае със скоростта на видеото.....
С две думи да те оттърве от нещо доста трудоемко и в същото време да имаш един чудесен встъпителен или финален видеоклип от най-красивите избрани моменти от този видеоматериал.



Публикацията е редактирана (13-12-09 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: asahi   
Дата:   13-12-09 01:15

Не искам да гледам такъв клип.

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   13-12-09 01:44

Искате не искате много голям процент клипове най-вече от снимков материал се правят по този начин.

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: no-logo   
Дата:   13-12-09 01:55

mariana88, това което си описала как някаква програма ти нарязва видеото според музиката в него и слага точните ефекти на точното място го забрави, защото такова животно няма. Слагането на ефекти и напасването на видеото според музиката става със софтуери като Мovie Maker, ако не разбираш много (нищо), а ако разбираш няма да питаш...

Ако говориш обаче за слайдшоу (снимки и музика) то такива програми има. Ако случаят е такъв може да пробваш ProShowGold.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   13-12-09 02:11

Oх,не мога да го забравя и там е работата че има и съм работила с тях затова и така подробно го обясних (не е плод на моята фантазия),но са стари и имат известни недостатъци та питах да не би да е излезнало нещо ново по-добро ,за което не зная.Слайдшоу не ми представлява интерес него го има в много програми даже с възможност за ръчна корекция. Дадах го за пример само.Благодаря ти все пак no-logo .



Публикацията е редактирана (13-12-09 02:38)

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: e-mil   
Дата:   13-12-09 17:49

Тъкмо днес Димитър Цонев запознаваше зрителите с някаква програма, на която и задаваш сюжета и тя сама пише роман. [smilie5]
Та и твоята болка е такава:
"...да те оттърве от нещо доста трудоемко и в същото време да имаш един чудесен встъпителен или финален видеоклип"

Това е нонсенс. Или ще те оттърве от работата и ще ти сготви някакво подобие на клип или ще си седнеш на задника и ще направиш чудесен клип. Двете едновременно няма как да се случат.
Ако пък "не е оправдано откъм труд и загубено време" просто не го правиш.


Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: svilen66   
Дата:   13-12-09 17:57

Това което искаш го има в много от програмите предназначени за домашно ползване(с цена до 100 долара)-Пинакъл,Пауър Директор,Меджик Муви студио и др.Избираш си стила на филмчето и програмата прави сама всичко-ако е дълъг материала става доста бавно-крайния резултат е годен само за домашно ползване.Не става да се вземат пари за подобен материал.

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: e-mil   
Дата:   13-12-09 18:07

Темата е подходяща да почетем паметта на Генади Атанасов - ИнжИнера с един негов лаф. Той е казан по друг повод, но точно пасва и за програмите, които сами правят всичко:

"Компютърът е просто едно желязно сандъче, пълно с чаркове, които съм купил с парите си. Затова няма право на собствено мнение или да ми се гевези. А да се свързва сам към Интернет или да ми дава акъл - дума да не става! Ще става каквото аз реша, а той ще ме гледа в очите като гладно куче и ще чака да му кажа какво да направи."


Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: novi4ok   
Дата:   13-12-09 19:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Баси абсурда [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18].

Няма да навлизам в подробности, само да попитам - как точно компютъра да разбере кои са: "...видеоклип от най-красивите избрани моменти...". Мислех, че красотата е субективно понятие, от човек до човек то може да се различава драстично, чудно как точно може да се дефинира математически, за да е разбираемо за компа??? [smilie10]

И Бай-Дъ-Уей колеги - търся си обновен фърмуер за никона с който да му натисна спусъка, а той сам да се насочва и кадрира най-красивите моменти минаващи пред обектива. На помогналите ще съм благодарен под формата на бира. Само да знаете, че искам да е такъв софтуер, 'дето да избира моментите като така, че да спечеля едно две конкурсчета, а и да са наистина най-красивите кадри, за да ми спести трудоемкото оглеждане наоколо, а ако може и да си направи сам ефектите, за да е по артЪ.

Боже, Боже, колко мъка има по този свят...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: darksorrow   
Дата:   13-12-09 23:44


http://prikachi.com/files/1116431b.gif




Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: exile   
Дата:   13-12-09 23:49

Не забравяйте да дишате.

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   14-12-09 01:06

Е, моментите си ги подбираш ти novi4ok ,затова казах, че го изготвя от най-хубавите моменти. Никъде не съм споменавала, че материала е в суров вид.Ти така го реши та ти се разчекна устата от смях.Недей така грозно изглежда.Естествено ,че няма да дадеш на програмата да се бори с час или 2 видеоматериал. Като се има в предвид ,че една песен е 3-4 минути, повече от 10-12 минути отбран материал не ти е нужен.
Благодаря ти svilen66 личи си ,че си се занимавал.Исках да си поговорим с хора които имат подобни интереси и обменим мисли ,но виждам ,че думите погрешно ми се тълкуват и темата отива в друга посока.
Какво ми остава да кажа.
Боже, боже колко злоба има на този свят .
Ако някой иска да коментира по темата нека пусне лично съобщение ,а останалите могат да продължат с цитати на гинеални мислители и да се упражняват в красноречие.



Публикацията е редактирана (14-12-09 04:03)

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: novi4ok   
Дата:   14-12-09 04:14

В никакъв случай не става въпрос за злоба, моето момиче [smile]. Само за невъздържан смях - ако си се обидила извинявай, но нямаше как да реагирам. Аз не съм се "занимавал" както ти определи колегата svilen, само съм монтажист от 16 години, като от 9 съм режисьор по монтажа. И за съжаление не можах да схвана желанието ти да си поговориш с хора, които имат подобни интереси. Успех в начинанието. А ако имаш нужда от професионална помощ - драсни два реда, ще се видим в студиото, ще си поговорим...
Но най-добре би било, както много пъти фотографите тук коментират, да си наемеш професионалист за работата, от която не разбираш.

P.S. Извинявай, че ти говоря на ти, но виждам, че за теб е по-удобно някак си. По... хм... неформално.
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: e-mil   
Дата:   14-12-09 04:21

Е, тя редакторската работа е 2/3 от процеса, бе девойко! То това е трудоемката част. Ти щом си изгледала материала и си го свалила до 10-12 минути, за какво ти е програмата да решава оттам-нататък? Това означава, че не знаеш какво искаш да получиш и вземаш пари от нещо, което не е работа за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   14-12-09 05:39

Кой тук говори за пари бе младежо e-mil?
Пак започвате със свободните съчинения.
Само пари са ви в главата.
Нищо ли не правите за удоволствие?
Не ви ле е интересно да пробвате нова програма да се дообогатите с нещо различно пък било то и да не ви е работата това. И аз не съм фотограф ,но вчера си свалих да разуча една програмка за панорамни снимки. Ей така за обща култура, интересно ми беше да видя как се правят.Това че не сте попадали на програмите ,за които става дума не значи, че не същестествуват.Даже има такива програми ,които както по-горе цинично някой се изказа и да си седнеш на гъза пак ръчно няма да постигнеш това което им е заложено да правят.Затова хайде не отричаме всичко ,а да бъдем избирателни.Всичко е много субективно.За детски рождени дни някои са много приемливи и децата ги гледат с удоволствие ,защото са атрактивно направени.Защо да не зарадваме децата си с нещо по-различно и интересно направено пък и себе си дори?Моето дете и сега като чуе някоя песен казва от кой клип и от кое събитие си я спомня. Нека запазим спомените им.Верно, както ми каза един добронамерен съфорумец (слава на бога ,че има все още и такива) в лично съобщение ,че темата малко не е за тук ,но като гледам много фотоапарати вече правят добро видео ,а и хората вече се интересуват от формати и мантаж и си помислих ,че може темата да е интересна и че има място тук ,но уви някой хора не пропуснаха да блеснат като използваха темата да почетат дори паметта на Генади Атанасов , но не и с полезна информация. Направо съм потресена какви неща се въртят на хората в главите и все повече се замислям дали си заслужава.


Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: e-mil   
Дата:   14-12-09 06:15

Кой говори за пари ли? А в първия ти пост какво пише?
"...но понякога това не е оправдано откъм труд и загубено време"

Да не е оправдано откъм труд и време, може само ако клиентът не може да си позволи добра работа, но много държи ти да му свършиш услугата.
Ако за да зарадваш децата си не е оправдано откъм труд, ми зарадвай ги с нещо по-простичко! Детето ще е доволно, че си отделила време за него, а не че си ползвала автоматиката в менюто. И не да го заблуждаваш с думите: "Мама го направи."

Няма такъв монтаж, който програмите за видеоредакция или композитинг да могат, а човек да не може. За да го направи програмата някой човек е седнал и е нагласил алгоритъма за съпоставяне между музика и видео. Останалото е компромис, който софтуерът решава по ограничен набор от предложения. Ползването на такива функции в програмите не е дообогатяване, а ширпотреба, която дори уважаващи себе си сватбари няма да ползват. Особено за деца.

Да не говорим пък, че е редно да възпитаваш у наследника усет към стойностното, вместо да му пускаш видеочалга.
Направо съм потресен какви неща се въртят на хората в главите. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   14-12-09 06:18

Пак не сте чели внимателно.
Кой говори тук за клиенти?

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   14-12-09 06:33

novi4ok извинявай пропуснала ти бях второто изказване..... ами освен да дойда да те почерпя ,че ме подмлади като ме нарече момиче.Какво пиеш?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: e-mil   
Дата:   14-12-09 06:47

А-а-а! Значи за "момиче" от novi4ok има черпене, а за "девойко" от мен, няма? Да не би някоя автоматика да ти снася съкратен вариант на темата? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: mariana88   
Дата:   14-12-09 06:53

Ха, ха очаквах го.
То за девойко май трябва да е двойно питието[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-12-09 12:09

mariana88 аз понеже поснимвам - професията ми е такава и се занимавам и аз от доста време с видеоматериал въпроса ти ми прозвуча доста абсурдно... а след като изчетох темата още повече - след като си загубила доста време в избирането на кадрите от суровия материал което си е най-досадната и трудоемка работа искаш да оставиш това което е "най-сладкото" на някаква си програма. Никога не съм пипал подобни програми , но според мен резултата ще наподобява превод с интернет преводач - я гугълския я бабълфиша [smilie23]

А между другото - кои програми точно имаш предвид че правели сами монтажа?

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: jivkojj   
Дата:   14-12-09 12:32

Мисля че се досещам какво има в предвид mariana88.
Ето 2 домашни клипчета правени с такъв софт за 1 минута:

http://www.youtube.com/watch?v=jvn8TJ7q46M

http://www.youtube.com/watch?v=PP55UTfV-x8


Програмата е muvee autoProducer.

За музикални клипове обаче, не знам.



Публикацията е редактирана (14-12-09 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: За видеомонтажа
Автор: GMir   
Дата:   14-12-09 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »