Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пак за батериите ...
Автор: MarinY   
Дата:   08-12-09 02:44

Мярнах отново в някоя от темите, как батерията изкарвала по 1000 снимки!!!
Как го правите това нещо?

Снимам с Д300. Понякога с батерийния грип. Е, повече от 300-400 не могат да издържат.

Проблемът в начина на снимане ли е? Друго обяснение не мога да си дам.
Не съм "картечар". Държа прекалено дълго на мушка с включени виари? Прекалено си проверявам всеки кадър на монитора с зум нагоре-надолу? Грипът ми е винаги включен с инфрареда да му работи?
Всички ли са такива рекордьори, а само аз си хабя батериите?

Дори и с предишната ми камерка Сони H5, на 50 кадъра и сменях акумулаторчетата.

Помогнете да си оправя техниката. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   08-12-09 03:06

800-1000 кадъра са нормални за Д300.

Цифрата, която казваш, е прекалено малка.
Моят опит се базира на снимане с нестабилизирани обективи. Възможно е наистина VR-ът да ти източва така батерията, но все пак ми се струва странно да е толкова малък броят кадри, който ти издържа батерията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   08-12-09 05:08

Не знам, затова питам. Моето обяснение е, че с навиците си на "филмов" фотограф ги източвам без да ги ползвам за стрелба. [smilie3]
Търся отговор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MartenBG   
Дата:   08-12-09 07:28

Задаваш отговори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   08-12-09 08:13

MarinY [smile]

Прекалено си проверявам всеки кадър на монитора с зум нагоре-надолу?


Когато добре познаваш камерата и условията в които снимаш нямаш никаква нужда (понякога и време при репортажно снимане )да гледаш кадрите на монитора отзад [smilie3]


Това е ключа към многото кадри :)

Моите наблюдения от три стабилизирани обектива-105VR ,70-200/2,8VR и 200-400/4VR e че стабилизацията хаби пренебрежимо малко в сравнение с екрана отзад.Няма проблем да се направят 1000 кадъра ,ако не се ползва екрана отзад.

Ползва ли се вече става много относително и индивидуално [smilie3]

Нямаш никакви причини за притеснения !

Вземи си втора батерия и си гледай кадрите спокойно на екрана щом изпитваш такава нужда .

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   08-12-09 08:13

MarinY, явно имаш особен стил на снимане или повече ползваш задния дисплей. Снощи на 2 градуса температура, направих около 400 кадъра стрийт, като батерията се изтощи 50%..

Или пък твоите батерии нещо се бъзикат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: angin   
Дата:   08-12-09 08:41

Д300 2батерии - тяло+грип = на 3цф X 8gb = 4-5000кадъра джипег и не ми сигат картите за цял ден +преглед да изтрия не добри за да заснема нови.Д300 от маи 2009 до сега 100 000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   08-12-09 09:09

Ехааа 3/4000 кадъра [smilie10] [smilie10]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   08-12-09 09:34

MarinY, здрасти първо и мерси пак, ти знаеш за какво [smilie5]

Колко често използваш вградената светкавица? Без светкавицата и моята батерия бая държи, но почна ли с блицовете, батерията се стопява

п.с. Наистина, както беше писал, снимането с ултра-широкото е бая трудна задача (не вярвах в началото), но като гледам снимки от НатГео стига да е подходящо стават страхотни работи [smilie24] [smilie5] Въпреки това без нормален и теле обектив се пропускат тонове кадри. [smilie8]
Поздрави [smilie24] (последното май трябваше на лични, ама карай [ezik] )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: epsilon68   
Дата:   08-12-09 10:07

Лятото. Температура даже през нощта - около 27 градуса. 5 дни. D300. 1200 снимки. Не стигнах до резервната батерия. Не ползвам грип. Не съм ползвал светкавица.

А и да не забравя най-важното в случая - обектива е без стабилизация [shtrak].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   08-12-09 10:20

Според ман ВР-а не е за пренебрегване + вградената(ако обектите са по-далеч има значение) може броя на кадрите да падне драстично, но не и под 400! на д60 дисплея свети 80-90% от времето, докато снимам интензивно и 500 кадъра в най-лошия случай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   08-12-09 10:59

D300
с 50/1.4 прави около 800 - 1000 кадъра
с 70 - 300VR около 500 - 600
когато ползвам 50/1.4 и вградената светкавица да ми пали външната към 300 - 400 кадъра.
Дисплея на Д300 може да се нагласи да не показва снимките автоматично, ами само когато натиснеш бутона за разглеждане.
Все пак, когато знаеш какво правиш те интегисува в началото (ако ситуацията не е много променлива) да си настроиш апарата и след това няма просто, какво да се гледа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toddybear   
Дата:   08-12-09 11:38

И аз имам проблеми с д300. Издържа към 300-400 снимки.

Можеби проблема найстина е в превюто.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   08-12-09 11:54

Най-много гълта екранът! Това важи за всички апарати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   08-12-09 12:00

При мен ако не ползвам дисплея за превю и ако гася апарата когато не снимам (да не остава на стендбай) снимките, които мога да направя с пълна батерия се увеличават със 70%, ама не ми е комфортно така и съм си взела резервна батерия. Иначе в ситуация в която трябва да се пести ток метода макар и досаден много помага.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rhyan   
Дата:   08-12-09 12:23

Ами ако не се лъжа Д90 е със същата батерия като на Д300. Без да ползвам светкавицата и с рядко ползване на превюто, снимане само в роу, без грип, с AF обектив(с отверка) някъде към 600-700 кадъра отиват, с АF-S обектив малко повече - да кажем 800-900.

Аз цъкам много, после преглеждам и то предимно за изгоряло или за недоекспонирано. Ако тези неща са в рамките на нормалното, не си играя да гледам за фокус на апарата. Просто правя още 1-2 кадъра като внимавам във визьора да ми изглеждат ОК нещата.

Нямам нито претенциите нито амбициите да съм професионалист, но съм малко Trigger-happy [smilie18] Дето се вика - да хвърчат картите, па квото стане :))) И бройка имам много
От Юли до ден днешен имам едно към 11000 кадъра, което си е бройка...хич да не е

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   08-12-09 12:32

настройката роу <--> джпег също обикновено оказва влияние. Операцията писане по карта всъщност е по-правилно казано.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   08-12-09 13:08

Автор: MarinY
Дата: 08-12-09 02:44

Мярнах отново в някоя от темите, как батерията изкарвала по 1000 снимки!!!
Как го правите това нещо?

Снимам с Д300. Понякога с батерийния грип. Е, повече от 300-400 не могат да издържат.

Проблемът в начина на снимане ли е? Друго обяснение не мога да си дам.
Не съм "картечар". Държа прекалено дълго на мушка с включени виари? Прекалено си проверявам всеки кадър на монитора с зум нагоре-надолу? Грипът ми е винаги включен с инфрареда да му работи?
Всички ли са такива рекордьори, а само аз си хабя батериите?

Дори и с предишната ми камерка Сони H5, на 50 кадъра и сменях акумулаторчетата.

Помогнете да си оправя техниката.

С Д700 и грип. И с VR - Ми бая над 400 кадъра. Апропо, какъв е този грип с инфраред?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   08-12-09 17:13

Благодаря на всички за мненията.
Както се казва "Грешката е вярна" [smilie3]

Голямият ток хвърчи за екранчето и при "четене-писане" на картата.
Контролното показване на кадъра ще го изключа и се надявам да оправя статистиката.

Снимам на РОУ, така че от тук нищо не мога да изстискам - за всяка снимка отива 5 пъти повече ток, спрямо Джипега.

Виара, няма да ме притеснява.

За Недраг - грипа е китайски 1/5 от цената на оригиналния, няма ги врътките за настройки при вертикално снимане, само спусък. Но има инфраред дистанционно, детектор за движение и е за 2 оригинални никонски акумулатора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »