Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Кражба на снимки - развитие по темата
Автор: gecata   
Дата:   23-11-09 20:29

Преди седмица пуснах тази тема във връзка с каражба на снимки и последвалите действия от моя страна.
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1094410&t=1094410

Ето , че днес получих нотариално заверен отговор от Дирекцията по земеделието в чиито сайт без разрешение бе използвана снимката ми.
Накратко в резюме ми отговарят , че :
Поради фактът, че снимката ми е публикувана в друг сайт и е достъпна за неограничен брой лица ползващи интернет и съгласно ЗАПСП чл.24 ал.1, т.7 считат , че е допустимо свободното и използване без съгласието на носителя на авторското право и без заплащане на възнаграждение.

Признават, че снимката е поставена в сайта им с цел презентиране на гр.В.Търново, тъй като представлявала негово визуално изображение...
.... считат, поканата ми за заплащане на обезщетение за незаконно използване на мое авторско право за неоснователна
[smilie11] [smilie11] [smilie11]
Ето пълния текст за тези които имат търпението да го изчетат:

http://photo-zona.net/images/user1125/album21057/large/1259000538_nhmz2570_A1CT8036pism.JPG



Какво мога да добавя?...
1. Снимката ми е публикувана само в два фотографски сайта на всеки от които най от долу пише, че тези снимки са авторски и използването им без разрешението на авторите им е незаконно.
2.Според тях снимката ми представлява визуално изображение на В.Търново
а според мен е произведение на изкуствотокоето се доказва от участието и спечелването на награда във фотографски конкурс.
А сега на къде [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   23-11-09 20:30

ако питаш мен лично - към Швеция и Норвегия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   23-11-09 20:32

Внимавай, защото още малко и може да те осъдят, че си снимал града, без да си заплатил на Общината... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   23-11-09 20:33

съд [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   23-11-09 20:34

еми... тея юристи за какво ги хрантутят там а???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   23-11-09 20:40

ами как накъде - в съда, та да им излезе по-евтино, особено след самопризнанието че снимката ти е ползвана на сайта им - наглеци!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   23-11-09 20:40

Ми ... аз мога да им взема колите в паркинга на фонд земеделие, да ги изръчкам из цяла България и като ме свалят куките от колата, ще кажа, че пиша блог и правя безплатен тестдрайв. Не могат да ме обвинят в обсебване или кражба, или противозаконно отнемане, тъй като ... бе аз правя безплатен тест-драйв, бе, хора! А не го правя с някава търговска цел! И да си биеш жената е законно - няма търговска цел! И да сечеш дърва за огрев е законно, явно - пак няма търговска цел! Вие не извличате дивиденти от това! Вие извличате ДЪРВЕСИНА!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   23-11-09 20:40

Мога да кажа че си в пълното право да искаш заплащане. А другото което мога да кажа че в тая държава няма как да стане.Стигне ли се до Съд ,той работи за държавата а не за гражданите.А министерството е на държавата.
Единствения ти начин за успех след загубата на делото на последна инстанция ,преди да са минали 3 месеца от излизането на решението ,да прехвърлиш иска в Европейския Съд.
Ето там вече си го одрънкал ЯКО.
Просто им дай да разберат че намеренията ти са повече от сериозни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   23-11-09 20:45

Като за начало можем да им спамим е-маила: odzgvtr@gmail.com с едно протестно писмо от всеки форумец!!! [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: h_bio   
Дата:   23-11-09 20:54

добра идея :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GSS   
Дата:   23-11-09 20:54

Пусни ги в "Господари на ефира" те ще им разкажат играта. Сега си търсят само някоя институция като тази.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ka7   
Дата:   23-11-09 20:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   23-11-09 21:00

имаш всички основания за едно дело, което ще се проточи, ам аи ти нямаш бърза работа....
и въпрос на адвокат с поне малко ентусиазъм, риск няма, разходите са за загубилият

1. важното е, че имаш награда....става дума за изкуство, или поне по специален обект
2. не става дума за печалба на министерсвото или общината, а за това , че е спестен разход в създаването на на въпросната страница за града, зер там някои е работил взел е хонорар за веб дизайн, за това има документи останали по счетоводството, на сайта си пише сигурно и кои му е майстора....
, та там е въпроса , че не е платено за слагане на снимката като елемент от сайт , бил тои и информационен, за който е имало пари, а за снимката не....
за самото създаване на сайта сигурно има решени ена някои орган, с заделен бюджет, срокове , отговорник,



Публикацията е редактирана (23-11-09 21:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Любител2   
Дата:   23-11-09 21:04

Ако има съд,на делото адвокатите могат да докажат,че снимката не е твоя!Направена е примерно от служител на Дирекция земеделие във Велко Търново.Така е у нас!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   23-11-09 21:08

Да бе, [smilie5] Жена тез деца не са от тебе!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   23-11-09 21:09

Ако има тук някой майстор на перото, да стегне едно протестно мисмо, прави се на PDF да не може никакав филтър да го спре. Аз лично ще пусна 3 най-малко!!![smilie24] [smilie24] [smilie24]

П.П

Може би gecata да даде писмото с което се е жалвал. Утре сутрин ще им е весело докато преглеждат всички писма. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   23-11-09 21:10

Геца истината е, че те се надяват единствено и само, че няма да се занимаваш да ги съдиш!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mravunko   
Дата:   23-11-09 21:10

не се предавай.
нормално е да ти откажат с какъвто и да е бил мотив. така те проверяват дали имаш желание да продължиш борбата. намери си адвокат и действай до последно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   23-11-09 21:17

[beer]

продължавай! хич не ги слушай какво са се произнесли те ... те не са съд!
Не може да определят жалбата ти или там каквото е, за неоснователна...

пиши им писма и ги карай и те да ти пишат всяка седмица ..... държавните служители най-много мразят да пишат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   23-11-09 21:17

Да, очаквам някой съфорумец юрист да разтълкува за широката публика чл.24 ал.1, т.7 от ЗАПСП на който се опират господата, щото ако е така то всеки уебмастър практически разполага с неограничен брой безплатни кадри които да си ползва в нетърговски сайтове [smilie11]
А то гласи
чл.24. Без съгласието на носителя на авторското право и без заплащане на възнаграждение е допустимо:

7. използването на произведения, постоянно изложени на улици, площади и други обществени места, без механично контактно копиране, както и излъчването им по безжичен път или предаването им чрез кабел или друго техническо средство, ако това се извършва с информационна или друга нетърговска цел;




Публикацията е редактирана (23-11-09 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nenov   
Дата:   23-11-09 21:21

Тези от земеделие са смешни. Позовават се на това:
Чл.24.
(1) Без съгласието на носителя на авторското право и без заплащане на възнаграждение е допустимо:
1. временното възпроизвеждане на произведения, ако то има преходен или инцидентен характер, няма самостоятелно икономическо значение, съставлява неделима и съществена част от техническия процес и се прави с единствената цел да позволи:
а) предаване в мрежа чрез посредник, или
б) друго разрешено използване на произведение;

Осъди ги за лично удовлетворение и за наша голяма радост. ФОТОГРАФИЯТА ти е ПРОИЗВЕДЕНИЕ НА ИЗКУСТВОТО. написа:

>

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   23-11-09 21:24

Гецата, това може само да те радва, някакъв вид самопризнание.
Не се притеснявай намери си читав адвокат и ги съди.
А как е написано писмото не е истина. Това от министерството [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]
плачат си за господари на ефира [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikidi   
Дата:   23-11-09 21:26

ей ама не слушате като ви се говори

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Любител2   
Дата:   23-11-09 21:30

Дъжавния служител не го плаши нищо,ни съд,ни писма,ни "гоподари на ефира".Те са НЕДОСЕГАЕМИ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   23-11-09 21:33

На мен ми изглежда непрофесионално формулирано това: "...Вашата снимка е публикувана на друг сайт..."

Първо - защо не посочват източника?
И второ - след като признават, че това е "Вашата снимка", значи те приемат за страна в спора "те-ти".

Предположението "вероятно с Веше съгласие" не решава казуса.

Сега - можеш да им зададеш тези уточняващи въпроси за посочване на източника (защото "друг сайт" е просто фикция) и за последиците от това, че "друг сайт" е нарушил твоето право, а те са консумирали това нарушение. Успоредно с това - ангажираш адвокат, който да започне преследването.

Ако имаш подходящ човек - ОК, ако не - някой да препоръча?



Публикацията е редактирана (23-11-09 21:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »