Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Canon A-1
Автор: IChertov   
Дата:   10-12-09 13:30

Чат пат се случва апарата да е включен, цифрите във визьора с информацията да работят, но като натисна копчето да не се отваря затвора.. много тъпо, изпускам някой моментчета и ме дразни. Ще мина на сервиз тези дни, но искам да видя мнения, какво може да бъде?
? [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tacho   
Дата:   10-12-09 13:46

Първо пробвай да смениш батерията с нова - моят се държеше така при слаба батерия. Ако не стане - Наско на Дондуков.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IChertov   
Дата:   10-12-09 14:07

Сега си играх с едно голямо бурканче :)
Sigma 600mm f8 за canon FD и забелязах някакво петно в лещите? много ли е фатално?
снимка 1
снимка 2
[smilie5] [beer]
и като снимам ми изглежда, че няма фокус на безкрайност, като фокусирам към Витоша излиза кофти във визьора, а сгради по-близо до мен са ок.



Публикацията е редактирана (10-12-09 14:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IChertov   
Дата:   10-12-09 18:42

ае де :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tarzan   
Дата:   10-12-09 19:30

Теле обективите много често не са достатъчно остри на безкрайност. Едно време го забелязах на Зонар 135/3.5, който си е много остро стъкло по принцип. От тогава не снимам на безкрайност с теле обективи. Разбира се може да му липсва безкрайността и да иска да се измести малко и това всеки майстор може да ти го направи.

Нямам опит с ФД камери и не мога да бъда полезен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »