Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За майсторите на фотоапарата!И всички други!
Автор: nelly228   
Дата:   05-12-09 18:43

Искам да си купя фотоапарат до 1000лв. До сега съм имала panasonic FZ5.Ще се радвам ако ме упътите за следните неща които ме интересуват:
1.Представете си природна картина: облаци със промъкващта се слънчева светлина между тях,-това отгоре на гледката,до половината,а в другата половина дървета,долина и т.н.Искам fotoaparata да хване светлината както я вижда окото реална-нито нормална в небето както си е,а долната половина тъмна,нито долната половина реална (нормална),а небето светло.
2.Да може когато съм на някакъв баир или високо място и в подножието ако има заря,или да си свети градът да се хване от фотапарата пак както окото вижда тази светлина.Дано да може само апарата да го прави-без допълнителни аксесоари.Тоест хубаво да снима в тъмно.
3.Да има големичък цифров zoom.

За да има тези неща колко най-евтино може да се намери фотоапарат и какви видове марки отговарят на тези 3 броя изисквания.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-12-09 18:48

3. Го махни, че ще те налазят моментално...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-12-09 18:51

Нелка, запиши се на един курс по фотография, че да ти стане ясно какво и откъде да го искаш. А майсторите на фотоапарати ги остави - те само поправят развалени играчки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   05-12-09 19:34

nelly228, с какъвто и да е фотоапарат няма да успееш да постигнеш това, което искаш без допълнителна обработка на изображенията на компютър.

Една от причините е, че човешкото око се нагажда спрямо яркостите и чувствителността му не е равна по цялата площ на ретината.

Чувствителността на матрицата на фотоапарата е постоянна и няма как апаратът да се нагоди хем за светлото небе, хем към по-тъмната земя.

Послушай asahi. На курс за начинаещи ще те научат на много важни неща, без които подходът ти във фотографията ще е грешен.

ПС
Наистина това за цифровия зуум го забрави отраз.



Публикацията е редактирана (05-12-09 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   05-12-09 19:42

Що бе, може да иска да си зуумва снимките после при преглед на дисплея [smilie18]

Инак ако има аутобракетинг може да го направи това, само че постът няма мърдане. Курсът е хубаво нещо, наистина - ей ме на аз досега не съм ходил на курс и съм пълен льохман в сферата на фотографията. Ще взема да направя постер "Не ставай като мен - иди на курс по фотография"[smilie18]

Не, сериозно курсът е нещо, при което човек, който разбира ще ти обясни основите, така че и ти да ги разбереш, което е важно. Наистина важно...

Поздрави,
Влад



Публикацията е редактирана (05-12-09 19:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   05-12-09 19:55

За 1. ще ти трябват градиентни филтри, за 2. статив, така че без допълнителни аксесоари няма да минеш. И най-добре някакъв нисък клас ДСЛР, все едно какъв. Но ако си купиш филтрите и статива, може да пробваш първо със стария апарат да видиш какво може.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   05-12-09 20:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emiltasti   
Дата:   05-12-09 22:34

[smilie18] https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   06-12-09 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shpexy   
Дата:   06-12-09 00:40

Нелке, душице, вслушай се в мненията - Аsahi и BotsRevenge са прави! Тия неща със затъмняването, облаците.... Като прочетеш две-три книжки или посетиш един курс ще разбереш и за окото и за светлината и ще погледнеш на стария панасоник по друг начин! Иначе за 1000лв. имаш добри алтърнативи (даже с комплект КИТ-ове). Айде успехи [smilie21] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   06-12-09 09:02

от panasonic FZ5 минах на никон Д80.. Кеф... Но в крайна сметка снимките ти няма много да се подобрят ако няма натрупване и на повечко познания и майсторлък [smile]

Наистина, вслушай се в мненията на Асахи и Ботс

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: petq.sasho   
Дата:   08-12-09 00:28

побъркахте момичето :)

мисля, че ти е рано за ДСЛР.. вземи си FZ50 и ще си очарована :)

фз50 си има поносимо исо 400, много светъл обектив и стабилизация. на скорост 1/15-20 може да снима зарята спокойно :)

но... за първото.. потърси в гоогле hdr photography :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelly228   
Дата:   08-12-09 01:18

Не се побърквам,но слушайте всички какво точно ме мъчи: Винаги когато искам да снимам и има с мен все бързащи хора ,които ми дават зор и заради това попитах дали не е измислена техника която поне малко сама да прави това което окото вижда без аз да донастройвам.И последно искам да ви изтормозя(помоля) още малко.Аз съм любител-фотограф и искам да правя само пейзажна фотография(само природа да снимам с апарата) А вече който желае да ми помогне с подбора на техника за това което желая да снимам :от рода на http://verticalshot.com/images/Dolomites2008/
или на Таурус13 пейзажите и много други подобни .
Има ли по-евтин вариант от това което се сещам в момента за такъв вид снимки : Canon 20D, обективи 17-40/4L и 70-200/4L.И има ли обектив(универсален) който да съчетава тези двата. Благодаря предварително на всеки който ми помогне!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   08-12-09 04:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   08-12-09 07:14

"Винаги когато искам да снимам и има с мен все бързащи хора ,които ми дават зор и заради това попитах дали не е измислена техника която поне малко сама да прави това което окото вижда без аз да донастройвам."

От бързащите хора спасението е само едно : излизай да снимаш сама [smile]. От опит де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: z-n   
Дата:   08-12-09 10:10

На мен не ми стана много ясно защо ти е 70-200 като искаш само пейзажи да снимаш ама до 1000лв може да си купиш нисък клас апарат 2ра ръка с варио обектив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikola_bathory   
Дата:   08-12-09 10:13

Курсовете /поне в България/ са напълно излишни, само ще загубиш време и пари. Търси книги, сайтове, свали си безплатно книги от нета и чети![smile]
А това:
3.Да има големичък цифров zoom.

Цифровият зуум НЕ СЕ използва, просто забрави за него! [smile]

Виж, оптичният е друго нещо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tropcheta   
Дата:   08-12-09 12:26

ей това ти е достатъчно: https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=318617&t=318617&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: robi   
Дата:   08-12-09 13:22

"Винаги когато искам да снимам и има с мен все бързащи хора ,които ми дават зор и заради това попитах дали не е измислена техника която поне малко сама да прави това което окото вижда без аз да донастройвам."

Намери си приятели (може и гадже [smile] ), което да споделя страстта ти по фотографията. Това гарантира незабравими преживявания! Аз така се ожених преди години[smile] , а и сега продължавам да снимам със семейството ми (и децата се запалиха по фотографията).
А за майсторството - много четене, проби, анализ на твоите и на добрите чужди работи. И на нашия пазар има хубави книги (на български и английски), а и в нет-а може да намериш страшно много полезни неща. Полезно е да отидеш и на някой курс, контактът с по-знаещи има добър ефект. Успех! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   08-12-09 13:45

Също така е добре да си купите 2, 3 или 4 по-малки карти (примерно 4 карти по 128 мб или 2 х 256,отколкото една 512 мб)

Трябва да се актуализира, че...

Отговори на това съобщение
 Не приемам ученици....
Автор: icikonti   
Дата:   08-12-09 13:45

..ама нищо не съм казал за ученички!!![ezik] [smilie18] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: eon4e   
Дата:   08-12-09 14:42

http://www.photoclubalpha.com/2009/11/18/sony-alpha-550-review-highs-and-lows/7/
- такова май търсиш като мързелив вариант.
иначе - всеки по-евтин огледално-рефлексен става, но с филтри за 1. и статив за 2.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   08-12-09 15:31

тия примери от вертикалшотс и таурус13 набързо не стават. Без статив и филтри също, без значение какъв ти е апарата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: firebird   
Дата:   08-12-09 19:18

Като гледам снимките от Доломитите, си мисля, че тази работа с бързащи хора не става. Снимките са интересни с особената светлина - такава не се вижда всеки ден - това е или по залез, или по изгрев, или с характерно разположение на облаците, за да дадат заснетия ефект.
Такава светлина се чака - понякога с дни.
Извод - ако хората бързат да минат маршрута, с какъвто и апарат да си, няма да успееш да снимаш. Вече са те посъветвали да излизаш със снимащи хора.
Част от ефектите можеш да постигнеш с филтри.
Апаратът обаче сам не прави снимките, иска се и твое усилие.
За пейзажи зуум не ти трябва. Трябват ти широки обективи. Вече са ти написали - има Олимпуси, Пентакси и Канон 1000Д под 1000 лв



Публикацията е редактирана (08-12-09 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   08-12-09 19:25

едно Fuji S5 Pro май ще свърши работа по т.1


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »