Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ХХХ търси снимки.
Автор: exile   
Дата:   12-12-09 14:40

Аз започвам да се чудя човек как точно трябва да формулира подобна обява за да не го изядете с парцалите.
И то предварително уточнявайки, че вие така или иначе не смятате да пращате снимки, ама минавайки нека си кажем болката.
Може би трябва да се назначи една форумна комисия от трима рецензенти на които тези обяви да се пращат предварително за коркеции.

И един добър и полезен начин за градивна критика върху проблем е като се даде положителен пример. Примерно давате един линк към чужд сайт с подобни обяви и казвате - ето вижте как се прави.

8мп били много, що толкова.

Ами аз като чета темите имам чувството, че всичкото народ купува 24 мегапикселова техника и стъкла, които от 1.8 цепят косъма на пилота на ф16 със свръхзвукова скорост, който хвърчи на 150 метра от вас в мъгливо време и сте му заковали фокуса точно на близкото към вас око, да живеята 260-те кръстосани фокусни точки в никон д8х някой ден.

8мп не ви се откъсват от сърцето ли?

Безкрайно досадно е четенето на подобни обяви тук, а още по-досадно е публикуването им.

Просто след всяка следваща такава си припомням защо сток сайтовете просперират.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: cycleidiot   
Дата:   12-12-09 14:50

екс евала!!!

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: alex070707   
Дата:   12-12-09 14:58

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-12-09 15:03

Е не е ли така? Предполагам че визираш онази тема за снимки от черноморието и донякъде моето мнение там.
Ето това е написал човека който е пуснал темата: "8mpx = 2304 px x 3456 px = 19.51mm/29.26mm - 300 pixel/inch.. Това показват простите сметки.. Големия размер на брошурата е 210/300mm. Дори са недостатъчни 8 mpx"
Тези сметки са вярни, но първо- снимките едва ли ще са на цяла страница, и второ- 300 точки са огромна резолюция за подобна цел, скромния ми опит показва че и 72 биха свършили прекрасна работа. А онова "интерполация не се допуска" директно изхвърля от класацията някои по-старички про камери с каквито снимат не малко доста кадърни хора...

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: anto   
Дата:   12-12-09 15:07

72 ще свършат работа на кукуво лято, не говорете глупости.
200-220 е минимума. Фактически трудно ще се забележи разлика между 250 и 300, така че може да се приеме, че 250 са ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: exile   
Дата:   12-12-09 15:11

Има безброй причини заради които човек предпочита да борави с по-големи кадри, отколкото реално ще бъдат напечатани.
Това е най-малкото.
А печата на брошури на 72 точки даже няма да го коментирам.




И за да не бъда разбран грешно - изобщо не смятам, че подобните обяви тук са формулирани перфектно, дори напротив.
Ама като ще, хм, критикуваме, нека го правим по добрия начин?



Публикацията е редактирана (12-12-09 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-12-09 15:34

harvester_vn

това за 72-те точки и за твоя опит единствено показва, че явно опитът ти или го няма или е неуспешен.
А пък интерполация не се допуска, предполагам аз, защото интерполация могат да си направят и хората от рекламната агенция ако им се наложи - те са най-вероятно графични дизайнери, това им е работата и имат повече опит от теб, с твоя печат на лускозни брошури при 72дпи.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-09 15:41

И тука се изказват хора, дето и хабер си нямат от офсетов печат и вадят генерални изводи на база опита си с любителския плювалник в къщи...
Хубава брошура, особено с малък размер, където ще има снимки 3х4 см, си иска линеатура МИНИМУМ 175лпи, аз дори предпочитам такива ситнежи да ги правя на стохастика или 200-220лпи.
Необходимата разделителна способност при стохастиката е около 300дпи, а за 200лпи трябват 400дпи или поне 350, пак казвам ЗА ДА СЕ ВИЖДАТ ФИНИТЕ ДЕТАЙЛИ В СНИМКАТА. Ще стане и с по-малко, но няма да стане добре.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: asahi   
Дата:   12-12-09 15:45

Абе няма пощенски марки да печатате.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-12-09 15:46

Всъщност аз не печатам брошури, за това което аз печатам и 50 са достатъчни... ама тва е друга бира, и не става въпрос за фото..
А когато въпросните брошури или каквото е там са готови и ви попадне някоя, бих искал да коментирате отпечатаното... защото въпреки че не се занимавам с това, ми е доста ясно как ги правят тези неща и какъв е крайният резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: exile   
Дата:   12-12-09 15:50

Успех в професионалното развитие ти пожелавам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-12-09 15:52

Мерси... ама професията ми няма нищо общо с фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-12-09 15:58

Така... мисля че повечето тук ме разбраха погрешно.
Евала на човека че е пуснал тема тук, иска да намери добри снимки и да си ги плати. Просто исках да кажа че изискването за минимални 8МП е ненужно. Всички знаете че голяма част от подобните брошури се правят със снимки намерени в гугъл, с размер на пощенски марки, и резултатите са.... прилични.
Поздрави на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: shama   
Дата:   12-12-09 16:05

harvester_vn , напълно буден ли си вече, или още си в полусън след тежка петъчна вечер?
смех смех


Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-12-09 16:07

отдавна се събудих. Що? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: asahi   
Дата:   12-12-09 16:20

От друга страна купувачът диктува параметрите на сниките, които ще купува. Ако каже 8 - 8.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: mitku   
Дата:   12-12-09 16:29

1. Фактът е, че обикновено се печата на 150lpi (линии на инч) или максимум на 175lpi. Това означава, че минималната резолюция за да не се забелязва загуба на качество е също 150 (или 175) но dpi (точки на инч). За по-голяма сигурност (за да не пострада качеството поради "нЕкои съображения") се добавя с коефициент 1.5 още малко запас от полезна информация (не ми се обяснява защо) и затова оптималната резолюция става 225 (или 260) точки на инч. Т.е. реално всичко над 250dpi е напълно излишно и само заема място и бави процеса на отпечатване (а понякога може и да стане "проблем"). Поради таз причина - 300dpi е така да се каже "абсолютният максимум" (с коефициент 2)... най-малкото за да има и малко "въздух" за кропене. Затова и искането на тоз клиент за 300dpi НЕ е "малоумно" (както е опитват някои да го изкарат). [cool]

2. Клиентът винаги има право... и дори и да не беше туй от първата точка, туй си е негова работа какво ще иска. Ако ще и за "тоалетни" нужди да си го ползва, работата на човека който иска да му свърши работа НЕ е да му обяснява колко е "тъп", а да му свърши ТОЧНО работата, която ИСКА. Ейииии българска история - човек иска нещо си, а някой ще му дава акъл, че не иска точно това... защото той не може да му го направи или просто има друго готово и гледа мързеливо да "удари кьоравото" без да си мръдне пръста. Кога ще се научат някой господа от "голямото изкуство" [smilie18] , че клиентът винаги има право? А човекът може да иска и на плакат да си го изкара, а не само на А4... или пак ще се намерят "доброжелатели" да му обясняват, че и туй не му трябва? [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: promis   
Дата:   12-12-09 17:24

mitku [smilie24]
Не съм чел другата тема, но право думаш.

Edit: поне по втората точка де [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-12-09 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: taratutniak   
Дата:   12-12-09 17:36

Евала за коментара на "mitku" дават акъл за да им излезе по евтин печата на печатарите не за друго 72 и 300 точки не е едно и също като мастилце май нали.А за това колко е достатъчно клиента го преценява. На мен и на 300 на сантиметър а не на инч са ми печатили разбира се не в България и даже и не са ме питали защо какво и как и цената си беше същата абе Ганьо се да не се прекара направо.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: exile   
Дата:   12-12-09 17:42

Баси къде заби тая тема.
Гледам и не вярвам на ушите си.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-09 17:45

дават акъл за да им излезе по евтин печата на печатарите не за друго 72 и 300 точки не е едно и също като мастилце май

Това си е за номинация [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: exile   
Дата:   12-12-09 17:47

Няма номинация, instant win.

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-12-09 17:56

Всички факти за условията за качествен печат които сте изброилки по-горе са верни, но понеже имам наблюдения как работят в рекламните агенции, а именно- изкуствено вдигане на резолюцията на малки снимки теглени от къде ли не, затова изказах мнение че 8МП са излишно високо изискване. Освен това, ако ползвам примертно Канон 1Д2, няма как да покрия изискванията ако ми се наложи лек кроп на даден кадър.
За това ставаше въпрос, не ме изкарвайте противник на многото точки и клачествения печат. [smile] Когато си разпечатвам снимки за себе си (съвсем аматьорски) нагласям линейните размери в сантиметри, а точките колкото станат, ако разпечатките са малки, резилюцията често е доста над 300 точки на инч.


Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: exile   
Дата:   12-12-09 18:01

Желязна логика! [smilie24]

Майко мила...

Отговори на това съобщение
 Re: ХХХ търси снимки.
Автор: ksuhorukov   
Дата:   12-12-09 18:01

Напълно подкрепям Екобо най-горното му мнение. Когато се печата на добра машина, разлика има и то не малка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »