Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Прехвърляне на Mini DV в компютъра...
Автор: JordanR   
Дата:   08-11-09 10:14

Освен с видеокамерата как може да се смъкне заснетия материал в компютъра за обработка.Запазва ли се качеството и къде може да се намери.Ще ви бъда благодарен за полезните съвети.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   08-11-09 10:37

Както всяка друга касета - с плеър:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rmzl1074.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/iwbz1528.JPG



Естествено, че се запазва качеството - нали е цифров запис и го сваляш през цифров вход.

А къде може да се намери качеството... трудно ми е да отговоря. [smile]



Публикацията е редактирана (08-11-09 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JordanR   
Дата:   08-11-09 10:44

Имах предвид къде може да се намери не качеството а усройството за прехвърляне,в случая този плеар например.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-11-09 10:53

Mini DV Player

Камерата също е добър плеър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   08-11-09 10:57

най-добре си е с камерата,с която си го снимал

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicos   
Дата:   08-11-09 10:58

Mini DV плеърите са скъпи. Аз съм си взел евтина камера, която използвам само за прехвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JordanR   
Дата:   08-11-09 11:26

Не ми се ще с голямата камера да прехвърлям,все пак се амортизира,а дали е от значение марката,напр.Сони със Сони да прехвърлям.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-11-09 11:34

Камерата най-много се амортизира морално. С любителско снимане веднъж седмично не можеш я скапа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JordanR   
Дата:   08-11-09 12:23

Дали мога да намеря някой Панасоник само за прехвърляне,всичко останало може да не му работи, на прилична цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   08-11-09 12:34

всичко е възможно,най-добре да е същата марка обаче. Аз съм прехвърлял записи от Панасоник през Сони и Канон,,,и съм имал разни дребни и досадни проблеми

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JordanR   
Дата:   08-11-09 18:11

За това съм решил да си потърся един евтин Панасоник който да използвам само за прехвърляне,така че ако някъде излезе нещо може да го препратите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   08-11-09 18:31

колко евтин да е Панасоника

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   08-11-09 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JordanR   
Дата:   08-11-09 21:16

Не си ли виждал големи камери с Mini DV касети,по вечето телевизии снимат с такива,е моята не е чак HD,от по евтините е но има и такива.Сони, Панасоник ,Канон и др.от 2-3 х.лв и нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: luchi92   
Дата:   09-11-09 02:31

Здравейте, а след като е свалено филмче от ХД Сони на комп, с каква програма може да се редактира. Камерата го е подала на отделни кадърчета и така е доста по-лесно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JordanR   
Дата:   09-11-09 09:20

Грешно съм се изразил,става въпрос за хай дифинишън а не от хард диск

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   09-11-09 09:36

Автор: luchi92
Дата: 09-11-09 02:31

Здравейте, а след като е свалено филмче от ХД Сони на комп, с каква програма може да се редактира. Камерата го е подала на отделни кадърчета и така е доста по-лесно



Хората, дето произвеждат и продават камери/фотоапарати/скенери обикновено слагат в комплект с уреда и книжка, където е написано как да го използваш, както и диск със софтуер, покриващ по-голямата част от нуждите, възникнали при употребата на продукта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dickbg   
Дата:   09-11-09 10:23

Дори с Windows Movie Maker може.[smile]
Лично аз ползвам Pinnacle Studio. Досега версия 9, след като минах на Глиста версия 12. Братушките имат доста добър сайт за поддръжка на хакерска/кракерска версия на програмата.[smilie24] Ако те интересува ще го потърся.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   09-11-09 15:21

Eдин съвет: ако мислиш да вкарваш видео с друга камера не записвай на LP.(по-скъпите камери нямат LP, а и при различните марки има понякога разминаване).Сони професионална със сони любителска става стига записа да не е в HD формат ,защото тогава в режим play ще виждаш син екран само и може да решиш ,че касетата е празна и ако не е защитена да я изтриеш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex_stand   
Дата:   09-11-09 16:12

Sony Vegas е с най-достъпен интерфейс и е най -лесна за учене от профи софта!
Истина е ,че братушките пишат много по въпроса за видеоредакцията(ако се справяш с Руския...)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   10-11-09 18:18

HD на ПЦ даже и с 4ГБ не тръгва. Много сериозна трябва да ти е машината. Пробвано на машина с двуядрен Т5800 4ГБ рам и ХД видеокарта Радеон 3470 и Pinnacle Studio 12 отказа да кепчва с ХД през 1394 входа.
За обработка ползвам Canopus Edius - не пада по- ниско от Премиера, но можеш да вкарваш всякакви файлови формати без да ги смята предварително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: JordanR   
Дата:   10-11-09 21:33

Говорим за Mini DV камера

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   10-11-09 22:13

MiniDV е носител, не формат. Доста потребителски камери пишат HD на миниДВ касети.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GMir   
Дата:   10-11-09 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   10-11-09 22:34

за видео има значение колко е голяма видео картата а не колко е оперативната памет на компа.....

това в страни от темата

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »