Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане към стробистите
Автор: MartenBG   
Дата:   11-12-09 23:03

Радиоуправляеми студийни светкавици.Камерата е Сони,с преходник за чехълче на стандартно радио.
Проблемът е че през няколко снимки ми дава перде(в смисъл наполовина снимката е черна ) а при други е пълно перде...
Например на 10 щракания има 2 стандартно осветени снимки,осемте са полутъмни или напълно черни.
Къде бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: borisyankov   
Дата:   11-12-09 23:08

Намали скоростта на затвора с 1/3-та от сегашните. Повечето синхронизатори бавят и то доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: ecobo   
Дата:   11-12-09 23:12

Вариант 1: този на борис;
Вариант 2: снимаш с кабела, вместо с радиото;
Вариант 3: купуваш си по-бърз синхронизатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: BotsRevenge   
Дата:   11-12-09 23:19

Вариант 4: слагаш нови батерии на синхронизатора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: exile   
Дата:   11-12-09 23:19

На какви скорости го прави това, моя китайски радиосинхронизатор на 1/250 няма никакъв проблем. При 1/300 ако се загледаш в долния крайн а кадъра ще видиш как 4-5 пиксела потъмняват към черно.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: MartenBG   
Дата:   11-12-09 23:23

Стандартно 1/160-бленда8/исо200
Реших че при скорост 200 няма да синхронизира.
обективът е 135 мм
намалих на 125
смених обектива
намалих на 80 скоростта

опитах с управлението на флаш от апарата- rear sinc,fill flash,wireless flash - всичките варианти- резултатът - същия.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-09 23:26

какво е Сонито?

А700 става и на 1/250 ама ако синхронизатора изостава снимай на 1/60 - няма голямо значение

А 2хх/3хх сигурно и 5хх са 1/160 синхро скорост със стабилизатор и 1/200 без.



Публикацията е редактирана (11-12-09 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: MartenBG   
Дата:   11-12-09 23:35

сони алфа 900

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-09 23:59

1/250 без стабилизатор; 1/200 със

Бони снима с такава сигурно знае повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: Sumuelll   
Дата:   12-12-09 12:31

Напълно те разбирам- имам два радиосинхронизатора от една и съща марка - чисто нови - единия прави това което казваш ти, а другия е приблизително ОК. Приблизително защото 5д синхронизира на 1/200 а на 1/200 имам една красива черна лента в кадъра. Вероятно не е болка за умирачка, но често снимам движение и някакси остава едно гадно чувство... все се каня да снимам на 1/8000 и все забравям по време на сесия. Динафосите имат една така аномалия - нагласяш ги на 1/1 слагаш външна светкавица която да ги пали и може да снимаш на 1/2000 -1/8000 нещо такова беше. Но по време на фотосесия все забравям да го направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: 2metraninja   
Дата:   12-12-09 12:50

Брех - ква е тая аномалия и откъде идва?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: C41   
Дата:   12-12-09 13:04

Интересно. Тамън се чудех, какъв синхронизатор да си взема, за да паля безжично HVL f 56AM, и съответно тя да пали със светлинен импулс няколко други светкавици...


Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: Sumuelll   
Дата:   12-12-09 16:15

Мисля, че беше от бавното разреждане на импулса - време което е достатъчно да мине пердето през кадъра и през цялото време да има светлина за добрата експонация. Но става саом с външна светкавица, не със синхронизатора. Има хора които са го опитвали потвърдено е от няколко източника. Не мога да се сетя точно, но при мен опира беше с друг клас от този на Косара, но и при двамата резултата беше успешен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: джъмбо   
Дата:   12-12-09 16:21

става и с покет уизърд ТТЛ версия

борисов така си пали генератора

и не е никаква аномалия

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: BotsRevenge   
Дата:   12-12-09 17:02

С външна светкавица не е проблем да се пали моноблок на каквато искаш скорост. Лошото е, че характеристиката на импулса на моноблока е такава, че при високата синхронизационна скорост уцелваш остатък от този импулс и реалният интензитет е малък.

Въпреки всичко е вариант, макар и компромисен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: Sumuelll   
Дата:   12-12-09 17:52

преди малко правих проба - 1/8000 ф4 исо100. ОК си е. Прав е BotsRevenge - ползва се част от импулса, няма опции за ползването му. Ако е нормално нещо както казват Масларов и BotsRevenge защо ми се струва, че това което захванахме като подтема става само на 1/1 мощност? или поне пробите на които съм присъствал това показват. Косърчето ми го показа с неговите и докато получим резултата се оказа че 1/1 е нужно- после нагласих и моите и се оказа същата работа... всъщност ето и резултата
данните са - 1/500 ф4 исо 100

а това е схемата по която е заснето - 3 светкавици на 1/1 1/8000 ф4 исо100

бях нагласил 4та светкавица на 1/1 която да ги свети тия трите в схемата, но нещо не ми се получи - нямаше го ефекта й в кадъра и те останаха тъмни. Отново- ако е нормално, защо не успях да я вкарам в схемата?



Публикацията е редактирана (12-12-09 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: BotsRevenge   
Дата:   12-12-09 21:41

Сега си направих експеримент. Паля едно SB-800 с друга светкавица. При 1/1 мощност на СБ-то и каквато и да е скорост на затвора (до 1/8000) имам добре осветен кадър.

При 1/2 мощност, имам 1/3 осветен кадър и останалото черно. Не знам дали причината за това е, че при 1/2 мощност се реже импулса, докато при 1/1 се оставя целият.

В крайна сметка, опрем ли до там че да ни трябва много висока скорост и светкавица, можем да се справим и така.

Кофти е, че се точи много ток [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: asahi   
Дата:   12-12-09 21:48

Да, това е причината.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: джъмбо   
Дата:   12-12-09 22:22

колкото по-малка е мощноста толкова по-кратък е импулса....

* 1/880 sec. at M1/1 (full) output
* 1/1100 sec. at M1/2 output
* 1/2550 sec. at M1/4 output
* 1/5000 sec. at M1/8 output
* 1/10,000 sec. at M1/16 output
* 1/20,000 sec. at M1/32 output
* 1/35,700 sec. at M1/64 output
* 1/38,500 sec. at M1/128 output

това за сб 900

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: Sumuelll   
Дата:   12-12-09 22:25

Аз пък след като не успях да запаля четвъртата свектавица от горната схема нагласих Канонската светкавица на 1/1 /тази която е на тялото/ за да свети колкото се може повече в кадъра, изкарах още една на 1/1 по същата причина, но нали не се палят оптически - ги нагласих в Мастер и Слейв, но тогава не запалиха коректно основната схема... напълно заредения кондензатор се разрежда по-бавно, част от импулса му се ползва в 1/8000, но това е начина... да гълта се ток, но понякога целта оправдава средствата. Скоро със сигурност ще го пробвам в динамична схема как работи

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: lubitel-art   
Дата:   12-12-09 22:46

Едно бързо въпросче към опитните -
кой вид синхронизация е за предпочитане за безжично палене на светкавици в домашно студио -
1. радиосинхронизация
2. инфраред синхронизация
3. фотоцеле


Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: джъмбо   
Дата:   12-12-09 22:48

3. фотоцеле - не пали

Отговори на това съобщение
 Re: Питане към стробистите
Автор: pc_genius   
Дата:   12-12-09 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »