Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   10-11-09 01:17

голям праз

дали се чете вълно или пълноценна

7д е страхотна камера

която уви прави от любимите ми обективи манджа с грозде (за тия дето ползват компромисните обективи все тая, не ме касае мен) :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   10-11-09 01:19

Добре, явно съм сбъркал на пейзажния тест. Такъв обектив имах под ръка, с който да покрия и двата апарата. За да е меродавен, значи трябва да имам примерно 35/1.4 и 50/1.4, но имам само втория.

Ако ми даде някой 35/1.4 или 85/1.8 примерно, може да повторя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   10-11-09 01:21

опитай да сложиш 35/1.4 на 5д-то, ще ти хареса това което се вижда през него [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-11-09 01:50

Като цяло е съвършенна глупост да се сравнява Фх и дх формат :)
Изхаби си усилията да сравняваш само дх камери или само фх камери ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   10-11-09 10:10

не, pd, аз от Fx и Dx нищо не разбирам. Сравнявам лайка формат матрица, с APS-C матрица.

Това Фх и Дх откога са термини? Аз мислех, че само една фирма ги ползва, за да си отбелязва различната големина на матриците. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   10-11-09 10:45

Сигурен ли си, че не си объркал надписите при ИСО 3200 [smilie6]. Ще пуснеш ли RAW от теста със соса?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   10-11-09 10:56

Не бе, не съм, проверявам ги тези неща, преди да ги пусна. Мдам, няма проблем за RAW-овете, но както и вчера - довечера.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-11-09 12:53

Ся тая тоя тест не е показателен за нищо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   10-11-09 13:12

Тестът е добре направен, за което още веднъж благодаря на Jester.

Мисля, че сравнението на картинките на ISO 100 разкриват един сериозен недостатък на 7Д, за който Jester вече спомена по-горе. Обърнете внимание на кадъра с главата на кончето. Независимо, че той е по-тъмен от този заснет с 5Д, (вижда се както във фона, така и в розовите участъци от лицето на кончето), златистата грива горе в дясно е силно прегоряла, докато при кадъра с 5Д тя си е наред и имаме доста по-плавни тонални преходи. На долния кадър също се вижда, че на тъмната бутилка при 7Д има значително по-малко детайл. Това говори за доста по-ниска динамика и опасност от лесно прегаряне на светлите участъци при 7Д. При ISO 3200 нещата малко се подобряват, но и в този случай, според мен, кадърът с 5Д изглежда по-добре. Шумът на 7Д обаче определено е по-фин и по-монохроматичен, отколкото при 5Д, което означава, че след шумопочистване, запазването на най-финия детайл при 7Д ще е по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-11-09 13:16

IDA аз при всички тестове за сега забелязвам артефакти на 100 и 200 аса.Но то подчти при всички кропки го има.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   10-11-09 21:45

IDA, абсолютно си прав, само че може и аз малко да попрецаках кадрите, защото след като ги свалих на компа, установих, че съм ги попреекспонирал. Тъй че е много вероятно и да не изгарят светлите участъци толкова много, но като е такъв майсторът...

Иначе аз нали това описвах, кадърът от 7Д е тъмен, защото малко хамалската дръпнах кривата, за да поизравня експозицията. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asmil   
Дата:   10-11-09 22:10

Цените на HDMI-DVI кабелите по различните компютърни магазини са различни и варират от 10 до 60 лв.За съжаление тези от 10 не са еднакви с тези от 60 лв.Вторите имат 100% чиста мед или високо съдържание на сребро или друг скъп метал-там загубите при видео сигнала са по-малки.Не че не може кабел от 60лв да се намери за 38-40 от вносителите.Все пак те са за много професионално ползване.Има "китайски" и маркови китайски.Нормалната цена за качествен кабел са около 25-35лв.Скоро попаднах на такъв случайно в ПЛЕСИО за 32лв.Даже от вносител цената на едро беше 38лв.Не зная дали ги има още.Може да се провери и на други компютърни доставчици.



Публикацията е редактирана (10-11-09 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   10-11-09 23:23

Тези, дето не са със 100% чиста мед с какво ли я допълват?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от 7D, сравнен с 40Д
Автор: Canon   
Дата:   10-11-09 23:53

jester
както ИДА правилно е забелязъл (значи е коректен теста)- а аз го написах в другата тема, динамиката в светлините на 7Д е по-ниска от тази на 5Д с 2/3ЕВ. Това са данни от сайта Дпревю. Но в сенките и общата динамика на 7Д е по-висока от на 5Д. Може да се компенсира чрез недоекспониране при 7Д с 2/3 ЕВ и изравняване на средните стойности чрез кривите. Т.е. извода е светочувствителността на матрицата на 7Д е по-висока от 5Д.
Освен това, наклона на характеристиката при 5Д от бялат точка тръгва стръмно надолу, а при 7д има (след бялото) една по-плавна част (създавайки илюзия за прегоряло при некалибрираните екрани).
Аз мисля да изчакам още конвертори да пуснат подръжка на 7Д, за да се оценяват по-реално картинките

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   11-11-09 00:04

asahi, с мръсна мед, то е ясно [smilie3]

Мерси, asmil, аз вчера пообиколих центъра и единственият кабел HDMI към HDMI-mini, който намерих, беше някакъв от Техномаркета на Славейков за 19лв. То си му личи, че не е нищо особено, но друг не намерих.

Ето и RAW файловете от теста с кончето по-горе:

7D_ISO100.CR2

5D_ISO100.CR2

7D_ISO3200.CR2

5D_ISO3200.CR2



Публикацията е редактирана (11-11-09 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   11-11-09 10:23

Нещо и аз се замислих за това 7D и в голям филм май ще се вкарам ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-11-09 11:00

Добри тестове Джестер [smilie24]

Това 7Д Шотландеца така и не ми даде да го пипна в събота. Само ми го показваше гордо и как се виждат кадрите на телевизора му. Телевизора му верно е трепач, чак се отчая от този на Марк 3, но...

Разликата с 40Д не ми се вижда чак толкова голяма, че да се ъпгрейдва освен ако някой не е манияк на спортно и пилчарско снимане (а Скоти си е баш такъв [smile] ). Видеото цепи мрака, но за пейзажисти не върши работа, както и за артаджиите. Виж тези дето наблягат на голите каки могат да спретнат едно ХД еротично филмче и да споделят[smilie5].

Осемте кадъра са добро нещо, както и автофокуса (както ми бе казано), но пак си мисля, че само спортните и пилчарите и то манияците се оправдават ако ъпгрейтват. Иначе не виждам много смисъл.

Освен това за тия 18 милиона гладни гърла (както вика Дамяновия адаш) си трябват много добри обективи.

Та аз съм пас засега...
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   11-11-09 12:23

Малко промених заглавието, да е по-ясно какво има в темата.

Открих откъде ми идва преекспонирането на кадрите с кончето от сравнението между 7Д и 5Д!

Много умно това новото мерене на Канон. Казвам го без грам ирония. Бях чел, че новото мерене е пряко свързано с автофокусната система и в зависимост от разстоянието то обекта и активните АФ точки или зони, меренето отчита всичко.

А аз за теста, бях минал на Spot-AF (велика функция, между другото, както и други отбелязаха), за да съм 100% сигурен във фокуса. Но малката точица на спот-АФ-то, попадаше изцяло върху гърлото на черната бутилка, съответно, меренето е отреагирало по "спотовски" и е дало тежест на зоната в малката площ на аф-сензора, което е преекспонирало с половин до една бленда цялата картинка.

Излиза, че новото мерене и новата AF система дават точково мерене не само в центъра, ами реално при всяка отделна AF точка, когато е избрана тя. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   11-11-09 12:49

Това за спот меренето според избраната AF-точка е прекрасно обаче на мен картинките от 5Д-то (дори и на ИСО 3200) ми се струват по-добри. Да не говорим за цвета на небето при 7Д-то [shtrak]



Публикацията е редактирана (11-11-09 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jester   
Дата:   11-11-09 12:56

Лошо няма, нали затова ги правя тези сравнения - за да мога, доколкото е възможно, да предам обективна информация, така че всеки да може да си прецени.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tenev   
Дата:   11-11-09 13:06

Така е, поздравления за старанието още веднъж! Тестът за мен е изключително полезен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   11-11-09 13:22

Абе дядо си е дядо... и след 4 години пак си цепи мрака [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »