Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 PQI 8GB CF Проблем
Автор: volenE   
Дата:   27-11-09 18:20

Уважаеми колеги,

Моля не повтаряйте моята грешка - купуването на Compact Flash карта на PQI с обем 8GB.
Вече втора карта връщам на "Мултирама" - за трета не искам и да чуя. Цената й е примамлива около 54 лв, но не се лъжете. Не струва. С 1D Mark II има файлове, които на дисплея се изобразяват като голяма жълта въпросителна на черен фон. С DPP има някакво Preview, но в момента в който искате да копирате или направите нещо с файла дава съобщение за грешка.

Пробвах всякакви варианти:
-форматиране от компютъра;
-форматиране в камерата;
- заключване на лошите кадри (с идеята, че по този начин няма да има запис върху калпавите сектори на картата)

но нищо не проработи за мен.

Ползвам Transcend CF 1GB, SD Maxell 8GB и CF SanDisk 2GB и не съм имал никакви проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dd5   
Дата:   27-11-09 18:37

С каква скорост е картата?Ползвам такава на 120 х и нямям грижа нито на Фуджито нито на никона
е-бавничка е в сравнение със сан диск утра 4 ама и парите и толкова [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   27-11-09 18:53

Почти 3 години използвам PQI 4gb и досега съм нямал подобен проблем. Преди тази карта ползвах PQI 1gb с която съм изстрелял сигурно към 30 000 кадъра, съшо се държеше перфектно. възможно е да си попаднал на някаква менте пратка, щом ти става дубъл с грешките. Проблем имах със САНДИСК УЛТРА 2 8ГБ. Колкото и да я форматирах грешките си бяха задължителни. Нещата се оправиха когато я форматирах на ниско ниво. Дай я на някой със 7Д да и пусне един формат на ниско ниво да видим как ще се държи[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   27-11-09 19:37

Потърси тестови програми и открий конкретния проблем. След това направи аргументирана рекламация. Ще ти дадат нова карта. Ако и тя дава подобни дефекти имаш основание да си поискаш парите или да доплатиш за друга карта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   27-11-09 21:04

аз съм имал подобен проблем само веднъж, с един Apacer, та повече Apacer HE [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   27-11-09 21:05

стига бе.... да си купиш про камера и да слагаш куче марка карти.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   27-11-09 21:17

Ай ся - не си слагал филм от 2.50 в Никоня?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   27-11-09 21:26

освен кодак, фуджи и илфорд..... не не съм..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   27-11-09 21:27

Ама нивгаш ли бе?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   27-11-09 21:32

мне...
само на зенита съм слагал еФтини филми... орво за по 1.2 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: volenE   
Дата:   30-11-09 17:56

Ами на скорост 120х е. Какъв е варианта с форматирането на ниско ниво? С програмка става ли? Едно време флопи-дисковете с магнит ги оправяхме, сега не знам да има такъв номер. [smilie3]

Благодаря на всички.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   30-11-09 17:58

Нали си в гаранция - какво те притеснява?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   30-11-09 19:09

брей какъв разговор стана, а темата е за някаква карта PQI [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   01-12-09 12:26

напълно е възможно Мултирама да са внесли някоя бракувана серия.

Преди години беше редовна практика на родните фирми да купуват от китайците производството, дето са го бракували другите купувачи -- от там идва приказката 'на кило' -- защото цената наистина е на килограм стока!

само коментар -- може вноса да не е и на Мултирама дори. (задължени са обаче да пишат на етикета кой е вносителя)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jingov   
Дата:   01-12-09 22:31

http://www.pqi.com.tw/product2.asp?oid=21&cate1=21&proid=405

Не че съм пристрастен,но ...са едни от първите ....и не са китайци...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-12-09 22:33

Тайван vs. Китай. Открийте разликите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slavoart   
Дата:   01-12-09 22:42

Оп[smilie5] Апаратите на Канон които излезнаха през тази година имат опция за форматиране на ниско ниво. Сиреч по дълбоко форматиране от обикновенното и изчистването на грешки е по сигурно. Лично аз съм с 500д но той е с СД карти. Мисля, че 7Д има същата опция при форматирането на ЦФ картите.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PQI 8GB CF Проблем
Автор: volenE   
Дата:   04-12-09 18:08

В гаранция съм, но разкарването, телефонните разговори, времето и най-вече скапаните кадри. Смениха ми я с един Kingston с лотус. Да видим.

Всичко най-добро колеги.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   04-12-09 18:11

Продавал съм карти PQI. Всяка втора беше дефектна. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   04-12-09 18:44

и аз се подлъгах с PQI,и в последствие ми е губила кадри. Затова - в коша! Но пък я купих за 25лв за 4GB преди поне 2 години и половина.
Само имам един въпрос - Как може low cost карта PQI - 8GB да струва "примамливите" 54лв, след като в компютърните фирми може да си купиш 8GB Kingston 133X за около 40лв![smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: portradamus   
Дата:   04-12-09 18:49

Затова за мен има само три марки: SanDisk, Lexar, Kingston.

И преди някой да каже, че плащам повече заради името, наскоро си купих една шепа SDHC по 8 гига за по $10 всяка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GMir   
Дата:   05-12-09 14:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-12-09 14:29

Форматирай и ползвай.
Не беше ли запечатана?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GMir   
Дата:   05-12-09 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   05-12-09 16:43

Аз също имам pqi 8gb ама мойта е 150x и не съм имал досега проблеми с нея... Аз наскоро минах и на цф де, така че нямам толкова богат арсенал от карти както преди бях с SDHC-то, ама тва е друга тема [smilie25] Случил си на кофти пратка явно.

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »