Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-09 23:52

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3000/

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-09 00:11

Обявихте война на всички Highly Recommended ли вече [smilie18] За цената - 800 лв с обектив, качеството и размера си е екстра си мисля пък аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: jivkojj   
Дата:   12-12-09 00:14


http://f.imagehost.org/0618/wanderleimayhem.gif




Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-09 00:14

ми купи си го бе.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-09 00:19

За всеки влак си има пътници. Това май е най-бюджетното решение възможно в момента.

Гледам, че сравнен с алфата във Raw e по-добре май май /в jpg e малко по-малка разликата/ [smilie6] Може да е нагласено, не знам [smilie6] А с 1000Д са горе долу на едно.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3000/page22.asp


Очевидно е, че се взема под внимание класа на апарата, то и про моделите имат HR ама мн ясно, че не са на едно ниво с този :)



Публикацията е редактирана (12-12-09 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-12-09 00:21

1000д то ще го отвее на детайл.То такъв прешарпен рав има ,че не е истина [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-09 00:22

Аз много от математика не разбирам прост инженер съм

ама тука ми се чини, че Никона силно превъзхожда всички по-количество шарени точки


http://www.dpreview.com/reviews/NikonD3000/samples/Noise/jpeg-chroma.png



Са да сме честни и гор картинката на исо 1600 трудно се познава на този никон д300 какво са снимали ама ако ти се вижда добре това хубаво.



Публикацията е редактирана (12-12-09 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-09 00:26

Какво има да ги коментираме тия апарати, единия шум, втория няма, ама пък мазало от всякъде, третия не знам си какво. Аз с моя гледам да не снимам над 1600 исо, то... [smilie18]

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3000/page23.asp


на 1600 исо [smilie10]

И все пак по-добре от скъпа сапунерка [smilie24]

"The Sony Alpha 230 appears to give the least noise at ISO 1600 and 3200, but as noted previously, this is a consequence of in-camera noise reduction on its raw output at default settings.

As always though, the graphs don't tell the whole story, and in real-world shooting, with standard post-processing routines, image quality from all of the cameras plotted here is perfectly acceptable up to ISO 1600."



Публикацията е редактирана (12-12-09 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-09 00:44

То тва ревю е комично

вижте картинките с резолюцията. На никона има моаре да дрънка има и зелени и червени пиксели и си е мамата .... обаче в коментара не се споменава. Някак Никона с 10мп Сензора си е настигнал 12мп апаратите като Д300 като резолюция 3200lph хоризонтална е изкарал мама му стара - колкото и Д300. Още по-странно за А230 пише доста повече на тия страници от текста за Д3000 (!) и то в отдлени параграфи. Никона само го сравняват с канончето и казват е почти толко е добър. А за Сони има двойно по-голям параграф с бисери - вградения роу кокнвертор на Сони бил супер добър в отгатването на картинки.

Края обаче най-кефи - липсата на стабилизация в тялото явно вече е ясно, че е проблем при никон - щото VR-а не е мръднал на мм последните години. Най-интересно тази липса е по-важна от

1. Автофокуса дето го няма със 70% от АФ никорите
2. липсата на бракетинг

Още по-странно липсата на dof preview някак при Сони е ужасен дефект дето прогонва всички потребители, а при никон това явно не е проблем

За цената какво да кажем - по-принцип А230 би трябвало да е 800 лева с два обектива. Ама местните ни търговци са решили да си сложат 300 кинта отгоре. Та ако искаш ДСЛР за коледа просто си заръчай един А230 от Германия.



Публикацията е редактирана (12-12-09 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-09 00:54

В никонския форум се намериха достатъчно умни хора да оплюят това ревю

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1034&message=33940421


Цитат "Not just the sony crowd. It's simply a slap in the face to ALL manufacturers that release cameras equal or superior to the D3000 and only receive a rating of "recommended" or "recommeded - barely" or something like that. Pentax, Olympus, Sony, let's face it: The reviews on this site, at least the verdicts in the end, show a extreme bias towards canicon. And i am a D90 owner saying this."

и това е 10-тия пост по темата в никонския форум!!!



Публикацията е редактирана (12-12-09 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-12-09 00:58

В и-ресурса си казват ,че д3000 шуми повече от д60.Което е смешно понеже д60 шумеше яко.
Тия ццд матрици тре да ги разкарат вече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: deathzone   
Дата:   12-12-09 07:25

Абе незнам какво шуми, ама аз съм с Д5000 и ми е чудн

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: dobriquet   
Дата:   12-12-09 07:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: Пешо   
Дата:   12-12-09 09:22

Бахти не мога да разбеа как на толкова хора тук и по света има се занимава с това да гледат на кой апарат какъв етикет му лепнал едикой си. Като не ви кефи не го купувайте бе. А апарата си е точно такъв какъвто трябва да е за тия пари. Има цели отдели в големите корпораци дето това има е работата. Да позиционитат даден продукт в даден сегмент на пазара.

На всеки му се кара мерцедес на цената на голф 2, ама не става. Така и с апаратите.

Най-страното е, че обиновенно с тази простотия се занимават хора дето е напълно без заначение с какво снимат, и Хасселблад и Д3х и 1Дс марк някой си да им дадеш, все същия шит ще си снимат.



Публикацията е редактирана (12-12-09 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: CyberGene   
Дата:   12-12-09 11:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: lavrentii   
Дата:   12-12-09 11:29

Предполагам, че апаратът си е екстра, за това което предлага, колко искате да струва? 400 лева? Колкото 350д на старо?

Крайната оценка дали е highly recommended или що е съобразно ценовия сегмент.
Hartblei-a 120 ts като е recommended, това не значи че се препоръчва за всички , а за тези които са готови да мушнат 3000 евро за подобен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: exile   
Дата:   12-12-09 11:33

CyberGene delivers justice [smilie5] [smilie24] Май забрави да споменеш чудесния (не)стандарт за чехълче на светкавицака.

Иначе Пешо е най-правият в темата.



Публикацията е редактирана (12-12-09 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: Canon   
Дата:   12-12-09 12:29

Поредното - ми то отдавна е ясно, че Дпревюто е прониконски сайт. И 5 етикета да му лепнат на един апарат, той самия няма да се подобри - ще загубят само доверчивите потребители.

CyberGene
я виж Миколта 50/1,7 има и на купи сега:

http://shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=Minolta+50+1.7&_sacat=0&_trksid=
p3286.m270.l1313&_odkw=Monolta+50+1.7&_osacat=0

http://cgi.ebay.co.uk/Minolta-Maxxum-AF-50mm-f-1-7-RS-50-f1-7-for-Sony-
Alpha_W0QQitemZ190356760350QQcmdZViewItemQQptZCamera_Lenses?hash=item2c5225a71e

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-09 12:38

Да бе що ли не издадат закон да се снима с Д700 за да е щастлив Сайбера.

може и още един никой няма право да казва нищо за ревю на никон дори то да е пълна пародия.

За тия неща с обективите за 85/1.8 и според мен е голяма грешка на Сони. Сега пуснаха някакъв 50/1.8 не го знам става или не 300 лева е в БГ 100 Евро в Европа. (само 100 лева или 50% са му лепнали отгоре) Не знам аз си купих минолта 50/1.7 нова от павилиона за 220 лева през 2006-а и аз имам касова бележка.

Има и други пропуски на Сони има и пропуски на никон пълна глупост е да се дъррляме за това. Смея да твърдя че имам по-богат набор обективи от 80% от никон феновете в този форум и до сега нищо освен 85/1.8 не ми е липсвало.

За А550 не мога да коментирам не съм снимал с него да кадрите изглеждат странно - липсва детайл на една от кърпите - червената. Не знам защо. По принцип с Байер матриците има такива проблеми - решението е Фовеон ама не е много разпространено. Предполагам ако е голям проблем Сони ще се постараят със корекция на софта да го оправят доколкото може - явно при същия сензор никон са успели - БРАВО.

В конкретния случай не става въпрос за това а за едно тотално манипулативно и доста нефелно ревю.

ама аз отивам да си щракам със скапаното Сони. [beer]

Д3000 е 800 лева което не е лоша цена за този апарат наистина, ама не е 400. За 800 има и други варианти. Между другот браво и на никонските вносители за добрите цени.



Публикацията е редактирана (12-12-09 12:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-09 13:28

Канон, а не мога ли да си я поръчам днес от БГ и утре да ми пристигне с 2 г. гаранция 50-ката 1.8? Е, не днес, щото е събота [smilie5] Или ако живея в някой от по-големите градове като Пловдив да речем, да отскоча за 15 мин до магазина и да си я тествам при покупката...

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: Canon   
Дата:   12-12-09 13:53

Ми знам ли - защо точно да е от БГ не ми е ясно - да не би да са подбирани специално. Отделно, че голяма част от гамата на обективите (за БГ) са по поръчка - т.е., чакаш си като поп.
И да, от цял свят може да ти пристигнат за 3-4 дни. Просто това е вида на услугата.
Минолтата преди десетина години са давали 5 годишна гаранция за обективите си - и това говори много.
А за тестовете в магазина е несериозно - аз тествам в контролирани условия - отиват 1-2 часа, как това ще стане импровизирано в полеви условия [smilie11]
В магазина най-много да установиш, че обектива фокусира и му работи блендата - все неща, които се покриват от гаранцията.
И трите ми основни обектива сега са пазарувани по нета, не са избирани [ezik] - и вече 4 години нямам проблеми с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една платена реклама Д3000 - Highly Recommended
Автор: mitku   
Дата:   12-12-09 18:19

@CyberGene [smilie24]
Ето затова форумните излияния са многа ПЪТИ по-лошо информация. Единствено оплакванията по форумите е добре човек да вземе предвид когато прави избор. А колкото и да са пристрастни профи-ревютата по сайтове като дпревю, те дават достатъчно информация на хората, които могат да си я извадят и разберат сами - има снимки и т.н., от които човек да си направи изводи САМ (ако може [smilie3] ), и изобщо да не чете какво е писал авторът. А не да ходи направо на последната страница и да прочете понледния ред и после да мрънка, че бил "платен" и "пристрастен" и не бил правилен. На вълкът му е дебел врата, защото си върши работата сам. А аз също съм на туй мнение - когато човек си търси дизелар, трабва да вземе или Никон, или Канон, за който има възможност... другите са просто "други" (но добре, че ги има, че Никон и Канон се самозабравят с "цифроманията" [smilie23] ). Но някои хора можем да се поучим от чуждите грешки, а други много държат да ги повторят и проверят сами на практика. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »