Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   11-12-09 23:52

Уважаеми колеги, издателството което представлявам като управител - "Илюстровани карти - България"http://www.picturemaps-bg.com/
издирва автори със фотографии от населените места на Община Несебър - основно - Несебър, Слънчев бряг, Равда, Обзор и Св.Влас, а също така и останалите населени места в общината. Фотографиите ще бъдат евентуално използвани в предстоящи издания на издателството. За одобрените фотографии ще бъдат предприети необходимите стъпки за закупуване на авторски права.
Изисквания за фотографиите:
1. Фотографиите трябва да са от активен туристически сезон 2008-2009
2. Минимална резолюция на фотографиите за публикуване - 8 mpx /интерполация не се допуска/.

Очакваме Вашите въпроси и предложения на нашата електронна поща - office@picturemaps-bg.com
Предложенията трябва да съдържат:
1. Списък на заснетите места - обект и населено място
2. Фотографии малък формат /предназначени за разглеждане/
3. Предложение за цена за предостъпване на авторско право /за 1 бр. фотография/
4. Име на автора

За повече информация - 0894 699 897 Райна Костадинова


Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 00:09

Аз също ще опитвам да следя темата доколкото мога, за да следя интереса и отговарям на евентуални въпроси..

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: asahi   
Дата:   12-12-09 02:31

Община Несебър - основно - Несебър, Слънчев бряг, Равда, Обзор и Св.Влас е ебати тъпото място!

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 08:36

Тъй де.. Инак, нямаше да има нужда от реклама..

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: kimi   
Дата:   12-12-09 09:46

След този филм по БТВ надали ще помогне реклама [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: harvester_vn   
Дата:   12-12-09 10:31

Нищо лошо не искам да кажа, но защо са нужни тези минимални 8МП след като снимките в подобни издания са обикновенно с размери около 10/15 или малко по-големи?

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: access   
Дата:   12-12-09 10:42

фотон.бг?

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: Пешо   
Дата:   12-12-09 10:47

За да изкарат и те някой лев от препродажането после. Затова и:3. Предложение за цена за предостъпване на авторско право /за 1 бр. фотография/ Сам дето авторските права не се преотстъпват. Преотстъпва се право за ползжане за определо време за определена медия и определен брой публикации. Последващи публикации и използването за други цели, неопоменати в началото се заплаща отделно. А Автор си остава фотографа и потребителят е длъжен да го опомене като такъв в издателското каре или под снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 11:16

Напълно разбирам скептицизма на някои кслеги, тъй като самия аз съм автор и съм имал немалко проблеми по тоя въпрос с различни клиенти..
Обикновено авторските права се предостъпват под формата на лицензия /право за отпечатване/на определен авторски продукт, за определено време,за определен брой тираж,за определена територия и т.н. Автора си остава автор и неговото име ще присъства в изданието. Ние нямаме нужда от предостъпване на изключителни авторски права. Автора ще има възможност да предоставя авторския си продукт и на други клиенти, след реализация на тиража. Разбира се всички тези подробности се отразяват на цената.. и са предмет на уговорка между автора и издателството, която ще бъде слючена под формата на писмен договор.
А на Пешо препоръчвам, в случай че има желание да праща и пубпикува снимки, да помисли как ще докаже, че е той е техния автор и притежател на авторски права.. Защото ние няма да купуваме снимки, а права за отпечатване..

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: stingray   
Дата:   12-12-09 11:26


http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=363529




http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE_BIG&IMAGE_ID=363528



такива стават ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: Пешо   
Дата:   12-12-09 11:38

Трудно ще ви пратя снимки, защото, единаственя начин да стъпя на това място и то с фотоапарат е да се НАЛАГА да снимам разни каки точно там.
Бягам от бетона като дявол от тамян. А щом се е налагало да са точно там, то снимките си имат спацифично предназначение и няма как да попаднат при вас.

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 11:51

Благодаря на stingray. Според мен изпратените от него снимки са подходящи, стига да отговарят на останалите изисквания. За съжаление, единствено моето мнение няма да е достатъчно. Снимките ще бъдат подбирани от комисия. Пропуснах да спомена нещо важно. СРОКЪТ ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА ВАШИТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ Е 16 ДЕКЕМВРИ 2009/СРЯДА/. След този срок, издателството ще потърси алтернативни начини за закупуване на авторски права. Моля stingray да оформи предложението си по гореописания начин и да го изпрати на посочения мейл. Изпратилите своите предложения ще бъдат уведомени за нашето решение след 21 декември. Авторите на одобрените предложения ще бъдат поканени да сключат договор с издателството.



Публикацията е редактирана (12-12-09 12:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-09 12:07

Не мислех да пиша в тая тема, ама...
За да ви даде човек цена, трябва да е наясно с 3 неща: размер на отпечатване, тираж на отпечатване и време, за което се преотстъпват правата, т.е. предполагаемото време, за което готовия продукт ще се намира в обръщение.
Сряда е 16-ти, не 18-ти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 13:09

Благодаря на ecobo за поправката. Редактирах датите вече. В първия пост има посочен телефон на който ще получите отговор на въпросите, които той е задал, а също така и на други възникнали такива. Моля, не занимавайте колегите ако нямате конкретни предложения.
Аз също ще опитам да внеса необходимата яснота:
Обществената поръчка е на Община Несебър. Най-общо казано идеята е да има по 2 бр. брошури за всяко населено място /Несебър, Слънчев бряг, Св. Влас, Равда, Обзор, селски райони/. Ще има и други рекламни материали, които не касаят използването на фотографии.
Търсените от нас фотографии ще бъдат използвани за следното:
1. Брошура с формат - 210/300 мм -
тираж - 1000 бр.
2. Брошура с формат 210/110 мм -
тираж - 4000 бр.
Във всяка от брошурите ще има текст на 4 различни езика.
Сниките публикувани в брошурите ще бъдат включени и в CD с тираж 4000 бр.
Всички продукти са предназначени за разпространение на територията на РБ, вероятно съвсем безплатно от Общината.
Надявам се, че това е достатъчно за да предложите цена. За съжаление немога да гарантирам, че ще следя редовно темата, затова съм посочил и телефон за връзка.

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: foe   
Дата:   12-12-09 13:31

За тези неща които сте посочили не ви трябват 8МП

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 13:54

8mpx = 2304 px x 3456 px = 19.51mm/29.26mm - 300 pixel/inch.. Това показват простите сметки.. Големия размер на брошурата е 210/300mm. Дори са недостатъчни 8 mpx.. Да не говорим за фолио...

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-09 15:35

Ако трябва да бъдем точни:
Брошурите са 6 вида по 1000 броя големите и 6 вида по 4000 броя малките.
Ще се разпространяват в целия свят, но преди всичко в Европа - Община Несебър планира участие на 12 международни туристически борси, в България въпросните продукти няма да се ползват, затова и не е предвиден текст на български.

[beer]

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 18:55

Да.. Брошурите са 6 вида по 1000 броя големите и 6 вида по 4000 броя малките... За всяко от населените места по 1 малка и по една голяма брошура.. 6 населени места - 6 вида брошури..Мисля, че по горе съм пояснил. Но едва ли ще има снимки, които се повтарят в различните брошури за различните населени места.. Вероятно ще има снимки, които ще се повторят в голямата и малката брошура, но тиража от двете брошури заедно, няма да надвишава 5000 бр. Тоест, максималния тираж на всяка отделна снимка в брошурите ще бъде максимум - 5000 бр.
Разпространението ще се извършва от Общината по нейно усмотрение. Аз лично не съм запознат в детайли по тоя въпрос и съм останал с впечатление, че са предназначени за БГ, но е твърде възможно да греша.. Така, че вероятно ecobo отново е прав.. Ако някой смята, че това е съществено, в понеделник ще му бъде даден точен отговор. Но предполагам, това едва ли ще се отрази драстично при определянето на цените за предостъпване на права.. Все пак отново благодаря за пояснението.



Публикацията е редактирана (12-12-09 18:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: gecata   
Дата:   12-12-09 19:14

8mpx = 2304 px x 3456 px = 19.51mm/29.26mm - 300 pixel/inch.. Това показват простите сметки..
shtukov , приготвил съм ви малко снимки, които ще изпратя на посочения и-мейл, за това си позволявам да коментирам в темата.
Осемте мега пиксела които искате за диплянки в А4 в които предполага се ще има повече от една снимка, че и текст са просто безумни.
"ПРОСТИТЕ СМЕТКИ" не са толкова прости.
4мп стигат за качествен печат в размер 30х40, а с 8мп се печатат календари 50х70 и билбордове по 3м.
Ако искате да получите нормални двуцифрени оферти за снимки за диплянки моля прецизирайте си анонса [smilie24]

http://photo-zona.net/images/user1125/album9574/large/1260638030_pqch8650_Stitched_004.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 19:42

gecata, за огромно съжаление "диплянките" няма да бъдат печатани на принтер..
Твърде е вероятно някои снимки да бъдат отпечатани с по-малък размер в брошурите, но засега изискването остава..Иначе с итерес ще разгледаме подготвените от вас снимки..



Публикацията е редактирана (12-12-09 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: Canon   
Дата:   12-12-09 19:47

shtukov
Преди да почнеш да препоръчваш на Пешо си прочети ЗАПСП

А на Пешо препоръчвам, в случай че има желание да праща и пубпикува снимки, да помисли как ще докаже, че е той е техния автор и притежател на авторски права.. Защото ние няма да купуваме снимки, а права за отпечатване..

Автора не доказва нищо никому. Претендента за авторство /ти или някой друг, трябва да докаже, че снимакта е негова, а не е на Пешо/
Просто казано - дори и да ти дам един мой РОУ, аз винаги мога да докажа, че е мой, но ти никога няма да можеш да докажеш, че е твое авторството.

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: shtukov   
Дата:   12-12-09 20:03

Canon, щом можеш..давай RAW! Стига да отговаря на посочените изисквания.
Не искам да превръщам темата в безсмислени спорове за авторски права.. Достатъчно такива теми има пуснати и дискутирани от кого ли не. Надявам се, не смяташ че ще приемем снимки, само на доверие и устни потвърждения за авторство.. Правим това, точно за да нямаме евентуални бъдещи претенции.. А ЗАПСП не го чета аз, а юристите на които ползвам услугите..

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: Canon   
Дата:   12-12-09 21:43

shtukov
без да споря - само за обща култура.
Доказване и деклариране на авторство са две различни неща, и вероятно трябва да се уволнят юристите за професионална некадърност.

На Вас като презастраховка ви трябва само голо деклариране - свободен текст. Факта на плащане - каквото трябва да има - позволява и без такава декларация да направите регресивен иск срещу този, които ви е подал авторски материал, за които той не притежава/управлява такива.
Виж за искане на доказване на авторство е по-комплицирано - дори аз, без да
участвам /не съм снимал по тези места/ - мога да заведа дело срещу организаторите - прилагате презумпция за "виновност до доказване на противното". Да, ама нашето законодателство е "невинен, до доказване на противното".
Почнете с уволняване на адвокатите - те сами ще си прочетат закона - за въвеждане в неумишлена заблуда поради некомпетентност.



Публикацията е редактирана (12-12-09 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-09 22:04

Генчо, не е баш така - общината в Несебър като поръчител и ползвател на снимките носи пълната отговорност за авторските права в случай на иск от трета страна, докато изпълнителя просто си свирка и гледа сеир. Затова хората съвсем правилно си връзват гащите като искат всички снимки да са придружени с договори за преотстъпено право за ползване.
И със CD-тата е така - за да получиш разрешение за тиражиране от Министерство на клултурата, трябва да представиш договори за преотстъпване на правата на всички елементи на ЦД-то, касаещи авторски права - снимки, видео, музика, програмен код и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Издателство търси снимки от черноморието
Автор: Canon   
Дата:   13-12-09 00:02

Екобо
какво общо има договора с доказателства каквито иска shtukov ?
Ми точно нищо.
Да, договор трябва да има с необходимите клаузи за преотстъпване право на ползване - изброено за какво, за колко време, територия .../а не / предостъпване на авторско право /за 1 бр. фотография/
Сами по себе си някои права са неотменими и те не могат да се преотстъпват, други могат при съответния ред.
Общината НЕ НОСИ отговорност за злоупотреби от другата страна - авторите (но затова си има и механизми в законодателството) и не е съдебна инстанция (освен ако не си превишават правата) пред която някой нещо да доказва.
Тя може да поиска само ДЕКЛАРАЦИЯ, а не доказателства.
Май и там явно се изживяват като правораздаватели.

Я прочетете малко кога и кой има право може да иска нещо да бъде доказвано.

Абе аз да не съм юрист на общината - егати тъпанарите, че и заплати за това вземат [smilie23]

Хубава идея, ама пак осрана и побългарена

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »