Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 как мога да постигна това (flickr)
Автор: matzo_tn   
Дата:   08-12-09 17:00

flickr:

http://farm3.static.flickr.com/2727/4169194158_bc9db68dc4.jpg


picasa:

http://lh5.ggpht.com/_McsqJY2tIbM/Sx5oxYd9vMI/AAAAAAAAMKk/JQOuTBP7p4k/s512/IMG_9505.JPG



с просто око се вижда че снимката от flickr е със значително повече детайл.
може ли да ми дадете препоръки как да експортвам с такова качество?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   08-12-09 17:02

Ползвай оригиналния RAW конвертор на апарата или нещо достатъчно добро вместо него [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   08-12-09 17:04

става дума за ъплоуд.
снимките са си мои и са едни и същи в jpeg направо от апарата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   08-12-09 17:11

Значи пикасата ресайзва. Или туй което показваш не е оригиналния размер. По подразбиране на пикасата в галерията показва умалена снимка и трябва да цъкаш лупата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   08-12-09 17:15

да, но и тази от flickr също е ресайз и пак изглежда много по-добре [smilie11]
идеята ми е да мога да си правя и аз такива ресайзове, с такъв детайл, като трябва да ъплоудвам, да речем тук..



Публикацията е редактирана (08-12-09 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   08-12-09 17:16

Ми просто след ресайза се шарпи. Или ползваш алгоритъм за ресайз, който прилага и шарп ама първия вариант е за предпочитане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   08-12-09 17:19

Леле как са ни налазили тия думички "ресайз, шарп, експорт" [smilie18] [smilie18] [smilie18] луда работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-09 17:22

ти какво точно искаш да правиш - сам да си напишеш алгоритъм за "уеб ресайз" ли??

щото ако това питаш - и в ASP, и в РНР има достатъчно настройки за ресайз на снимки. За .нет изобщо не говорим, там можеш да правиш каквото си поискаш.
Ако искаш ТИ да ресайзваш в сайта.. няма да стане, там всичко е заложено от програмиста на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   08-12-09 17:23

мерси много, ще си поиграя с тия неща малко и ще видим какво ще се получи.. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   08-12-09 17:25

Synthy значи не мога да направя така, че снимките ми във фото-форум да изглеждат като хората? странно [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-09 17:27

прочете ли какво пише в правилата за качване, там е отговорът ти ;)

виж какви са максималните размери на снимките за качване. Оразмерявай ги с един пиксел по-малки, компресирай според зададените макс kB, и качвай. така няма да има намеса от скриптовете на форума. Подозирам че и по другите сайтове е така, тъй като всяка намеса в снимката отнема сървърно време, което е много ценно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-09 17:29

разгледах ти профила. какво точно не ти харесва в снимките? Според мен са идеални. Ако искаш да са по-шарпнати - НЕДЕЙ !!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   08-12-09 18:27

да, снимките изглеждат "нормално", просто ми направи впечатление колко "излъскани" изглеждат във flickr..
поне се успокоих че не зависи от мен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   08-12-09 18:33

От теб зависи. Преоразмеряваш според изискванията на сайта и шарпиш на вкус. Output sharpening му се вика и е редно да се прави за всяка медия - екран, принт и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   08-12-09 18:59

Ами просто гледаш размера на снимката да не е над - допустимия за сайта.
Ако качиш във facebook примерно една 6МБ снимка и същата 200кБ ще забележиш огромно влошаване на качеството на голямата снимка. Не оставяй сайта да преоразмерява. За Пикаса не знам, но във ФотоФорум, Фликър и Фото.нет снимките ми изглеждат еднакво.

http://img706.imageshack.us/img706/694/picture5k.png

дори и да има някаква разлика ня е много минимална.



Публикацията е редактирана (08-12-09 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-12-09 19:14

Ти вземи качи още едно ПНГ и ще те заобичаме всите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   08-12-09 21:12

Ами просто Пикасата по подразбиране и без да те пита, вкарва компресия на качения файл.

Преди време качвах там в профила си снимки. Просто всяка качена снимка ми е омазана. Как ли не оптимизирах и ресайзвах, как ли не шарпих, с цел да неутрализирам ефекта - няма начин.

Просто вкарва компресия към ЖПГ файла и това е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boncho_marinov   
Дата:   08-12-09 21:15

http://imageresizer.codeplex.com/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   08-12-09 21:32

@asahi имаш проблем с png-тата ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   08-12-09 21:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   09-12-09 20:40

Според мен човека пита как да си щарпи снимките така, че в уеб да му изглеждат остри като тези от фликр. Моя отговор е следния (предполага ползване и елементарно познаване на фотошоп):

След като си ресайзнеш снимката като за уеб - примерно 800х600 пиксела, отиваш на filters оттам sharpen => unsharp mask , после задаваш следните стойности:

- amount: 200
- radius: 0.3
- treshold: 4

После си я записваш под друго име - не върху големия ти оригинален джпег, който си свалил от фотоапарата - примерно същото име + web накрая. И воала - имаш си остра снимка, която да изглежда остра където и да я качиш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   09-12-09 20:43

Ето я твоята снимка от пикасата след обработка по описания от мен начин - разбира се изглежда по- зле от на фликр-а, защото веднъж вече е омазана от преоразмеряването и от джпг компресията в пикасата


http://photo-zona.net/images/user14246/album18284/large/1260384098_ajqk7254_lrlf4758.JPG


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   09-12-09 20:54

2metraninja мерси!

ето и резултата(picasa):

http://lh4.ggpht.com/_McsqJY2tIbM/Sx_xE-KhA5I/AAAAAAAAMN8/RyVqlA1pQ98/IMG_9505-1.JPG



малко прешарпено е, но поне знам какво е нужно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »