Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Издание на Reader Digest за България
Автор: J0R0   
Дата:   04-12-09 21:07

Уважаеми колеги,
от известно време съм консултант към Reader Digest по един много мащабен проект - луксозно издание от над 500 страници, формат А4, посветено на България.

Такова издание за нашата страна поне аз не знам да е правено.
Ще е подобно и ще се казва заглавие „Най-удивителните кътчета на България”.

Моята задача е намирането на снимките.
Те ще са условно в няколко категории: природа, история, растения и животни, традиции, църкви и манастири.

Етапите на работа са следните: показах пред екипа визуална презентация от около 500 снимки - най-доброто от Фото Форум, които да защитят идеята че има достатъчно хубави кадри, представящи България.

От тези кадри бяха избрани 30, които ще бъдат откупени от авторите им.

Тези 30 снимки ще бъдат отпечатани в специална брошура, която ще бъде изпратена в централата на Рийдър Дайджест за одобрение.
Ако от там одобрят проекта и му дадат зелена светлина, снимките от предварителната презентация ще станат основата за изготвянето на тази книга. Ще трябват и още много снимки...

Авторите чиито снимки бяха одобрени за предварителната брошура са:
аlgaivel, taurus13, prozac1, emmmo, evgenidinev, bateborko, ksuhorukov, anchi, the_racer_gt, gecata, senna, testmaniac, bard, skydragon, стефан, дуни, mladvas, zhbuts

С някои от тях вече се свързах. Моля тези с които не съм да ми пишат на ЛС, да можем да оправим договорите до 11.12. за да могат да си получат парите до края на месеца. Следващо разплащане ще е възможно чак в края на януари.

Поднасям извинения на тези с които водих предварителни разговори по темата, но техни снимки не влязоха в тази селекция. Конкуренцията наистина беше голяма. Но дай Боже да одобрят изданието, нещо в което аз вярвам, тогава ще са необходими много снимки.
И ще разчитам на всички вас и подкрепата ви.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-12-09 21:10

Reader Digest са пирамида и измамници!

"Едно от най-популярните американски печатни списания Reader’s Digest поема по пътя към фалита. Американската медийна компания Reader's Digest Association обяви в понеделник, че планира да прибегне до член 11 от закона за фалитите в рамките на предварително уговорен фалит за дейността си в САЩ, съобщи агенция Reutеrs."



Публикацията е редактирана (04-12-09 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   04-12-09 22:00

Господине, не знам откъде са ти впечатленията, моите контакти с тия хора показват друго.
Аз лично видях вече одобрените проекти за Великобритания и Полша.
Не виждам причина това да не стане и за нашата страна.

Всъщност съвсем скоро ще се разбере дали е така.
Ако споменатите хора не си получат парите - аз ще се извиня публично и ще ти кажа, Господине ти беше прав.
Ако си ги получат - ще се наложи ти да звъннеш в Рийдърс и да се извиниш на хората там за думите си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   04-12-09 22:10

Жоро, и аз четох някъде, че имали финансови проблеми.
А и тая пирамида с пликовете за награда, дето ги пращат.
Просто не им отива.
Ако не си получавал такъв плик - да ти пратя.

Но разбира се, ако проекта, за който пишеш , се осъществи [smilie24] [smilie24] [smilie24] .

Би било много хубаво.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   04-12-09 22:11

това ако са същите тия дето ми пълнат пощата с всевъзможни говн@, дано да фалират по-бързо, няма такава наглост и простотия

пичелиш!, още само няколко плика!, ужасно важно!, отговори мигновенно!

няма такива нещ@сници

фалита им го пожелавам от все сърце, даже свещ ще им запаля, от тия голямите по 3лв, фи-30

[smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (04-12-09 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   04-12-09 22:17

Да, официално щатското им звено обяви фалит. Също толкова официално обявиха, че всички останали продължават нормална работа.

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   04-12-09 22:19

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Господине, мисля че е доста неетично да се цитира част от текст.
Другата част, която си пропуснал -

Фалитът няма да засегне дейността на медийната компания извън САЩ – в Канада, Латинска Америка, Европа, Африка, Азия, Австралия и Нова Зеландия.

http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=771108

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   04-12-09 22:36

Не ми е ясно защо хора дето нямат и снимка в профила могат да сеят акъл на лево-десно, на всякъде във фотофорум? Добре би било ограничението за качване на снимки в разделите да важи и за писането под тях и във форума. [ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   04-12-09 22:45

Aйде сега, вземете се изпокарайте:)
Ако форумци изкарат по някой лев, няма лошо и ако стане готин проект, още по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadow...   
Дата:   04-12-09 22:52

JORO..i BONY...vie opredeliate chii fotografii shte sa prezentacia...za spisanie...izdanie..ili kakvoto i de e...
TOVA ne ste go pisali v pravilata za Foruma....ili stanahte sobstvenici na horata koito sa vuv Foruma...eh Joro...ah Boni....
utre shte vi niama i kakvo ot vas...RAZPREDELITELI..ZA NAGRADI...ZA UCHASTIA...za FASHA IZGODA...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   04-12-09 22:58

Тихомире, говориш някакви пълни глупости. Доколкото знам, от изданието сами са си определили кои снимки ще участват в брошурата за презентация на проекта.
Всъщност се убеждавам за пореден път, че няма смисъл да се пускат такива теми в български форум. Негативизмът е някаква национална черта[smilie18]



Публикацията е редактирана (04-12-09 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   04-12-09 23:03

Идеята е чудесна.
Жалко само че в списъка липсват много добри пейзажисти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: overlay   
Дата:   04-12-09 23:04

Може ли все пак да ги видим тези 30 снимки, интересно ще е какви критерии и търсения са надделели на този етап. Защото някои от авторите са известни и доказали се, ама други неволно предизвикват повдигане на веждите (нищо лично, не познавам никого на живо, така или иначе).

И ако не е тайна, какъв е местният екип, който преценява нещата - български, или има и чужденци?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   04-12-09 23:10

Тихомире, нещо не мога да ти разбера позицията.
Хората от Рийдърс ме извикаха на разговор, те ме потърсиха, а не аз тях (освен с мен са говорили с още петима известни български фотографи, спряха се на мен, не знам какви са им били мотивите)
Наеха ме и ми платиха за да им покажа добри снимки от България, част от които те да закупят. Останаха супер доволни от показаното.

Нещо не ви разбирам позицията на теб и Господин.
Какво точно трябва да направя за да ви е кеф?
- Да не си вдигам телефона когато ме търсят
- Да не ходя на срещи, когато ме канят
- Да не приемам работа, когато ми предлагат
- Да не предлагам снимки на съфорумци
- Да не свършвам изобщо никаква работа за тая фирма, щото щяла да фалира
- Форумци да не им продават снимките си, пак по същата причина

Някакво конкретно предложение имате ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   04-12-09 23:17

overlay - не съм упълномощен да разгласявам избора на екипа, нито състава му, така че снимките няма да бъдат публикувани, преди съгласуване с централата на изданието.
Това не е публичен форумски конкурс, а фирмена политика на Рийдърс.
Аз не съм екипа, нито съм говорител на екипа.
За повече информация - http://www.readersdigest.bg/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victory13   
Дата:   04-12-09 23:25

оф топ...не трябваше да ги махаш...
а развитието на темата е показателно...
ако пък тези направят един хубав албум, току виж съм си купил една книга от тях...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   04-12-09 23:25

Господине, лошо няма. Обаче щом считаш, че не е нужно да споделяш снимките си с нас, защо споделяш мислите си. [smilie18]

Иначе за проекта им стискам палци [smilie24] Дано има и чуждоезично издание [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadow...   
Дата:   04-12-09 23:30

JORO e napisal che e pokazal na ekipa snimki/ne fotografii/ ta ot tam ida moeto komentirane...te NIKOGA nima da gledat sluchaino tuk...JORO GO E NAPISAL v PUVIA POST...Boni tova e ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadow...   
Дата:   04-12-09 23:34

BONI.....iiiii da ti pusna li zlobnoto izkazvane/na licni/... ili ti shte go napravish...[smile] [smilie5] JORO e napisal che toi e pokazal a ne te/izdateli -opredelili/...az pone ne upotrebiavam dumichkate BE...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-12-09 23:35

serjy , видя ли как действа цензурата? Е , за това няма снимки, защото форума мирише от главата, а чистят опашката...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadow...   
Дата:   04-12-09 23:36

BONI..glutna si azbukata li..JORO e napisal che toi e izbral i9 pokazal fotografii...da ne si sprial da chetesh li...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   04-12-09 23:36

Да, показал им е 500 снимки от сайта, те са избрали 30 за презентация и си плащат на авторите. Е и? Тея снимки не са нито негови, нито мои. Авторите са се съгласили, получават си хонорар. Какъв ти е проблема точно?
Айде със здраве,аз лично не смятам да се занимавам с глупостите и негативизма на няколко души.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-12-09 23:39

Май бъркате ситуацията с конкурс, демокрация, томбола или по ваш избор.

Реален клиент излиза на фотографския пазар и купува реални кадри от реални фотографи по свое усмотрение. Не е длъжен да вземе най-хубавите според вас. Ще вземе тези, които му вършат работа. Критериите често не са фотографски:
-тематика,
-район,
-портет/ландскейп ориентация,
-процент небе,
-обща тоналност,
-баланс ляво-дясно,
-контраст,
-други, дето не ги знам.
Това са все неща, за които човек няма как да знае на снимачната площадка, но един фоторедактор е длъжен да вземе предвид.

На избраните - честито. Те не са по-добри или по-талантливи - просто техните снимки са подходящите в този момент.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-12-09 23:39

За какво е всичкото това мрънкане? "Що са избрали него а не мен?" Като в детската градина. Жоро го е написал точно в края на поста. С тия 30 снимки няма да запълнят 500 страници, ще им трябват и други. Повече снимане, това е [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   04-12-09 23:40

Абе що се карате за глупости.
Жоро е направил нещо много хубаво, дано само имат парите да реализират изданието.

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »