Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сигма 20мм 1.8/30мм 1.4 или Токина 12-24 ф/4
Автор: billy   
Дата:   10-12-09 19:05

Здравейте,
идват коледните празници и ще разбивам прасенцето-касичка, за да си взема някое обектив за Никона, D80.

На финалната права се спрях на 3 обектива (2 по-скоро, но нека са 3, да чуем мнението ви.) Сигма 20мм на ф/1.8, Сигма 30мм ф/1.4 и Токина 12-24 ф/4.

Към момента имам 50ка и искам по широкоъгален обектив, не съм сигурен да ли си заслужава да си взимам ултра-шурокоъгален, за сметна на блендата. Снимам портретна фотография в по-тъмни помещения, без светкавица, на 1.8 и 2 бленда, затова се колебая за Токината .

Ако може обективно мнение, от някой, който има такива обективи.

Поздрави
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-12-09 19:14

Вместо сигмата по-добре 35 1.8г
По евтин е и е перфектен.
Вместо токината сигма 10-20 4-5.6
И двата съм ги ползвал няма да се разочароваш.Не си пръскай парите за тая 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: billy   
Дата:   10-12-09 19:20

Изброените обективи ми идват горе-долу на една цена. Сигмата 10-20 ми идва малко по-скъпа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   10-12-09 19:29

Сигма 10-20 4-5.6 е чудесен тъмен обектив, който става за пейзажи, снимане на сгради (outdoor). Щом обаче ще го ползваш "сватбарски" като мен - Токина 12-24 перфектна. Ако имаш повече парички - вземи си версията с мотор (Tokina 12-24mm f/4 AT-X 124AF Pro DX II)!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   10-12-09 19:54

В Павильона има промоция и сигма 10-20 е на цената на токина 12-24 , вземи си сигмата, pd добре е казал нещата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   11-12-09 08:39

досега да съм си купил 30/1,4, ако бях в ситуацията която описаш. 20/1,8 е по-голям и не толкова остър, тези широките зумчета трудно ще ги отвориш за да снимаш на тъмно, а на д80 високите иса не са му сила.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   11-12-09 09:11

Автор: billy:
Към момента имам 50ка и искам по широкоъгален обектив, не съм сигурен да ли си заслужава да си взимам ултра-шурокоъгален, за сметна на блендата. Снимам портретна фотография.........

А снимал ли си досега портрети на 20мм? Не става много ясно за какво точно ти трябва обектива. За портретна фотография според мен нито един от изброените не става. Ако ще снимаш компанията в кръчма или дискотека, мисля че 30/1,4 е най-подходящия, или както казва ПД- 35/1,8, другите два пак според мен, идват малко широки. За подобни цели аз ползвам канонския 28/1,8.
А ако ти трябва нещо наистина специално за портрети, разкарай 50ката и вземи 85/1,8. Може и да е вярно че 50мм са задължителни, ама за ФФ... На кропка са ни риба, ни рак.



Публикацията е редактирана (11-12-09 09:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   11-12-09 09:48

Абе, вземай Токина 11-16/2.8 и не се занимавай с глупости, щом си тръгнал за широко. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »