Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дайте идея за фотопринтер
Автор: 2metraninja   
Дата:   04-12-09 14:30

Здрасти банда, имам отпуснат бюджет за нов принтер в офиса, който трябва да е А4, да не ми създава проблеми, да не е капризен, консумативите му да се намират лесно и да не са скъпи, да не се чупи лесно. От него се иска само да печати цветни разпечатки с хубаво качество на различни хартии и когато се наложи да действа направо като фотопринтер с фотохартии.

Бонус ще е ако може да печати директно ЦМИК когато му кажа.

Ако някой има лично впечатление или поне се сеща за принтер, който да отговаря на няколко или всички от скромните ми изисквания, да дава акъл в темата.

Мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   04-12-09 14:53

Няма такъв принтер.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   04-12-09 14:57

Canon PIXMA iP4700

Има много добро качество на изображението върху фотохартия. Консумативите са му мисля към 65 лева без ДДС, 5 цвята

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   04-12-09 15:16

Canon Pixma e с органичен набор от хартии, не приема тежки хартии и на рагове не иска да печата пълно A4 май.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   04-12-09 15:46

sirkann, досега съм работил с Canon PR-201 A4 , която не е от леките хартии. Колега ползва фотохартия на HP от Office 1, която е 270 g/m3. Грижи никакви.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   04-12-09 15:55

М, добре звучи. А един малко аматьорски въпрос - колко горе- долу 10х15 снимки може да изкара с един комплект мастила? Или колко А4 с 5% запълване - май така ги мереха принтерите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   04-12-09 16:01

2metra - на сайта на canon-europe има справка кой модел колко печата. Средна цена на мастилница - 18-19 лв с ДДС.

PR-201 е фотохартия и за нея няма проблем. Ако се печата само на фотохартия - супер. Обаче на човек му се иска да печата МАТ, РАГ, КАНАВА и 4700 не става [smilie23]

Какъв ви е бюджетът и какво ще е натоварването? Претенции към точността на цветовете? Претенции към черно-бял печат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   04-12-09 16:12

Бюджета е колкото струва принтера - в смисъл нямаме точно определена сума, нещо нормално...

А за хартиите - мисля че няма да налитам чак на канаваца. Дори сигурно и на съвсем обикновена хартия ще печатам когато просто искам нещо да изглежда по- добре от синеещата ми 4-годишна 50- килограмова цветна лазерица НР3500. И ще спестявам времето и разходки на шофьор когато трябва да се разпечатат 5-6 снимки 10х15.

Вярвам, че някакси все пак ще пробвам да си го калибрирам да печати верно с монитора ми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   04-12-09 16:31

ksuhorukov [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie18]
Офисът ти има ли достатъчно бюджет ,за да ти храни принтера с мастило?Ако има,взимай каквото и да е.Аз имам в службата един ХюлетПакардФотоСмърт и да ти призная отдавна е умрял от пресъхване.Принтерът ти ,ако ще печаташ редовно,трябва да има възможност за печат със СНП/система за непрекъснат печат/ и наливни еднолитрови мастила.Или в най-лошият случай мастилниците да се ресетват.Аз работя с ЕПСОН,но новите модели май искат по-специални мастила,а това е скъпо.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   04-12-09 16:50

Има достатъчно бюджет като му свършат мастилата да ми купи нови. А колко време минава преди да се разсъхнат мастилниците на Canon PIXMA iP4700

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pdx   
Дата:   04-12-09 16:52

Не се заблуждавайте със справките за кой принтер колко страници печата с определените патрони мастило. Статистиката може да се окаже вярна ако му сложа един куп хартия и изгърмя една след друга 20 снимки А4 с пълни патрони. Но във времето се хаби постоянно мастило при почистване на главата. Дори и текст да се печата патроните свършват. 5 патрона са 100лв при тези канони(ip4600,4700). А това че главата е отделна сещате се ако я преебете с неоригинално мастило какво следва. Иначе няма спор за качеството на снимките в/у скъпа фотохартия с оригинални мастила.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   04-12-09 16:53

Та като зачекна въпроса за СНП... Това е идеалния въпрос ако ще се печата редовно. В този случай обаче отпада гаранцията, тък като се налага интервенция върху самия принтер. Едно евтино решение е: Epson Stylus SX400 + СНПМ за Epson Stylus SX200/SX400


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   04-12-09 16:57

2метра - не засъхват [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   04-12-09 17:06

Бе хора, кви СНП говорите тука - трябва ми офис принтер, на който могат и снимки да се вадят [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   04-12-09 20:33

Последно какво ти трябва? Това, което търсиш в първия пост или офис принтер, на който могат и снимки да се вадят?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   04-12-09 20:42

showtime,грешиш....ако запазиш оригиналните мастилници или си купиш 1 комплект нови,в случай на техн. проблем винаги можеш да ги поставиш за пред сервиза,а от СНП няма да има и следа.....е,с моите епсони не е така,щото аз съм ги рязал с ножовката .за да ми се разхождат магистралките свободно,но вие не го правете....[smilie18] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   04-12-09 20:46

Искам да ти кажа, че не си единствения, който ползва ножовка. Да не кажа, че всеки, който е решил да ползва СНП е прежалил гаранцията...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   04-12-09 20:59

Който ползва СНП е прежалил първо качеството на печат, тогава всичко останало [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   04-12-09 22:14

Сори, ама наистина няма такъв принтер - евтин консуматив, фото-мод, ЦМИК, при това да не е 20 000 евра.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   04-12-09 22:24

Абе вие от принтерския бранш като ви кажат принтер и пощурявате - няма та няма такъв. ЦМИКа беше пожелателно, евтин е относително, казах че искам офисен принтер А4, който да може и на фотохартия да печати и да не е капризен. Язък за напредъка ако в 2009 още няма такъв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: moketa   
Дата:   04-12-09 23:10

Абе 2metraninja, все едно да питаш каква кола да си вземеш- хем да е евтина, да върви много, да вози меко, да гори малко, да не се чупи и по възможност да изкара 15-20 години при всекидневна употреба!
Ами както ти казаха хората- нема такова нещо!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   04-12-09 23:12

moketa , мислех точно този пример да дам,но се въздържах,но наистина- всеки е търсил тази легендарна кола[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   04-12-09 23:15

И все пак -да помогнем на човека с каквото можем.Ето аз ,например скоро си купих A3 CANON IX 5000-мастилниците се зареждат,печатът е добър/за тия пари/-а бе става ....Та препоръчвам ти го..........

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   04-12-09 23:56

Баси специалистите, ок Мокета, ти каква кола караш и какъв фотопринтер ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: showtime   
Дата:   05-12-09 00:08

Аз ще ти кажа ако ще ти помогне[smilie21]

Карам Тойота Корола G6 и печатам на Epson R2880 със СНП. Перфектна комбинация - евтина газ и мастила! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »