Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Trap focus
Автор: shmirgela   
Дата:   23-11-09 22:24

Здравейте

Дали има възможност да се използва трап фокус на пентакс к110д с м42 обектив и преходник без борд?

Прочетох какво ли не, но само се споменава за слагане на алуминиево фолио на някакви конектори на тялото и нищо конктретно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   23-11-09 23:06

Сам ще си отговоря :
След малко майсторене в кухнята стигнах до успех.
Домакинско фолио върху всички конектори и хоп, вече имаме трап фокус.

Няма да издържи много тази схема и май ще го конвертирам за постоянно за ръчни обективи с нещо по-стабилно.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   23-11-09 23:17

Има самозалепващо се алуминиево фолио, с него ще е по постоянен резултата.И внимавай с алуминиевите стружки, много обичат да се лепят по матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Trap focus
Автор: shmirgela   
Дата:   01-12-09 20:48

С това фолио се повишава работната отсечка и поне аз не можах да го направя както трябва.
Намерих друго аборигенско решение.

С фина шкурка изтърках боята от стария боец хелиос 44-2 до метал и пак се получи работата и е много по чисто.
Понижава се изкупната цена на обектива, ама пък нали върши работа и това е целта [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   01-12-09 21:11

Това е по радикалното решение, ама не се коси за изкупната цена, аз никога не бих си продал тоя обектив.Струва 3 пъти по малко от адаптера, бива ли да са такива ненаситници от Хоя, не ми е ясно? 70 кинта за няколко грама неръждавейка???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   01-12-09 21:15

Ако имаш предвид адаптера, се продава и за 30 лв при Деков например. Оригиналдъ при това.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boyanb   
Дата:   01-12-09 21:22

Регистрирай се при нас цък
Ще получиш отговор на много от въпросите си [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Trap focus
Автор: shmirgela   
Дата:   02-12-09 18:55

За обективи с малко дупе [smilie5], т.е. такива, които не покриват контактите :
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3461



Поръчах си ги, мисля да залепя един на контакта на автофокуса и така да го лъжа.

Дали има някаква опасност за електрониката от магнита?



Публикацията е редактирана (02-12-09 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   02-12-09 19:07

[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie5]
Ти всъщност сериозно ли ?Чакам да пишеш какво стана, ако може записвай и видео.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   02-12-09 19:14

Апаратчето и без това е изпускано и непродаваемо, не виждам защо да не си направя експеримента.
След около 2-3 седмици като получа ултра мега яките магнити, ще има новини.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   02-12-09 19:21

Нещо ми е трудно да ти схвана идеята, трап фокуса работи с ръчнофокусни обективи, защо трябва да лепиш магнит на контактите за автофокуса?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   03-12-09 00:02

Трап фокусът работи само, ако са дадени на късо контактите. Ако не са положението на автофокус ключа няма никакво значение.
Нямам никъде меню, в което да променям нещо относно снап ин фокус или трап фокус.

Готов съм даже да жертвам автофокуса на апарата, само и само да има трап фокус с ръчнофокусни.

Така или иначе китака не го слагам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   03-12-09 11:51

Шмиргел, едно още по-аборигентско решение, всъщност, вариант на номера с фолиото:

Намираш си най-тънкото възможно фолио (има такива, с дебелина микрони), също и най-тънкото възможно тиксо.

Изрязваш внимателно парченце фолио, точно с размери, колкото да покрие контактите. Залепваш го на ивица тиксо, която е по-голяма, така че да остане част от лепящата страна на тиксото свободна. Залепваш тиксото на тялото, така че фолиото да покрива контактите, но останалата лепяща част от тиксото да хване на байонета и на корпуса до байонета.

Това ще издържи известно време, но не вечно. Периодично ще правиш пак.

Не повишава кой знае колко работната отсечка.



Публикацията е редактирана (03-12-09 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2nYo   
Дата:   03-12-09 12:04

shmirgela, може ли да те помоля, да поръчаш и за мен едни магнитчета, м??? Сериозно говоря, че много ми трябват !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   03-12-09 12:08

jorro_z : Мерси за предложението. Май ще го занеса на Наско, че аз съм много зле в пипкавите работи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »