Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 AF confirm chip / глухарче sony / minolta ( сони / минолта)
Автор: peshovec   
Дата:   01-12-09 06:01

Който се е интересувал от темата ( преходници с чип за sony/minolta ), най-вероятно е забелязал различните видове чипове.

Безспортно на хартия ( по параметри ), с най-добри показатели е чип-а, който може да се наглася ( от потребителя ) за различни минимални бленди и за различни фокални разстояния.

За разлика от Пентакс, където доколкото съм запознат фокалното разстояние се задава ръчно (тоест, може при желание:), поне при alpha 200, нещата не седят точно така.

Другата съществена разлика е focus trap-а. При пентакс си го има и работи:) При alpha 200 нещата са малко по-различни.

Аз си падам малко експериментатор. Със обикновен ( 50 мм, бленда 1.7 фиксирани) чип успявам да постигна focus trap по следния начин:

На апарата казвам да снима само като има фокус. Включвам на AF, съответно мотора на апарата прави всичко възможно да фокусира, не успява и се предава:), натискам спусъка и въртя фокуса (мотора на апарата отвреме на време пак се мъчи да фокусира), като нацеля фокус и щрака.

Това обаче не ми харесва (и не го правя), поради факта че докато мотора се мъчи да фокусира върти pin-чето ( хубав превод на бълрарски? ) и то милото се "мъчи да пробие" преходника:)

Споделете вашите наблюдения по темата моля:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   01-12-09 13:07

focus trap...що за термин

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   02-12-09 02:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PeterPAN   
Дата:   02-12-09 11:42

Не съм казвал но пак ще повторя:

НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ГЛУПОСТИ

Земете си Сплит Имидж Фокусинг Скреен [smilie24]


По темата е писано безброй пъти

Отговори на това съобщение
 Re: AF confirm chip / глухарче sony / minolta ( сони / минолта)
Автор: Janu   
Дата:   10-12-09 20:47

Значи на А300 сменям на МФ и на лаив вю потвърждението на фокуса работи даже без да се натиска спусъка наполовина. Обаче не работи въобще през визьора... (на АФ работи и на двете но е бавно и доста пропуска... имам чувството че моя чип нещо не контактува както трябва)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »