Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да хакна чиповете на Canon IP3600
Автор: Svsvet   
Дата:   08-12-09 20:37

Здравейте,

Днес си напълних за първи път патроните с мастило на моя принтер Canon Pixma IP3600 обаче не може да ги разпознае, че са пълни, щото умниците слагат чипове и не ще да печата. Знам, че имаше някакъв вариант да се хакнат, но не ми е известен.

Помагайте! Не ме интересува дали след това ще ми показва нивото на мастилото в компютъра[cool]

Предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victorcito1978   
Дата:   08-12-09 20:39


Трябва ти ресетър, който се продава в нета. В България не съм виждал. Аз имам такъв за ИП4500 ...

Другия начин, който обаче е несигурен, е да си купиш набор с касети, неоригинални, с чипове. Вали.бг продават такива. С тях не би трябвало да имаш проблема с ресетването.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   08-12-09 20:42

Има такива ресетери по около 50лв. в Рефил. Като тръгнеш по Патриарха към Ьенджикато - в ляво![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   08-12-09 20:43

Тоя беше с новите мастилници, нали...?
Грехота...
После пусни някакви разпечатки с по-шарени неща на тях да кажеш как е гамата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   08-12-09 20:45

Остави гамата, аз искам да мога поне буквички да мога да печатам.[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Аман от модерни идиотщини! Ако някой се сеща за друг вариант освен ресетър за 50 лв., да каже...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   08-12-09 20:56

http://bgprinter.com/Main?do=list&pid=7097&type=4&path=P

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   08-12-09 21:02

Само обещай после да не пускаш и теми с оплакване за "задръстена глава"; "лошо качество на печат/цветове"; "тез боклуци от Канон" и т.н. и после отиваш и си вземаш някой такъв ресетър и действаш смело. Офффф... "модерни измишльотини". Е, ние сме тарикати и ще ги метнем на джанката. Но както и да е - всеки си има глава за да си решава. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chicken   
Дата:   08-12-09 21:10

Аз се сещам за вариант. Купуваш си оригиналните му консумативи и си готов. А, скъпи са. Ми сигурно щото принтера е ефтин. Модерни технологии? Ми брат ми ми набута неговия лазерен, дето касетата му е 100 лв(180 струва принтера) и си кара с Епсона, дето аз го ползвах преди казармата, значи началото на 90-те. Матричен. [smilie5]
Пък аз сега ще напълня касетата 2 пъти за по 25 лв (след като се преборя с чипа) и после пак ще трябва да си купя оригинална.



Публикацията е редактирана (08-12-09 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   08-12-09 22:11

Защитниците на оригиналните консумативи, ако обичат да се простят с темата. Тя не е за тях. Любовта ми към големите производители е безгранична... [smilie19] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chicken   
Дата:   08-12-09 22:20

Да де, за това всички си купувеме ефтини от големите производители (за скъпите принтери консумативите са ефтини).
А иначе извинявай, не разбрах, че темата е сериозна, все пак е N-тата и всичко отдавна е казано. Аз лично бих инвестирал 100+ за система за непрекъснато подаване на мастило.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victorcito1978   
Дата:   08-12-09 22:23

Svsvet

няма начин. Ако си вземеш система за непрекъснато подаване за мастило, ще се набуташ повече - работят до първото пълнене и после пак същото. Главата на 3600 издържа до 4-5 пълнения, 7-8 ако си много внимателен и ползваш качествени мастила. После - нова. Обречени сме. Аз реших задачата като си купих евтин стар HP, купувам си от малките касети по 15-20 лева и ги пълня 5-6 пъти. Това е оптимума. Няма друг начин...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   08-12-09 23:26

Такаа, оказа се, че имало начин без никакви рисетъри и тем подобни! Току що отпечатах две снимки с чудесно качество с новонапълнените патрони - ЦВЕТНО! Никой от съфорумците не позна тайната...[smilie5]

А истината е описана тук:
http://www.situsinformasiinternet.com/2009/08/how-to-reset-canon-printer-type-all-ip-and-mp.html


Да са живи и здрави! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »