Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Осветление за снимане на картини
Автор: lubitel-art   
Дата:   29-11-09 13:01

Почетох оттук-оттам как да снимам картините си .
Стигнах до извода,че най-добре е с 2 софтбокса под 45 градуса към картините.
Картините са с различни размери - от 40-50см до 150 см. ,най-често 80-90цм.-маслени бои .

Софтбоксовете правоъгълни ли да са или ?. Предполагам , че големината ще зависи от мощта на светкавиците ,но не срещнах инфо по въпроса.
Най-добре ако знаете някъде писано доста подробно по темата (дайте линкове),ако има и снимки,примери идеално .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spacewalker   
Дата:   29-11-09 13:23

И аз също се интересувам от подобна информация. Ако наистина някой има опит , ще съм благодарен да го сподели с нас [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   29-11-09 13:38

Не с прави с боксове.

Има си стандарти, особенно ако ще се пращат снимките за каталози на галерии в чужбина.

Има си хора които ще ви го свършат това качествено и бързо. По-големя проблем ви е точното цветопредаване на репродукциите и качествената подготовка за печат на готовите изображения

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 13:39





Публикацията е редактирана (29-11-09 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 13:44





Публикацията е редактирана (29-11-09 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shama   
Дата:   29-11-09 13:56

Автор: Пешо
Дата: 29-11-09 13:38

Не с прави с боксове.

Има си стандарти, особенно ако ще се пращат снимките за каталози на галерии в чужбина.

Има си хора които ще ви го свършат това качествено и бързо. По-големя проблем ви е точното цветопредаване на репродукциите и качествената подготовка за печат на готовите изображения
--------------

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление за снимане на картини
Автор: landstar   
Дата:   29-11-09 13:59

М-да, много интересна тема. Нека спецовете се обадят! В Хамстердам се сблъсках с такъв проблем - исках да снимам Нощна стража с турбосапунерка Оли, чак после разбрах, че разрешавали и светкавица. Та някой ако знае такъв комплект - преносим да става за подобни цели... Специално ме интересува подходящия обектив. В галериите светлината е слаба.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: spacewalker   
Дата:   29-11-09 14:06

slivenski

Благодаря за линка, определно доста добра работа ще ми свърши. [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   29-11-09 14:18

колко бисери в една тема.... не е истина [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   29-11-09 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lubitel-art   
Дата:   29-11-09 14:22

Естествено че е най-добре в проф. студио ,обаче конкретно за моя случай не става.

1. Някой път се налага да ги снимам и на етап от работата .

2. Снимам ги веднага след като са нарисувани (още цапат, не са опънати върху подрамка).

Изображенията няма да се печатат , показвам само файла.
Снимам със Сигма СД14 , РАВ, ползвам статив и т.н.
Досега съм ползвал само слънчево осветл.,постоянното не е вариант.

Пешо, защо казваш че не се прави с софтбоксове - аз най-вече такава информация намирам ?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   29-11-09 14:25

сама си снимам репродукциите, сама си ги подготвям. досега никой не го е направил по-добре, независимо, че са снимали и фотографи, и художници. при печат(когато аз си следя нещата) цветовете са 1/1. нямам понятие от теория. мога да ти покажа готови неща. не предлагам услуга.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   29-11-09 14:30

Автор: slivenski

Аз бих избегнал светкавицата, ако трябваше да снимам картини... Постоянното осветление ми се струва по-подходящо.


Спри се бре. Петъкът мина отдавна... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lubitel-art   
Дата:   29-11-09 14:30

Ами то и аз сам си ги снимам и от някои съм много доволен , ама проблема ми е че се сремя към съвършенство [smile] , освен това от снимките ми зависи и работата .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 14:35





Публикацията е редактирана (29-11-09 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   29-11-09 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   29-11-09 14:42

Сливенски, няма файда да се цитират малоумщини, дори и написани на чужд език...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 14:48





Публикацията е редактирана (29-11-09 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   29-11-09 14:49

Пешо, може ли малко за въпросните стандарти?

Сливенски, отблясъците от кое са ви били трудни?



Публикацията е редактирана (29-11-09 14:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lubitel-art   
Дата:   29-11-09 14:53

Дайте някой линк с картинки или схеми бе добри хора.
На български само бегло се споменава различните видове осветление и толкова.

Мисля, че ще е полезно и на други


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   29-11-09 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   29-11-09 14:57





Публикацията е редактирана (29-11-09 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   29-11-09 14:59

Маслени релефни картини съм снимал с 2 светкавици с чадъри и резултатите си бяха ок, но за някакви установени стандарти наистина за първи път чувам и ще се радвам ако някой ми ги сподели.
А съм се ровил доста по темата последните месеци.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gesh75   
Дата:   29-11-09 15:00

Според мен е нужно следното:

-Софтобоксове под 45 градуса
-светломер с който мериш централната точка и по ъглите да има абсолютна еднаква осветеност
-цветна скала с която след това регулираш баланса на бялото
-статив

Много зависи какви картини ще снимаш.
-маслени
-акрил
-акварели с матово стъкло
-акварели с гладко стъкло

За всеки тип си има постановка.
Доброто кадриране в началото е задължително преди да снимаш картината.Кадъра трябва да ти е запълнен и да имаш еднакво разстояние от всички страни.(с тилт шифт е екстра [smile] )

Ако трябва да снимаш и рамките също трябва да се взима под внимание.(особено ако са релефни).Понякога е добре рамките да се снимат отделно по 1 хоризонтален и 1 вертикален кадър и след това сглобяваш в PS.Така избягваш неравномерните бликове.
Ако картината е с стъкло отпред понякога е нужно да се маскираш като нинджа [smile]

И имай предвид че понякога ще се налага да затваряш повече блендата спрямо това което показва светломера за да се доближиш повече до оригинала на картината.
Общо взето правенето на репродукции е една от най трудните задачи и както е казал Пешо има си хора които се занимават само с това и знаят как да го направят[beer]



Публикацията е редактирана (29-11-09 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   29-11-09 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »