Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Цъфна ми батерията на Мака
Автор: bpavlov   
Дата:   01-12-09 14:38

Знам, че темата не е за тук, обаче имам нужда от спешен отговор.

Въпросът е - може ли лаптопът да работи с включено зарядно без наличието на батерия?

За бързащите да отговорят да припомня, че напрежението на зарядното е около 20 волта, а на батерията е 10.8

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GioX   
Дата:   01-12-09 14:40

Може, няма никакъв проблем, дефинираи " цъфна "

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vbonev   
Дата:   01-12-09 14:44

Нещо като "хванала къра"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SpUd3r   
Дата:   01-12-09 14:48

вуйчо ми от 2 години си ползва единия лаптоп без батерия и само включен в контакта, не е Мак, но надали има някаква разлика

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   01-12-09 14:51

За Мак не знам, за другите-да . Моят доста време работи така, защото един приятел ми каза, че като работи включен нон стоп в контакта ми се изхабява напразно батерията. После си рабетеше без проблем пак на батерия, докато и тя не свърши, сега го ползвам като стационарен, т.е. трябва да има ток [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   01-12-09 14:53

bpavlov отивай в Apple Center и си я сменяй, кво се занимаваш с глупости...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hash   
Дата:   01-12-09 14:56

Може. На моя се поду батерията и операционната система ми казва, че е за подмяна. Но лаптопът е на сто години и не си струва ~300 кинта за нова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-12-09 15:02

300 кинта за нова?

Не са чак такива цените.
Рециклират ги /сменяват съмо елементите/ ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   01-12-09 15:05

Лаптопът е при жена ми в провинцията, не мога да сменя батерията поне още 10 дена, а трябва да работи.

Какво кара 20-те волта на зарядното да станат 10.8 когато няма батерия? Има ли някакъв регулатор в самия лаптоп? Или си плющи на 20 волта?

Ето дефиницията за цъфнала

http://www.macusersguide.com/images/blog/MacBook_Battery_Busted.jpg


Снощи като се разрових из форумите се оказа, че едва ли не на 2/3 от Макбук Про-тата батериите им гърмят, даже Епъл са удължили гаранцията само за батериите. Както и да е, мен това не ме прави по-щастлив

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   01-12-09 15:07

hash - ти сега без батерия ли го ползваш или с подутата караш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: attempt   
Дата:   01-12-09 15:10

Братче, ти уби култа към макинтош в този форум :)



Публикацията е редактирана (01-12-09 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-12-09 15:10

ето линк за нови
http://www.smartbattery.eu/


по около 150 лв. са
а рециклираните следва да са по-евтини ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-12-09 15:11

ето за рециклирани
http://laptop.hit.bg/rec.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   01-12-09 15:26

А защо просто не пробваш?! Всеки лаптоп, който съм виждал досега, си работи като пушка без батерия - не виждам защо един мак ще е различен. И впрочем да не си мислиш, че когато работиш на него при включено зарядно, токът му някак си минава през батерията? Просто когато изключиш зарядното, той превключва на нея.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   01-12-09 15:26

Теорията за здравината и стабилността на Мака си е едно голямо недоразумение. А култът по-скоро ми прилича на комплекс от сорта - вижте ме, аз съм различен, имам красива играчка.
Влезте във форума проблеми и въпроси и прочетете първите десетина страници...

Все пак трябва да се радвам, че не ми се случи това MacBook's Battery Goes Boom in London Office


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: likeduh   
Дата:   01-12-09 15:48

според мене ти е цъфнал...МАКА

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivenchev   
Дата:   01-12-09 16:01

То май станало тема за цветарски форум ... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: santoli   
Дата:   01-12-09 16:07

Няма проблем да работи без батерия.

А иначе батериите на Епъл са проблемни от край време. Ти си късметлия - по света има хиляди откъснати ръце и крака, подпалени жилища и автомобили и т.н. от iНещоСи и разни Mac-ове.

За Епъл е по-изгодно да плащат по някое обезщетение, отколкото да повишат производствените разходи. А вие продължавайте да си ги купувате, продължавайте! Стимулирайте ги, колкото можете! Ако някоя друга фирма пробутваше такива опасни китайски боклуци щеше да фалира на третия месец, но Епъл си има верни фенове, които с радост биха загинали при експлозия, стига само да е от епълска батерия.

Сега чакам фанатиците да ми се нахвърлят, че говоря глупости. Виждал съм как изглежда избухнал чисто нов Мак - беше сринал цяла стая.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   01-12-09 16:09

Не се притеснявай, ще си работи идеално, а защо зарядното е на 20в като батерията е 10в? Можеш и сам да си отговориш, едно зарядно винаги трябва да е с по-голямо напрежение от батерията, ако е обратното батерията ще отдава енергия на зарядното и пак ще цъфти. Обикновено разликата межу зарядно/батерия е около 4волта за системи до 20-30волта тоя Мак защо са толкова различни е странно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   01-12-09 16:23

КАК ЩЕ СРИНЕ ЦЯЛА СТАЯ БЕ ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   01-12-09 16:26

интересна тема се е заформила тук [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   01-12-09 16:35

Ако една батерия е повредена, твърде възможно е да й падне вътрешното съпротивление /тя да даде на късо/ и да гръмне ...
Препоръчително е да бъде отстранена от лаптопа ...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   01-12-09 16:37

Стояне, хората тук говорят за 2/3-ти от маковете... по горе гледам цитирани неща...

Ако някой марка има единични случаи - става скандал... но наистина при МАК-а нещата се омазват добре [smilie7]

Те и айфоните гърмяли казват...

Не знам, за мен и едните и другите са правени на земята от хора, КОИТО ИСКАТ ДА СПЕЧЕЛЯТ пари...
Само дето едните искат повече [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   01-12-09 18:14

този форум трябва да се преименува на hater-forum.net

батерия гръмнала и сринала стая - това да не е бойлер :) или колибката е била от приказката за трите прасенца

пък нейви открил топлата вода че епъл работи само в сегменти с висок профит марджин, за разлика от другите които яко са се хванали за гушите в race to the bottom...и нейвитата седят и се радват как скоро ще можеш да си купуваш по един ейсър на месец

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   01-12-09 18:18

я, ти май на чувства го раздваш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »