Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Канон - Error 99
Автор: freewater   
Дата:   01-12-09 11:47

Здравейте,
Китовият обектив на моя Канон 350Д явно е с развален затвор и се чудя какво да го правя. Дали има място, където да го занеса на ремонт, моля насочете ме ако знаете. И колко пари ще струва? Дали не е по-евтино да си купя нов?
Всякакви съвети са добре дошли.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   01-12-09 11:53

Купи нов, но не китов.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   01-12-09 12:05

Ъъъъъъъъъъъъъъъ... [smilie10]

Какво викаш за затвора на обектива??? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gam3ra   
Дата:   01-12-09 13:00

И аз имам китов с развалена бленда, не се затваря, снима се само на най-отворена, или изписва Error 99 :)
Ремонта е по-скъп от нов китак от базара ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   01-12-09 13:05

freewater

Как установи , че обектива не ти работи ? (че не от затвора му е ясно) [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: volenE   
Дата:   01-12-09 13:07

При мен тази грешка се появяваше на 350D като му сложих 16-35 I. И нито тялото, нито обектива беше повреден. Виж контактите на обектива и апарата дали са замърсени, ако да - почисти ги. Обикновено тази грешка се появява при нарушена комуникация между тялото и обектива. Това е моят опит.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   01-12-09 13:08

Петък започва във вторник.?/след като понеделник започваше в събота/[smilie5] [smilie18] [smilie25] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: freewater   
Дата:   01-12-09 14:24

Уфф не го обясних правилно[smilie4]
Апаратът е на ред, само обектива е развален. С други обективи работи перфектно.
Значи преди обективът си работеше перфектно, става въпрос за оригиналния. Но преди време започна да дава грешката все по-често и сега съвсем отказва да работи.

Къде в София или Пловдив мога да го занеса за ремонт/ почистване?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   01-12-09 14:30

Ами ако ти трябва сервиз в София, един добър вариант е:

ZENTEX ltd..София Младост 1 бл 25 вх 3 тел 0888972776,zentex@abv.bg


Иначе наистина може да поогледаш дали не са замърсени контактите откъм обектива. Не е задължително да имаш проблем с блендата, ако единствения симптом е Error 99.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   01-12-09 15:28

Колега безплатна вода, този обектив, ако имаш предвид 18-55 от цялата гама, не подлежи почти на никакъв ремонт. Ако случайно някой се навие да ти го прави, ще ти струва поне на 2/3 от цената на нов или точно колкото да си вземеш работещ такъв от базара. Те бая по-скъпи обективи от този практически не се ремонтират, та този. Просто съвет - не си губи времето с глупости.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   01-12-09 15:36

freewater

подържам мнението на HSGeorgiev , че най-вероятно са ти замърсени контактните пластини на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   01-12-09 15:57

не може да се оправи
тази грешка е грешка при комуникация с тялото
калпави обективи
тва е
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: freewater   
Дата:   02-12-09 09:35

Значи снощи разглобих обектива, развих всяко болтче, което намерих. Открих два проблема - прекъснат е проводника между блендата и платката, както и едно зъбче от зъбчатката за фокуса е счупено. Трябва да се смени жичката и зъбчатката, така че сега търся тези две части. В крайна сметка не успях да открия как да стигна до другия край на проводника (този дето е към блендата) и не успях да го извадя, но ще го отворя пак и ще опитам отново. Ако някой знае как става може да сподели :) Решила съм да го оправя тоя обектив ако има шанс да стане ще трябва да стане. Ако не - ще мисля за нов.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »