Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Иновация - от апарата през сателит - в уеб
Автор: tractorista   
Дата:   05-12-09 11:30

Интересува ме следното нещо. Не знам дали го има при някой модел фотоапарат или е планувано в производство...та:

Има ли камера, която да позволява такива настройки, че когато снимаш, веднага след това снимката чрез WiFi или сателитно свързване директно да се праща от апарата към уеб базиран сървър?

Или засега единственото решение е чрез трансмитер да праща до лаптоп и чрез лаптопа вече в уеб?...


Въпросът ми е свързан с нуждата най-вече на фоторепортерите директно и бързо да пращат снимка към уеб / било тя оразмерена за уеб по предварителни настройки от камерата или пък в оригинален размер, с последваща обработка от този който я приеме/.


[smilie10]
[smilie25] [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tractorista   
Дата:   05-12-09 11:33

забравих да кажа, че имам предвид профи-категорията фото-камери. Щото веднага някой щеше да каже...Нокиа или Блубери...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   05-12-09 11:37

eye-fi картите го правят тоя номер.


http://www.unplggd.com/uimages/unplggd/2008_08_29%20eye-fi.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tractorista   
Дата:   05-12-09 11:40

ама трябва картата да я извадиш и да я вкараш в лаптоп или само с настройки от body-то ?

и ако си на място където няма wi-fi...

Мисля си не би трябвало да е нужно много пространство в едно боди за да се вкарат елементи за GPRS свързване....



Публикацията е редактирана (05-12-09 11:42)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   05-12-09 11:42

Не, картата докато ти е пуснат апарата автоматично праща през wlan в интернет към няколко сървара снимките ти. Точно кои - трябва да видиш в спецификациите.
По-новите модификации могат да пращат и директно до твоя ПЦ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   05-12-09 11:48

За сателит няма да стане, по разбираеми причини, а за GPRS не съм чувал, единственото което ми хрумва да вързваш картата с телефона и така.

Бех мярнал една сапунерка гнусмаС с вградени WLAN и GPS, която също пращаше до ВЕБ базирани сървари.



Публикацията е редактирана (05-12-09 11:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tractorista   
Дата:   05-12-09 11:52

значи от Канон как може да не са се сетили досега...ще ми слагат HD видео 5 д м2 , вместо да сложат нещо толкова нужно в практиката. Това ще избие рибата ако го имаше...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   05-12-09 11:56

Бе може и да има, ама за други тела. Примерно моето ново ползва PCMCIA карти и там може да се сложи директно GPRS карта, но естествено азвиси дали така е конфигурирана цялата работа, че директно да праща през GPRS.

Иначе сигурно може и с други стандарти карти, що да не може - има микро сд карти, които имат капацитета и на големите сд - що не се ползва такава памет и останалото не се уплътни с електрониката по гпрс устройството и клемите за сим картата? Въпросът е някой да се е сетил да го направи така.

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-12-09 11:58

Ще ти трябва устройство за двустранна връзка със сателит, плащане за канал и т.н. Това го правят сателитните телефони.

Ползването на сателитен канал "само за теб си" е скъпо начинание.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   05-12-09 12:02

значи от Канон как може да не са се сетили досега...ще ми слагат HD видео 5 д м2 , вместо да сложат нещо толкова нужно в практиката. Това ще избие рибата ако го имаше...

Ахам, 5МБ jpeg или 25МБ RAW по gprs. Ще ти свърши батерията на хапарата, докато качи 1 снимка. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tractorista   
Дата:   05-12-09 12:10

когато говорим за уеб, по подразбиране се разбира, че няма да пращаш снимка в RAW формат, а ако апарата може да направи нужните оразмерявания е достатъчно макс 200-300 кб. снимка ( примерно за спешна публикация към новина и т.н. )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: urgan   
Дата:   05-12-09 12:54

Тази идея е хубава, но май за сега не се е развила много, а живеем във време на комуникации

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   05-12-09 13:44

тя идеята ти е малко зле изложена.
Апарати със wifi има - про и семипро моделите на канон и никон имат възможност за уифи (едните с грип, другите с трансмитер). Така че ти покриват изискването. Самата част с изпращането към уеббазиран сървър обаче е силно невероятна. Уифи стандарта мята на ограничени разстояния, т.е. ако сървъра ти е наблизо ще стане, ако не няма да стане.
Простото решение лаптоп вързан към интернет, който да ти лови wifi от апарата.
Така работят спортните журналя по олимпиадите и другите големи събития.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »